Pokryvene piny na slote grafickej karty

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Karmail
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod Karmail » 15 kvě 2023 13:24

Podarilo sa mi pri vsuvani a nasledom vysuvani grafickej karty vytiahnut grafiku aj s tym plastovym slotom a pokryvili sa mi niektore zelezne piny co boli v tom ochrannom plastovom slote pripevnenom na maticnej doske. Teraz su tie piny na doske obnazene a niekolko je ich pokryvenych, skusal som ich narovnat plastovou pinzetou(podotykam pc bol vypnuty a bola vybyta zbytkova staticka elektrina tym cudlikom pri zdroji). Hrozi mi pri spusteni pc skrat a znicenie PC?

Skusal som tie piny narovnat, no nemam na to take detailne nastroje a je to aj dost male, navyse sa mozno niektore piny aj navzajom trochu dotykaju(ten plastovy slot asi uz nepôjde nasunut spet, kvoli deformovanym pinom), tak by ma zaujimalo ci to niecomu vadi a doslo by k skratu ak by som pocitac zapol.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod petr22 » 15 kvě 2023 15:35

Ty piny je treba odpajet a odsavackou odsat cin, pak bude mozne pripajet novy konektor. Teprve az budou piny
pryc mozno zapnout pocitac, drive bych to neriskoval. Tedy NIC NEZAPINAT dokud nebudou piny pryc nebo novy slot.

Muzes se je pokusit postupne ustipat stipacima klestema, ale opatrne. S tim co zbyde (konce pinu v otvorech v desce)
si odsavacka cinu hrave poradi.

Pred vyndanim graficke karty je nutne odemknout zamek, aby se nestalo presne tohle. To ti nebylo divne,
ze to nejde lehce a ze tahnes takovou silou, az vytrhnes cely konektor ?

Karmail
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod Karmail » 15 kvě 2023 16:59

Ono sa to tusim zpriecilo este ked som ju tam daval a tak som sa ju pokusal naopak vytiahnut a pri vytahovani sa to cele vysunulo s tym. Graficku kartu nezasuvam kazdy den a vobec ma nenapadlo, ze pri zauvani mam uvolnit na boku tu packu.

Teda mam nejakymi kliestami na kov pocvakat tie piny a potom z druhej strany pajkovackou a odsavackou cinu roztopit ten cin a tie piny z ruhej strany odpadnu same?
Taktiez pri tom pajkovani a odsavani cinu mam odstranit z pc aj procesor a ram moduly?

Plus ak by sa mi to nebodaj aj podarilo odpajkovat moze ten slot zostat prazdny a bude to fungovat, ci je potrebne ten prazdny slot nahradit novym?

Cely tento problem vznikol pre to, ze mi po instalacii updatu na win 10 pri starte pc nefungoval vystup na monitor, usudzoval som ze to bude nejaky problem s ovladacom na nejaku novsiu verziu w10 a tak som skusal do pc vsunut graficku kartu a vyskusat ci by obraz nesiel s nou, no namiesto odstarnenia problemu som si vytvoril dalsi.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod pcmaker » 15 kvě 2023 17:44

Pokud to není MB za 10k+, tak není oprava rentabilní. MB vyhodit do elektroodpadu, koupit novou a už na to nesahat, ale požádat o opravu někoho znalého.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2456
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod Zivan » 15 kvě 2023 21:21

Proč hned vyhazovat? Může mít druhý PCIe 16x slot (i když pomalejší) nebo může klidně roky sloužit v kancelářském PC s integrovanou grafikou.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod petr22 » 15 kvě 2023 22:40

Neni oprava rentabilni ?

Leda pokud sezenes jinou zakladni desku za 40 Kc, coz je cena noveho PCI-E konektoru.

Kvuli tak trivialni a snadno resitelne zavade jako je urvany PCI-E konektor se prece
nebude vyhazovat deska, pokud neni potreba slot, staci jen ustipat ty piny a je vyreseno.

Karmail
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod Karmail » 16 kvě 2023 10:43

petr22 píše:Neni oprava rentabilni ?
pokud neni potreba slot, staci jen ustipat ty piny a je vyreseno.
Ano slot ni je nevyhnutne potrebny, doteraz tam isla inegrovana grafika. Teda tie piny staci iba odcvaknut, ci aj spajkovackou odstranit uplne?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokryvene piny na slote grafickej karty

Příspěvekod petr22 » 16 kvě 2023 10:44

Idealne odstranit uplne.

A pak s lupou nebo mikroskopem overit, ze nekde nezustal cin kde byt nema.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výmena grafickej karty
    od Misso » 13 lis 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    628
    od Misso Zobrazit poslední příspěvek
    13 lis 2023 16:40
  • Upgrade grafickej karty, prípadne aj monitora.
    od ManiKing » 01 lis 2023 13:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    929
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 12:22
  • Kingston NV2 M2 na slote PCIe 2.0 x16
    od pumaSvK » 21 srp 2023 14:49 » v Problémy s hardwarem
    3
    705
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 15:19
  • Kingston NV2 M2 na slote PCIe 2.0 x16 Příloha(y)
    od pumaSvK » 21 srp 2023 14:22 » v Problémy s hardwarem
    8
    1143
    od pumaSvK Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 21:41
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1544
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 73 hostů