Náhodný Black Screen

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

milkoss
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Náhodný Black Screen

Příspěvekod milkoss » 14 čer 2023 00:55

Zdravím,

po delší době sem zase zavítám s prosbou o radu. Zhruba před pár týdny jsem si přeinstaloval PC na Windows 11 a všechno klapalo jak mělo. Zhruba po několika minutách mi zčernala obrazovka zhruba na 2 sekundy a po několika minutách znovu a znovu. Nainstaloval jsem nejnovější drivery, ale beze změny. Zkoušel jsem i googlit a našel něco ohledně napájení, to vše jsem zkoušel, ale stále bez úspěchu. Přešel jsem tak zpátky na Windows 10 s továrním nastavením a bylo po problému až do nějaké doby. Vydrželo to zhruba týden, dokuď náhodný black screen nepřišel znovu. Používám stále nejnovější drivery, napájení nastavený na vysoký výkon, ale stále to sem tam hodí black screen. (Intezita je zhruba 1 black sreen za hodinu, někdy i více.) Zkoušel jsem i projet PC různou diagnostikou, ale taky bez úspěchu :?

Používám 2 stejný monitory https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-vg27aq-d5684089.htm , ale black screen se vždy projeví na hlavním monitoru a druhý monitor zůstane vždy zapnutý. Při black sreenu monitor ani neznamená žádný "error" s tím, že nemá žádný zdroj obrazu, prostě ryze černá obrazovka na pár sekund.

Monitory mám připojený přes originální Display Porty z Asus monitorů, co byly v balení.

Grafickou kartu používám GIGABYTE GeForce RTX 3070 VISION OC https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-3070-vision-oc-8g-rev-2-0-lhr-8gb-gddr6/326157/produkt

Občas se mi i stane, že během hraní mi na hlavním monitoru začnou projíždět mirné artefakty a pak začne vypadávat obraz velmi intenzivně (zhruba každých 5 sekund) a pak to zase ustane a nic se neděje. Možná by se dalo i řící, že čím více grafického výkonu potřebuji, tím více black screenů.

Edit: Natočil jsem, jak zhruba to vypadá https://www.youtube.com/watch?v=bj2gSeMF4p4
Tyto artefakty se začaly dělat v posledních dnech. Pi běžném používání mimo hraní, tak nastává pouze black screen.

Nicméně mi hlava nebere, proč to vše začlo dělat až po nainstalování Windows 11 a pak zpátky na 10? Do té doby jsem nikdy neměl takovýto problém.
Pokud by byl někdo tak hodný a pomohl mi to vyřešit, tak byl bych extrémně vděčný, protože mě to bohužel celkem dost obtěžuje i při práci, kde právě využívám grafickou akceleraci.

PC:
MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550
GIGABYTE GeForce RTX 3070 VISION OC
AMD Ryzen 9 5900X
HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL18
Seasonic Focus (GX-750) - 750W

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53623
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodný Black Screen

Příspěvekod petr22 » 14 čer 2023 01:54

"Monitory mám připojený přes originální Display Porty z Asus monitorů, co byly v balení."

Nam tohle delaly original HP kabely, po vymene za AlzaPower to blikat prestalo. Stejne tak to neblikalo pri pouziti HDMI.

Dalsi mozna pricina je vadna graficka karta. Vyzkousel bych Linux z flashky, jestli se to tam bude chovat stejne.

milkoss
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhodný Black Screen

Příspěvekod milkoss » 14 čer 2023 14:01

Děkuji moc za odpověď.

Objednal jsem nové DisplayPorty a uvidíme, jestli to pomohlo ;)

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodný Black Screen

Příspěvekod pcmaker » 14 čer 2023 17:35

Pokud to dělá jen jeden monitor, tak zkus kabely prohodit mezi sebou. Jsou konektory řádně dotlačeny do grafiky i monitorů? U PC může někdy vadit i pár desetin mm, které udělá nepřesně vycentrovaná záslepka grafiky v kejsu a jeho plechový prolis, který ji překrývá, pak nedovolí zcela dotlačit konektor. Některé konektory DP jsou také dost háklivé na nalomení a stačí opravdu málo i když se zdají celkem v pořádku.

milkoss
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Náhodný Black Screen

Příspěvekod milkoss » 15 čer 2023 23:50

Vypadá to, že to způsoboval vadný DisplayPort. Kabely jsem prohodil a sice ne tak často, ale random black sreen se začal objevovat na druhém monitoru.
Dneska jedu na nových DP kabelech a zatím žádný random black screen nebyl.

Děkuji všem za rady a nejspíše to můžeme brát jako uzavřené :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Black screen Příloha(y)
    od Elbeckho » 05 led 2024 22:35 » v Problémy s hardwarem
    22
    807
    od Elbeckho Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 12:20
  • Skyrama Flash launcher, po spuštění - přihlášení BLACK SCREEN
    od Ramoneggg » 13 led 2024 17:43 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    795
    od Ramoneggg Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:06
  • your system may not stable a nahodný restart
    od maathes » 09 pro 2023 09:57 » v Problémy s hardwarem
    11
    1932
    od maathes Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 22:55
  • Black Friday televizor
    od ShadowWord:Pain » 03 lis 2023 17:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    703
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    04 lis 2023 13:36
  • Fractal Design Torrent Compact Black
    od Pendysak123 » 22 čer 2023 08:57 » v K: Hardware
    2
    1558
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 09:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů