AIO - slabý zápach plastu

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

krcky
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: duben 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

AIO - slabý zápach plastu

Příspěvekod krcky » 01 črc 2023 13:54

Ahoj, mám AIO poprvé, konkrétně Corsair H150i Capellix. Nechal jsem si ho namontovat od firmy. Tedy mám ho necelý den a cítím tak trochu smrad plastu. Je to normální? Není to silný zápach, spíše vážně jako plast. Zápach normálně moc cítit není, jen když k PC blízko přičichnu :sad: Docela mám obavy. Je to normální, tím, že je to nové ?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53624
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AIO - slabý zápach plastu

Příspěvekod petr22 » 01 črc 2023 14:01

Ano, je to mozne ze to bude par dni smrdet - pokud je zdroj smradu skutecne to AIO.

Schvalne ocichej hadice a misto, kde je cerpadlo, to jsou obvykle zdroje zapachu.

Doufej ze ten smrad jde skutecne z toho chlazeni, protoze krome montaze zbytecneho
a draheho vodnika bylo treba vyresit chlazeni regulatoru desky, vodnik totiz nema zadne
ventilatory na procesoru ktere normalne regulatory chladi. Vyresila toto ona firma? Aby se
nepalilo neco na zakladni desce, regulatory mohou mit v zatezi i pres 100 stupnu.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AIO - slabý zápach plastu

Příspěvekod pcmaker » 01 črc 2023 17:32

Taky se podívej, jestli jede Pumpa jak má. Měla by jet permanentně na 2-3000 ot./min. Na lepších MB je header Pump. U levnějších se zapojí na SYS fan, ale je třeba poladit otáčky. Pumpa je dělaná na jiný provoz, než běžné ventilátory, které mají velký rozsah regulace otáček.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů