MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lukkycs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod lukkycs » 02 črc 2023 21:53

Dobrý den,

stala se mi taková podivná věc. V nedávné době se mi u notebooku MSI GE62VR Apache stávalo, že když jsem s ním při jeho chodu nějakým způsobem hnul, nebo ho vzal do jedné ruky a zvednu, tak se občas úplně vypnul z ničeho nic. Pak šel ale běžně zapnout, toto se mi stalo asi 3-5x během posledního měsíce. Dnes večer se mi to stalo zase, notebook byl zapnutý, přesouval jsem ho ze stolu na druhý stůl a došlo k tomuto vypnutí. Problém je v tom, že již nejde zapnout. Baterka byla plně nabitá, notebook byl na napájení. Po stlačení tlačítka power se nezapne, pokud ho připojím na napájení, nesvítí ani žádná kontrolka ohledně připojení, jak kdyby tam žádná šťáva nešla.

Můžete mi někdo zkusit poradit čím to může být, případně co zkusit udělat pro opravu? Tím, že se to dělo vždy za mechanického přesunu, tak hádám, že tam je někde nějaký špatný kontakt, který při zvednutí notebooku způsobil to okamžité vypnutí, protože došlo k přerušení napájeni.. Nevím ale kde to hledat. A trochu mě děsí že už to ani nesvítí při připojení napájení, ale to vše pravděpodobně může být způsobeno tím přerušením, které se pravděpodobně již nevrátilo do původního stavu jak při předchozích vypadcich a teď už to nejde vůbec.. Zkoušel jsem dodělat spodní kryt, vyjmout baterku, podržet power button po dobu 1 minuty pro vyčerpání zbývající energie, znovu vložit baterku, připojit napájení a pustit dle nějakého návodu na netu, ale nepomohlo.

Děkuji za všechny případné rady, jsem laik, tedy prosím pokud možno rozepsat, abych to byl schopný pochopit.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod petr22 » 02 črc 2023 22:00

Obvykle chovani notebooku, kdyz zacnou praskat bezolovnatym cinem pajene spoje. 7 let je u herniho
notebooku nadprumerna zivotnost. Casto odchazeji mnohem drive.

Pokud se to potvrdi, jedina oprava je je vymenit zakladni desku, ktera je ovsem u herniho notebooku ponekud
drazsi a jeji vymena nema smysl.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod Karrex » 03 črc 2023 10:11

Nejspíš prohnutí desky při zvednutí? Pak dojde k přerušení nějaké cesty.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod petr22 » 03 črc 2023 10:16

Uz jsem to videl mnohokrat, bez rentgenu se hodne spatne zjistuje kde presne je problem.

Proto tady opakovane radim, nikdy nezvedat notebook jednou rukou za roh nebo za hranu,
pokud je mizerna konstrukce sasi, deska se tim prohyba a muze ji to znicit.

Herni notebooky nemaji dlouhou zivotnost, tenhle vydrzel 7 roku, takze za me OK, svuj ucel splnil,
penize bych do toho ale neinvestoval, deska stoji myslim 12.000 Kc, to nema smysl.

lukkycs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod lukkycs » 03 črc 2023 11:50

Ano, též si myslím, že to bude tím jak to vezmu za roh jednou rukou a dojde k prohnutí a přerušení určitého kontaktu někde no.. Už si na to budu dávat pozor.. Každopádně ráno mě překvapil a opět šlape, asi si to vlivem gravitace přes noc nějak sedlo a zase se daný spoj navázal. Nyní funguje jak napájení, tak jde notebook i zapnout. Ale je mi jasné, že z dlouhodobého hlediska to vyřešený není.. brzo nastane znovu. Zkusím potěšit se známým, co se v tom více vyzná, zda by dokázal odhalit dané problematické místo na desce, kde dochází tomu přerušení..

Novou desku určitě kupovat nebudu, to už radši celý nový notebook, ale kdyby se podařilo najít a vyřešit problém v daném problematickém místě přímo na desce, určitě by ještě nějaký ten rok zvládl sloužit.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod petr22 » 03 črc 2023 12:01

Nejde jen o tom odhalit ono misto, ale vyresit problem a k tomu je potreba infracervena pajeci
stanice, coz je zalezitost od 30.000 Kc nahoru a malokdo to s ni umi natolik dobre, aby si troufl
na minimalne 4 vrstvou (spise 6-8 vrstvou) desku a byl si jist ze ji definitivne neznici.

Obavam se ze ten notebook je ve stavu do sberneho dvora, casem prestane fungovat uplne a to
muze byt jeste dnes.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod Karrex » 03 črc 2023 12:31

Vyndat prodat RAM, disk, někdy se prodá i chlazení, klávesnice display atp.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod petr22 » 03 črc 2023 13:11

Klidne i cely notebook na ND. Idealne jeste ted, dokud je trochu fungujici.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod pcmaker » 03 črc 2023 18:35

Podobný nešvar, jako zvedání jednou rukou za roh je otevírání displeje jednou rukou za roh. Celá konstrukce displeje se tak zkroutí a pokud jdou panty dostatečně ztuha, je na problém zaděláno.

lukkycs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MSI GE62VR Apache - nelze zapnout, nenapájí se.

Příspěvekod lukkycs » 04 črc 2023 08:20

Děkuji za cenné rady, samozřejmě si na to už budu dávat větší pozor.. Tak si udělám radost a koupím něco nového, tento rozeberu a prodám. Asi můžeme téma uzavřít, ještě jednou díky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    957
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Po rozšíření RAM nelze zapnout NB
    od dracke31 » 23 čer 2023 17:56 » v Problémy s hardwarem
    5
    1086
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:37
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5291
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Notebook po pádu nejde zapnout Příloha(y)
    od Barca91 » 10 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    12
    896
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:20
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    2106
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 65 hostů