Teploty CPU

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Teploty CPU

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 07 říj 2023 15:36

petr22, ale to funguje vsade takto. Ludia sa neinformuju, myslia si, ze to co vidia v reklame na obrazovke televizie je skutocna realita a nie len fabulacia a potom su tu aj ludia, povacsine rodicia, stari rodicia, ktori chcu potesit svoje dieta/vnuca a zakupia mu laptop na skolske potreby v sume 500 euro. Potom ten ziak zisti, ze nie len ze office mu seka, ale aj taky minecraft, ktory urcite bude hravat. A moji rodicia tiez nie su vynimkou, oni vidia TV 4K, lacna televizia, to SA OPLATI KUPIT. A potom pridu na to, ze to nema najlepsie panel, 50-60Hz, nizku bitovu hlbku farieb, onicom software sekajuci apod.

A doplnim, ze ti ludia, ktori pridu kupovat elektro sa nechaju obalamutit/opit rozkom predajcom, ktory zrejme a evidentne nema zaujem realne pomoct a vybrat vhodny prostriedok/elektroniku na dany rezim pouzivania, pretoze vie, ze ludia akonahle pocuju cenu co i len o 15 eur viac, tak nechcu kupit radsej nic....takze samozrejme, ze im potom poradia kupte toto, ano je to uzasne, mega, najlepsi vyrobok na trhu..a potom doma rozbalia tu plastovu rachotinu s intel celeron a intel hd graphics...

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Teploty CPU

Příspěvekod X » 08 říj 2023 18:04

Nejlepší je si nastudovat hardware před koupí a vybrat si komponenty sám. Nechat si skládat jen u ověřených IT prodejců s dobrými techniky, já to například řeším u místní firmy v mém okresním městě na Vysočině.

Výhodné z hlediska chlazení je vybrat velkou case: BigTower a výkonné vzduchové chlazení, například v mém případě průmyslové Noctui (mají brutální výkon). Vyhodit case za zeď do nějaké jiné místnosti, komůrky, v mém případě půdičky (jako vedlejší efekt odpadní teplo suší prádlo).

Mám sice v dnešní době již starší procesor Intel i-7 6700K, 4/4.2/@4.7 GHz, 4 jádra, 8 vláken - dle recenzí na Netu je běžná teplota v maximální zátěži 70°C. Já mám v běžné činnosti v zimním období (podzim-jaro): 15-25°C (při startu v nižším taktu jsem už několikrát zahlédl: 8°C), v letním období (léto): 25-35°C, na maximální zátěž nepřekračuji 42°C, při přetaktu na 4.7 GHZ a maximální zátěž: 53°C.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Rada s upravou teploty PC Příloha(y)
    od showpayne » 19 kvě 2023 21:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    928
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 20:01
  • Vysoké teploty procesoru Příloha(y)
    od filipo88 » 08 pro 2023 18:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    871
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 19:29
  • Teploty u Inno3d geforce RTX3060ti twin x2 OC Příloha(y)
    od hansikczex » 20 říj 2023 21:43 » v Problémy s hardwarem
    6
    1213
    od hansikczex Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 07:50
  • VRM teploty x570 chipsetu chipset (Gigabyte X570S UD & X570S GAMING X) s 5950X (žádné OC)...?
    od TomiDomi » 19 čer 2023 22:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    788
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 22:46

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jayden a 78 hostů