GPU rx 580 Sapphire pulse 8GB - nefunguje

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mateoprixx
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

GPU rx 580 Sapphire pulse 8GB - nefunguje

Příspěvekod mateoprixx » 16 lis 2023 14:04

Zdravím,

koupil jsem použitou GPU rx580 s tím že spravím svůj pc. Problém byl, že se starou gpu se stávalo, že když přišel náročnější proces, tak obrazovka hodila kostky a pc se restartoval, přestal jsem ho používat a po pár letech jsem si řekl, že ho zkusím zprovoznit. Počítač jsem zapl, monitor detekoval hdmi, ale obrazovka černá. Počítač normálně fungoval, ventilátor jak u cpu, tak gpu v pohodě. Tak jsem si uvědomil, že problém bude nejspíš GPU, zkusím sehnat nějakou budget gpu, kterou by můj cpu - i7 4770 nebottleneckoval.

Dnes mi rx580 přišla, dal jsem jí do slotu, připojil kabely, zapl počítač, gpu se rozjela, ale po 3-5 sekundách se počítač restartoval a tak furt dokola.

Napadlo mě vyndat 1x ram, mám 2x 8GB. Což když jsem udělal, počítač se rozjel, připojím hdmi, ale zase černý obraz. Ok, tak to třeba pomůže vytáhnout baterii a udělat reset desky. Udělal jsem, připojím zase a obraz mi najede, avšak jen 1 ze 3 hdmi funguje, druhé hdmi na gpu nefunguje a třetí port na desce taktéž ne. Takže jsem připojený přes HDMI na gpu a cajk.

Tak si říkám ok, to je asi v pohodě, zkusím nainstalovat ovladače, nainstaloval jsem je, zapnu furmark - divím se že hned ze začátku má gpu 80 stupňů a celkem nízké fps u 1080p - kolem 60 - po testu jsem získal skore kolem 4 tisíc, s tím že šlo od 40 - 80 fps. Říkám si zkusím ještě parkrát udělat ten test, tak jdu na test a najednou gpu zvýší výkon větráků na nějakých 113%, čekám že to přestane ale ono nic. Tak jsem vypl PC a zkusil ho znovu zapnout, gpu naběhla jen po uživatelské profily, následně přestanou jet větráky na gpu a obraz problikne. Takže hádám přepnutí na igpu. Zkouším znovu, restart pc a furt to stejné.


Kde může být problém? GPU mám koupenou přes aukro s garancí vrácení peněz, od člověka co má solidní hodnocení, takže bych se divil, kdyby mu stálo za to, prodávat gpu co je nefunkční.

Ovladače jsem samozřejmě taky nainstaloval aktuální.

Zdroj: greenpower ax550 - 60apn
motherboard: msi b85M G43

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: GPU rx 580 Sapphire pulse 8GB - nefunguje

Příspěvekod petr22 » 16 lis 2023 14:16

Ten zdroj vyhod - je to nebezpecny ksunt. Dalsi pokusy bych delal az s kvalitnim, znackovym zdrojem.

RX 580 je karta, ktera nema dlouhou zivotnost a prave ted je doba kdy bych ocekaval, ze bude ve vetsim mnozstvi umirat.

Prodejce nemusi vedet, ze je karta nefunkcni. Staci aby byla nekolik mesicu v supleti a je po ni. Bohuzel bezolovnaty cin
kterym je pajena a opakovane zahrivani nejde dohromady. Pokud to jde, tak RX 580 vratit a misto ni sehnat Geforce 1060
nebo 2060. Nema smysl kupovat karty, ktere jsou znamena tim ze brzy umrou jako je RX 4xx a 5xx.

Vyzkousej karty v jinem PC, tim 100% overis ze problem je v karte.

mateoprixx
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: GPU rx 580 Sapphire pulse 8GB - nefunguje

Příspěvekod mateoprixx » 16 lis 2023 14:33

Díky za rady. GPU zkusím v jiném PC a uvidíme jak bude fungovat. I když jestli je to jak říkáš tak je možnost jí vrátit, pán od kterého to mám psal, že jí testoval ve furmarku, vyčistil, atd. a že gpu normálně funguje. Byl jsem za to, že sapphire rx580 jsou právě celkem držáky, dle toho co jsem pročítal na forech. Narozdíl třeba od xfx, asus, apod.

Ke zdroji, tam bych chtěl taky udělat výměnu, ten PC chci postupně přestavovat, říkal jsem si, že to bude aspoň větší zábava, než rovnou si stavět celý nový.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: GPU rx 580 Sapphire pulse 8GB - nefunguje

Příspěvekod petr22 » 16 lis 2023 14:39

Otazka je kdy ji testoval. Co fungovalo pred par mesici nemusi fungovat ted. Ale jistota bude po
vyzkouseni v jinem PC, musi se chovat stejne vsude.

Zdroj je zaklad pocitace, nema smysl na nem setrit a kupovat lacine smejdy ktere snadno zpusobi
dalsi skody. Jedna z veci co muze delat nekvalitni zdroj je prave popisovane chovani pocitace.

https://www.alza.cz/corsair-rm750x-shif ... 697906.htm

Zaruka 10 let, ATX 3.0 standard. Zdroj je univerzalni, da se prendavat do novych pocitacu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1712
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • Nefunguje klavesnica
    od Ivikivi » 25 pro 2023 07:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    592
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 10:15
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    671
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1051
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1382
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů