Bzučení z reproduktorů

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 29 úno 2024 14:16

Zdravím všechny, už měsíc řeším takové bzučení co vychází z reproduktorů mého nového PC. Donedávna jsem měl starší iMac a vše šlo v pořádku. Teď jsem si pořídil nový stolní PC s Windows a nemůžu se toho zbavit... Mám novou zvukovou kartu, ovladače v pořádku, kabely a reproduktory také, vyměnil jsem i prodlužovací kabel a bez výsledku...Nevíte někdo co s tím ? Při obyčejné práci je to slyšet méně, ale když zapnu třeba hru tak to bzučí jako kráva... Jsem už bezradný.. děkuju všem

Reklama
BulletRide
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod BulletRide » 29 úno 2024 16:22

Pokud ty repro bzučí jen v PC, tak budeš potřebovat něco takového https://www.truckmall.cz/galvanicke-odd ... k-p231054/

Jediné jak to bez toho zařízení vyzkoušet je mít repro zapojené v jiné větvi sítě než je PC. Takže pokud jsou zásuvky na chodbě na jiný jistič než zásuvky kde je PC, tak to přepoj a zkus. Jen nevím, jestli budeš mít dostatečně dlouhý kabel :smile:

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 29 úno 2024 16:29

mam k pc pripojenou externi velkou zvukovku pomoci usb a ze zvukovky trxm kabely do studiovych reproduktoru, abych upresnil.

BulletRide
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod BulletRide » 29 úno 2024 16:34

Ano, ale napájeno to máš ze stejné sítě. Tudíž mají stejnou kostru a tím se to děje. Pokud to jde, můžeš zkusit otočit vidlici od repra do zásuvky.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod mmmartin » 29 úno 2024 16:59

Mění se bzučení při rychlejším pohybu myši / kurzoru?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

yaa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod yaa » 29 úno 2024 17:18

lyriccs píše:mam k pc pripojenou externi velkou zvukovku pomoci usb a ze zvukovky trxm kabely do studiovych reproduktoru, abych upresnil.

Zkus pichnout vsechny pristroje (pc, studiove monitory, zvukovku) do stejny prodluzovacky. Prodluzovacka je TN-C-S, je to lepsi nez zasuvka (pokud je jen TN-C). Co mas za zvukovku, ma opticky vstup? Pokud jo, propoj to tím (tak jsem to vyresil se svou zvukovkou a stud. monitory).

Dalsi mozne reseni je oddelovaci transformator ( https://www.hobbytechnik.cz/oddelovaci-transformatory/ ). Mel jsem ten nejslabsi od nich, ale je treba ho vhodne umistit protoze trafo samozrejme trochu huci (i bez ventilatoru).

BulletRide
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod BulletRide » 29 úno 2024 17:39

A pokud jsou to studiové monitory a máš na jakémkoliv konci kabelu Jack (a je jedno že 6.3) tak to má taky brum. Ticho nastane jen pokud je na obou koncích XLR.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod mmmartin » 29 úno 2024 19:22

yaa: Necituj prosím předchozí příspěvek.

BulletRide: Nešiř prosím bludy:

Pokud ty repro bzučí jen v PC, tak budeš potřebovat něco takového...

Jediné jak to bez toho zařízení vyzkoušet je mít repro zapojené v jiné větvi sítě než je PC.

Tudíž mají stejnou kostru a tím se to děje.

pokud jsou to studiové monitory a máš na jakémkoliv konci kabelu Jack (a je jedno že 6.3) tak to má taky brum. Ticho nastane jen pokud je na obou koncích XLR
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

BulletRide
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod BulletRide » 29 úno 2024 20:03

Další zapojení, kterými se oddělí zem anténního přívodu od signálové země zvukového řetězce, jsou prakticky rovnocenná. Německy se jim říká Mantelstromfilter, tedy filtr plášťových proudů. U nás se mu většinou říká IZOLÁTOR nebo přesněji GALVANICKÝ ODDĚLOVAČ. Hotový bývá v prodeji u obchodníků s anténní technikou (například XTI-1G nebo FM2-K a další), ale někdy jen na objednávku, není to zrovna zboží, které by se prodávalo každý den. Častěji je rychlejší si takový oddělovač vyrobit samo domo, možných postupů poskytujících velmi uspokojivé až špičkové výsledky je hned několik, uvedu alespoň základní dva.


Zdroj: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... le&sid=224

Koupil jsem proto odrušovač signálu Sinus Live GL-205 a zapojil to mezi zvukovku a výše zmíněným kablem do monitorů. Žádný brum, monitory jsou konečně tiché. Takže to asi je zemní smyčkou?


Zdroj: https://www.zvukarina.cz/viewtopic.php?t=8349

O tom, že 6.3 bzučí a XLR ne, jsem se přesvědčil sám na cokoliv co bylo na vstupu a šlo do mých Tannoy Reveal 502, až propojení XLR na obou koncích brum zmizel (a dokonce i lupance z gramofonu). Radu jsem dostal od http://www.lepsizvuk.cz

Stejně jako mám zkušenost, že jiná zásuvka pro reproduktor a zdroj signálu zase vyřešil problém kytara -> efektové pedály -> kytarový zesilovač od Marshallu. To se stalo v bývalé XT3 na Žižkově.

Nesnažím se šířit bludy, ale hledat řešení.
Naposledy upravil(a) BulletRide dne 29 úno 2024 20:58, celkem upraveno 5 x.

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod meda2016 » 29 úno 2024 20:04

@liryccs Pokud do té velké neznámé USB zvukovky (na USB3.?) připojíš kvalitní kabelová sluchátka, brum slyšíš také a silnější ve hrách?

Otevřel bych PC a zkontroloval správné zapojení všech kabelů ze zdroje a jestli jsou nadoraz.
Potom bych porovnal sluchátka na brum v USB zvukovce a v analogovém výstupu na zadním panelu.

Máš zásuvky 230V od rozvodnice na jedné fázi?

lyriccs
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod lyriccs » 29 úno 2024 20:50

zvukovka je focusrite scarlett solo 3rd gen, monitory KRK Rokit G5
ano, pri jezdenim s mysi je to bzuceni horsi
kabely jsem zkousel do jinych zasuvek, nepomohlo
Monitory maji pouze 6,5 jack stejne tak zvukovka, XLR tam nedam
sluchatka mam s 3,5, redukci na 6,5 muzu zkusit koupit, pak vyzkousim

Dodatečně přidáno po 35 minutách 46 vteřinách:
ted jsem to zkusil zapojit do sveho pracovniho ntb a ihned po instalaci ovladace naproste ticho... vse funguje krasne ... zadne bzuceni

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bzučení z reproduktorů

Příspěvekod meda2016 » 29 úno 2024 22:39

Zkoušel jsem teď hledat diskuze o řešeních zarušení od myši, umístění napájecích kabelů, grafické karty ... a jeden takový problém zmizel při vypnutí monitoru. Ten člověk odpojil od monitoru žlutozelený drát zemění (ochranný vodič) a bylo ticho.

Všeobecný náhled - jsou to záhady.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bzučení ventilátoru - 4080
    od krcky » 16 črc 2023 13:19 » v Problémy s hardwarem
    3
    1223
    od krcky Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 05:45
  • periodické zvuky z reproduktorů pc
    od Martin Baroch » 05 čer 2023 23:20 » v Vše ostatní (hw)
    1
    832
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 10:48

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů