Problém s rozpoznávání připojených výstupů u kodeku alc888

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Muchylin
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s rozpoznávání připojených výstupů u kodeku alc888

Příspěvekod Muchylin » 23 led 2008 07:10

Zdravím, mám problém s rozpoznáváním připojených výstupů u integrované zvukovky (deska GB M56S-S3) s kodekem alc888. Přesněji řečeno, U sebe doma poskládám PC, připojím repráky a vše jede OK (tedy zvukovka pozná, že do té či oné zdířky sem připojil reproduktory), sbalím sestavu, odvezu ji ke známému, zapojím tak jak to bylo u mě doma a... ...ticho! Zvukovka absolutně nepozná, že se k ní cokoliv připojuje a tudíž nic nehraje. Po odvezení ke mě domů je opět vše OK. Nevíte někdo prosím co s tím? Vyzkoušel sem snad vše a pořát bez úspěchu. THNX za jakoukoliv radu!

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 23 led 2008 07:42

Vítám tě na fóru!
Tím myslíš, že odvezeš celý PC komplet a jedná se jen o odpojení a znovu připojení repráků. Pokud to děláš stejně, pak to vypadá záhadně. :D
Jestli je to tak, nezapojuješ jiný repráky a tu svoji sestavu jenom převezete a tam zapojíte, pak to zkuste zapojit do jiné zásuvky, nebo do zásuvky v jiné místnosti. Napadá mne jedině nějaký problém s nulou-uzeměním, ale ??? jaký to mi zatím nějak nedochází.

Muchylin
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Muchylin » 23 led 2008 10:54

Blue Spirit píše:Vítám tě na fóru!
Tím myslíš, že odvezeš celý PC komplet a jedná se jen o odpojení a znovu připojení repráků. Pokud to děláš stejně, pak to vypadá záhadně. :D
Jestli je to tak, nezapojuješ jiný repráky a tu svoji sestavu jenom převezete a tam zapojíte, pak to zkuste zapojit do jiné zásuvky, nebo do zásuvky v jiné místnosti. Napadá mne jedině nějaký problém s nulou-uzeměním, ale ??? jaký to mi zatím nějak nedochází.


Díkes za přivítání :) jj jedná se o tentýž počítač i repráky. Mno, taky jsem si myslel, že by mohl být problém s nulou či zeměním (pravda nepřezkoušeno), což si říkám, že by se nějak projevilo, ale žádná jiná elektronika problém nemá... Test proběhl snad na všech zásuvkách v celým baráku s výsledkem stejným :( V ovládacím softu zvukovky sem bohužel nenašel nic co by napevno nastavilo vstupy/výstupy, možná sem slepej nebo neexistuje nějakej soft, kterej by tohleto uměl?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 23 led 2008 11:22

V manuálu k základní desce o zvukovce není nic bližšího k pochopení problému? Jestli je to, jak popisuješ, tak se domnívám, že to úplně přesně není v obou případech stejné. Zkus repra připojit až po spuštění PC. Mrkni též na Ovládací panely - Zvuky a zvuková zařízení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Muchylin
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Muchylin » 23 led 2008 16:29

Pic píše:V manuálu k základní desce o zvukovce není nic bližšího k pochopení problému? Jestli je to, jak popisuješ, tak se domnívám, že to úplně přesně není v obou případech stejné. Zkus repra připojit až po spuštění PC. Mrkni též na Ovládací panely - Zvuky a zvuková zařízení.


Zkoušel sem na obou počítačích (tedy můj i známého) to stejný, při zapnutém PC i při vypnutém PC je to stejný. V návodě není nic rozebíraný stylem když to nejede. Jen prostě připojte a ono se to detekuje. Ve vlastnostech zvukovky, zvuky i zvuková zařízení není nic co by mi pomohlo, prohledával sem i registry kdybych tam našel něco ve stylu autoDetect... bohužel nic. Obvolal sem známý, který se "živý" skládáním PC a nikdy se s tímto problémem nesetkali...

Předpokládám, že připojený vstupy/výstupy se rozpoznávají podle impedance, jiný elegantní řešení (krom nějakého kontaktu) mě nenapadlo... Teoreticky bych mohl vyzkoušet na výstupy připojit nějakej odpor a třeba by se úspěch dostavil...

Zkuste sem pls napsat i třeba ptákovinu, která s tím nemusí souviset, zakopanej pes může být úplně někde jinde ;)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bezdrát. sluchátka tlač. na "přepnout na toto zařízení" přepíná vstup namísto výstupu
    od su_u_baru » 11 srp 2023 12:03 » v Problémy s hardwarem
    0
    954
    od su_u_baru Zobrazit poslední příspěvek
    11 srp 2023 12:03
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    2485
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    3363
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    2412
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    2002
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů