PROSÍM POMOZTE -klávesnice ani touchpad/trackpoint nefungují Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
secondbass
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PROSÍM POMOZTE -klávesnice ani touchpad/trackpoint nefungují  Vyřešeno

Příspěvekod secondbass » 01 úno 2008 20:51

Celé to vzniklo tak, že jsem měl problémy s instalací novější verze programu Logitech SetPoint k mé bezdrátové myši Logitech MX620 a protože jsem se domníval, že předchozí verze se plně neodinstalovala, jal jsem se pročistit registry. Pro jistotu jsem si předtím celé registry zálohoval - mám je tedy na disku.

Při dalším spuštění notebooku však nešla ani klávesnice, ani touchpad s trackpointem, ani přes USB připojená bezdrátová myš.. S počítačem nešlo dělat vůbec nic!

Vypnul jsem ho a spustil přes F8 Nouzový režim, ale nic nešlo ani v něm..
Znovu jsem vypnul a zapnul a přes F8 jsem pro změnu zvolil Poslední funkční konfiguraci, vše naběhlo, ale opět nic :-(

Evidentně jsem v registrech smazal něco, co jsem neměl, ale v tomto stavu ani nemůžu zálohované, staré funkční registry obnovit - absolutně nemám jak ovládat PC.. :cry:

Prosím o jakoukoliv radu, klidně i po telefonu (zavolám na sms) - 777 674 300
Přijímám i komerční nabídky pomoci (pokud někdo přesně ví, jak problém vyřešit)

Díky
Naposledy upravil(a) secondbass dne 02 úno 2008 13:47, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 01 úno 2008 22:46

Zkus připojit jiné zařízení, nebo použij opravnou instalaci...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
secondbass
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod secondbass » 02 úno 2008 11:07

Jinou USB klávesnici / myš nemám, tak jsem chtěl zkusit PS2 klávesnici nebo myš od stolního PC, ale můj T40 PS2 konektor nemá (to, co jsem si myslel, že jím je, je ve skutečnosti TV-out konektor - PS2 koncovky mají navíc výstupek, který do TV-out vstupu "nepasuje", jinak je port velmi podobný)

A opravnou instalací myslíš co? Zkoušel jsem obnovu pomocí bodu obnovení a nic, dokonce ikdyž jsem pustil nouzový režim v režimu MS-DOS, tak klávesnice nejela. Jediný moment, kdy klávesnice pracuje je při startu při reakci na F8 -> vpuštění do voleb startu nouzového režimu, a pak při pohybu v něm (šipkami nahoru a dolů + enter). Jinak vůbec nic :cry:

Jsem z toho zoufalej, nevím jestli by pomohly instalační média XP, které nemám (XP mám legální, ale OEM, tudíž bez médií..).
Hádám, že řešení bude před startem OS, prostě jen nějak importovat zálohovaný registry, ale když nemám jak ovládat DOS či nouzový režim, tak nevím, jak jinak to udělat..

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 02 úno 2008 13:45

Takže v nouzáku ti funguje! Tak se musíš prokousat k těm zálohám a obnovit je! Pokud se dostaneš do Startu, pak by jsi měl otevřít i Tento počítač, "C" a kde máš ta zálohy.

Uživatelský avatar
secondbass
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod secondbass » 02 úno 2008 14:00

Právě, že Nouzový režim nefunguje, resp. funguje pouze nabídka na vstup do něj, ale když některou z možností zvolím, Nouzový režim sice naběhne, ale s uvítací obrazovkou a la "Spouštíte NR, potvrďte Ano nebo odejďete restartem - Ne" nebo něco takového a z vloleb "ano" / "ne" (abych se do něj tedy dostal) už nemám jak zvolit - nefunguje Enter, tabulátor, šipky, prostě celá klávesnice ani myš...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 02 úno 2008 14:10

Takže když povolíš vstup do nouzáku (Enter) tak se nic neděje?

Uživatelský avatar
secondbass
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod secondbass » 02 úno 2008 22:24

Děje - raději přesně popíšu, co vše se děje - s citacemi stavu na monitoru v úvozovkách:

Zapnu notebook, zmáčknu F8, následuje obrazovka
"Upřesnit možnosti spuštění systému Windows - zvolte jednu z možností:". Zde se nachází tyto volby:

Stav nouze
Stav nouze s prací v síti
Stav nouze se systémem MS-DOS

Při zavedení povolit přihlášení
Zapnout režim VGA
Poslední známá funkční konfigurace
Obnovení adresářové služby (pouze pro řadiče domény Windows)
Režim ladění
Zakázat automatické restartování při selhání

Spustit systém běžným způsobem
Restartovat
Zpět k výberu operačního systému

Následně vyberu Stav nouze (šipkami) a potvrdím (Enter)

Následuje další obrazovka s názvem "Vyberte operační systém, který chcete spustit:"
Je zde vypsáno 6 bodů (soudím, že dle Bodů obnovení) - první zeshora "MS Win XP Proffessional" a dalších pět se závorkou "(TuneUp záloha)" - ony osudné změny v registrech jsem činil v aplikaci TuneUp Utilities 2006 a ta si dělá samostatné zálohy, tak zřejmě proto. Přičemž u nich není uvedeno datum či čas (nevím, který je ten nejstarší).

Z těchto položek jsem zatím zkoušel první a poslední, obě se stejným efektem - vyberu opět šipkami, stisknu Enter a začne nabíhat: "Spouštění systému Windows...", následuje "Načítání osobního nastavení..." - to vše je ukončeno pípnutím a zdánlivě úspěšným načtením nouzového režimu - to znamená černá obrazovka s hlavičkou "Microsoft Windows XP (Sestavení 2600.xpsp_atd.)" nahoře uprostřed a s nápisy "Nouzový režim" ve všech čtyřech rozích - ve prostřed je ale okno (ono pípnutí), které potvrzuje vstup do nouzového režimu (citace):
"Systém Windows je spuštěn v nouzovém režimu.
Tento zvláštní diagnostický režim ... (nebudu psát celé) ... nemusí být dostupná některá zařízení.
Pro pokračování v nouzovém režimu klepněte na tlačítko Ano. Pokud chcete obnovit systém do předchozího stavu pomocí funkce Obnovení systému, klepněte na tlačítko Ne."

A zde je právě problém - zde už totiž opět nefunguje ani klávesnice, ani myš - nemohu tudíž stisknout ani Ano či Ne a tím pro mne práce v Nouzovém režimu končí dřív, než mohla začít... :cry:

Nezbývá než počítat opět vypnout a trhat si další trsy vlasů... Vím, registry jsou pro zkušené uživatele, ale kdybych je viděl poprvé, kdybych si je celé nezálohoval, kdybych s nimi nepracoval v utilitě, která sama si tvoří zálohy pro možnost vrátit zpět změněná nastavení... KDYBY

Jsem doopravdy zoufalý...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 02 úno 2008 22:28

Pak už nemám tušení co s tím, jedině to přeinstalovat.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 úno 2008 22:46

Tak si klávesnici do USB kup, nejlevnější stoji cc 100,- Kč a i kdyby to nepomohlo tak se ti do budoucna může hodit.
BTW nezapomeň v BIOSu zapnout podporu USB klávesnice...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
secondbass
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod secondbass » 03 úno 2008 03:06

V pondělí si ji koupím, jen se obávám, že to stejně nepomůže.. Když nefunguje ta bezdrátová myš, jejíž receiver se taky zapojuje přes USB..
Uvidíme..

Pokud by to nepomohlo, zbývá asi už jen odborný servis (abych si vzal půjčku), ale předtím bych rád zálohoval veškerá data z HDD (zálohuju sice nejdůležitější dokumenty, ale od posledního backupu uběhlo asi 8 měsíců.. a to mám objednaný ext. HDD /WD Passport 2,5"/ na který jsem se chystal zálohovat komplet vše.. :? Holt ten nejnevhodnější okamžik...)
Z IBM se dá HDD jednoduše vyndat, tak bych se rád zeptal jaký způsob mi doporučujete (v nejhorším mi stačí poze záloha mých dokumentů/dat, ale kdyby snad šel nějak vytvořit i něco jako "obraz disku" (se všemi programy a nastaveními).

Máte někdo zkušenosti s něčím podobným - vyndat HDD a někam zkopírovat soubory???

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 03 úno 2008 05:43

Nechci ti kazit náladu, ale obávám se že to nepomůže. Fakt to vidím na tu instalaci, ale proč ten servis? Nevím jak je to s OEM, ale jestli máš legál, tak to musí jít nějak opravit. Servis je vždycky až ta poslední a dle mých zkušeností zoufalá možnost
Nemám vůbec tušení jak to funguje s OEM, ale pak by mohl pomoci MS ???

Uživatelský avatar
secondbass
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod secondbass » 03 úno 2008 18:47

No zítra zkusím obvolat a vyzjistit, co se dá..

A pokud teda ta přeinstalace, je nějaká šance jak zachránit data z HDD???

Je to šílený vidět normálně nastartovanou plochu, připojení k Wi-fi, aktualizaci virové databáze - vědět, že tam všechno je jak má, jen to prostě nemoct nijak ovládat :cry:

Kdybych ten HDD vyndal a dal do jiného (třeba stejného IBM) PC, můžu něco zachránit nebo jak jinak na to přenesení souborů???


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook - Nefunkční klávesnice i touchpad
    od mkol » 25 čer 2023 22:58 » v Problémy s hardwarem
    1
    824
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:08
  • Unity - po vydani buildu nefunguji/nereaguji klavesy
    od karlosll » 19 črc 2023 19:17 » v Vše ostatní (sw)
    0
    1420
    od karlosll Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 19:17
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1305
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    939
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    878
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů