Restartování PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

yacopsae
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: září 08
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Restartování PC  Vyřešeno

Příspěvekod yacopsae » 01 úno 2009 22:46

Zdravim,

se svým PC mám dost podobný problém a co se týče jeho řešení, tak to nepokračuje nijak dobře. Nejdříve spočíval v absolutně nahodilých BSOD, které pak vyústily i v to, že počítač jsem musel několikrát restartovat než vůbec naběhl a pak stejně spadnul do stavu kdy nenaběhne ani monitor a je nutný několikanásobný restart, posléze na to trochu zabíralo bouchnutí na část, kde je zdroj a počítač naběhl. Později jsem si na stránkách ASUSu spočítal že můj(teď již bývalý zdroj) na sestavu určitě nestačí vyměnil jsem ho za výkonnější. Počítač už tak kriticky nepadá, BSOD od výměny ani jedna...ale po nějakém čase opět problém s rozběhnutím PC, anebo s probuzením z režimu spánku. Zkusil jsem různě přehazovat paměti, ale to také nepomohlo. A poslední věc co mě napadla, tak je, že v BIOSu mám špatně nastvené latence pro RAMky, místo 4-4-4-12, tam mám automaticky 5-5-5-18, nemůže to s tím souviset??? Prosím pomozte, už se s tím pár měsíců pachtím...hlavně kvůli tomu že když otevřu case a vyndám a prohodím paměti, tak zase tak na 3 dny bezchybně chodí...

P.S: Počítač byl několikrát úplně zformátován, takže viry nic. Teploty jsou do 40 stupňů celsia s přehledem. Skříň je dobře odvětraná 2 přídavnými ventilátory a vevnitř je všechno bez prachu čísté...

Sestava:
ASUS P5K
INTEL E8200 BOX
XFX NVIDIA GeForce 8800 GS
WD Caviar SE16 500GB, SATA II
zdroj: teď CORSAIR TX 650, 650W, ATX 2.2, 80+, dříve CoolerMaster Extreme Series 430W, V2.01, pasivní PFC
paměti: CORSAIR TWINX XMS2 2GB(kit 2*1GB) DDR2 800Mhz, CL4-4-4-12

Dotaz oddělen a pod upraveným názvem vložen, jako samostatný. Přečti si pravidla fóra! Příště si založ vlastní téma. Děkuji! Pic
Dream as you'll live forever, live as if you'll die today. James Dean

Reklama
Uživatelský avatar
cicero
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypínání (restartování) PC

Příspěvekod cicero » 01 úno 2009 23:11

Režim spánku nebo vypnutí disků bych moc nepoužíval....zkoušel jsem to na vice PC a většinou s tím byly problémy.Někdy jsou potíže i s vypnutím monitoru...s tím jsem měl problém teď na novém PC.Tak jsem tyhle všechny funkce povypínal a je klid.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC

Příspěvekod Pic » 02 úno 2009 11:46

Časování paměti by nemělo mít žádný vliv na uvedené problémy. Časování se asi nastavilo automaticky. Zkus jak radí cicero. Např. vypínání disků apod skutečně na některých strojích dělá problémy. Hodně záleží na spolupráci jednotlivých součástí se základní deskou. Otestuj paměti programem Memtest a udělej kontrolu disku s případnou opravou chyb, nebo utilitkou na kontrolu disku (najdeš ji na stránkách výrobce disku). Problém může dělat i některý instalovaný program (obzvláště různé vylepšování Winů). Ještě k pamětím - možná by pomohlo zvýšit napětí pamětí o 0,1 V, pokud to základní deska umožňuje. Paměti mohou běhat až s napětím 2,2V a tím se zlepší právě časování - je agresivnější. Pokud jsou napájeny jen standardními 1,8 V, je to asi málo.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

yacopsae
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: září 08
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC

Příspěvekod yacopsae » 05 úno 2009 22:33

Takže jsem nejprve vypnul jakékoliv režimy spánku, vypínání disků apod., potom jsem otestoval paměti Memtestem každou "sušenku" samostatně a aspoň 3x za sebou celý test(všechno nez chyby), pak jsem ještě nainstaloval nejnovější verzi BIOSu. Výsledkem bylo že počítač chodí 4 dny bez sebemenší chyby. Ovšem dnes jsem k němu přišel nainstalovat SpyBota (1.6.2) a při první "immunizaci" mi počítač spadnul do BSOD (BAD_POOL_HEADER), později se zrhoutil při kontrole SpyBota, když jsem psal tento příspěvek. :x Čím to může být? Zkusím ještě otestovat disk, třeba to bude tím. Btw. co se týče nastevení časování a napětí pamětí, potřeboval bych asi podrobněji popsat kde to nastavit, v mym BIOSu je to všechno automaticky a nerad bych něco zkazil. Předem díky.
Dream as you'll live forever, live as if you'll die today. James Dean

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restartování PC

Příspěvekod El Diablo » 05 úno 2009 23:21

Zkontroluj disk utilitou od výrobce.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC

Příspěvekod Pic » 05 úno 2009 23:33

Pokud ani kontrola disku, jak radí El Diablo, nic neodhalila, je možné, že máš v PC nějakého vetřelce. Zkus zkontrolovat PC programem Mwav.exe. Po stáhnutí nainstaluj, nezapomeň si nastavit češtinu, aktualizuj, zaškrtnutí kontrolu spyware a spusť. Najde všemožné potvory, ale neumí je odstranit. Na to se používají jiné programy. Dej vědět, jak jsi pochodil.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
cicero
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 939
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC

Příspěvekod cicero » 06 úno 2009 00:13

napiš jaké máš nainstal.bezpečnostní programy....antivir...spyware...firewal....nebo rovnou pošli výpis z Hijacku
Jestli se ti tam náhodou netlučou nějaký programy.Třeba Spybot z Terminátorem dohromady nejdou moc dohromady.

yacopsae
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: září 08
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC

Příspěvekod yacopsae » 07 úno 2009 18:20

Tak jsem měl vadnej disk (WD Caviar 500GB). Totálně mi to zkolabovalo, tak jsem ho nechal v jednom servisu otestovat a tam jim to schodilo všechny počítače, že je to prej na jasnou reklamaci. Tak jsem si prozatím půjčil jinej SATA disk, udělal čistou instalaci XPček a zase mi to spadlo, tentokrát při instalaci SP3. Přeinstaloval jsem (komplet), a znova mi to spadlo, pro změnu při instalaci ovladačů grafiky. Tak jsem kouknul do skříně a všiml si hrozně uškrcenýho a hodně zohejbanýho SATA kabelu co vede k disku, vyměnil jsem ho za novej a teď comp už 3 hodiny běží bez problémů. Takže disk vadnej a překroucenej kabel, díky chlapcům z al**.cz. Btw. může špatnej SATA kabel od DVD mechaniky schzovat nebo nějak negativně ovlivnit systém. Já jen kdyby něco bylo, ale asi je vyměním radši oba za nový. Tak kdyby něco ještě se ozvu, ale snad to bude všechno. Moc dík za pomoc.
Dream as you'll live forever, live as if you'll die today. James Dean

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restartování PC

Příspěvekod Owner » 07 úno 2009 18:24

Může ,ale jenom pokud je někde přerušený atd. a to navíc ,když s tou danou mechanikou pc pracuje.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

yacopsae
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: září 08
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restartování PC

Příspěvekod yacopsae » 19 úno 2009 17:22

No výborně dokonce přes 10 dní mi běžel počítač bez chyby a dnes se mi při startu objevila BSOD(týkající se nějakýho souboru co používá můj firewall), po restartu to samý až na jinej soubor, ale taky od firewallu a úplně na začátku mi to hodilo kritickou chybu firewallu bez BSOD(taková ta zpráva o závažné chybě). Naposledy se to dokonce i seklo za běhu a při práci na netu. Používám Sunbelt Personal Firewall verzi 4.6.1861.0, nemůže to být tím. Btw. dávám to sem protože je to pokračování problémů co jsem měl na začátku a nevim jestli je to hardwarem nebo je to jen chyba toho firewallu. Jinak v minulosti jsem ho používal taky, ale starší verzi a nikdy se mi nic takovýho nestalo. Můžete pls poradit co a jak mám zkoumat případně dělat? Díky

P.S: Dodávám že tento příspěvek má vlastní téma v softwaru, protože si nejsem jistý povahou problému, dal jsem ho radši i tam. Na druhou stranu, tento problém může souviset s předchozím stavem mého PC, proto je zmíněn i zde.
Dream as you'll live forever, live as if you'll die today. James Dean


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů