Stránka 1 z 1
98% vytížení pamětí
Napsal: 27 zář 2009 18:37
od actionboy
Používám Vistu a chci se zeptat zda je normální, že při instalaci takřka každého většího softu nebo hry (nemyslím tím softy jako ccleaner, qip atd.) se pamět využije na +-98%, takže systém se potom seká, a vpodstatě nejde ani pořádně brouzdat po netu.
Dříve sem to nepoiťoval, jelikož jsem neměl 64 bitový OS, tak nevím zda je to normální nebo ne, ale mohlo by to jít snad nějak vyřešit.
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 29 zář 2009 15:43
od gigahonza
Ahoj,vzhledem k tomu ze vista ma doporucene 2GB RAM a pouzivas strankovaci soubor(ten docela dost zpomaluje) a pritom jeste paris a mas spustenych na pozadi milion nechtenych aplikaci spolu a aerem tak ano je to normalni. Vypni aero,dej si start-msconfig-po spusteni-vypni vse az na AV a potrebny sw,restartuj. projed si pc ccleanerem a advanced system care a pak napis.
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 29 zář 2009 15:48
od CZechBoY
Však má 4GB ram a nepsal že zrovna u toho paří... Jen instaluje nějaký program. Zkus zapnout Správce úloh a co využívá kolik paměti :)
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 17:55
od actionboy
Sry že píšu takhle pozděj, ale musel sem první najít něco co nainstalovat, abych to pak i používal
Takže při instalaci Bioshocku má nevíce využité paměti má svchost.exe

Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 18:02
od Marfy
Tak svchost.exe je systémový soubor,takže pokud něco instaluješ,tak pochopitelně je vytížen.Vista vytěžuje paměť co jen může.
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 18:24
od actionboy
Nj, ale tak nejde nastavit aby si taky nechala kousek paměti i k dalším aplikacím?
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 20:08
od Marfy
Vista si to umí přerozdělit.
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 20:23
od sondaw
Zdravím, mám Vista Home Premium 64bit a tyhle problémy nemám. Je teda pravda, že pokud něco instaluji, tak nebrouzdám po netu, ale věnuji se instalaci, ovšem na druhou stranu mám třeba minimalizovaných několik oken vč. třeba FF a PC pracuje normálně. Aero nevypínám vůbec, koriguji si jenom programy spouštěné současně se systémem nebo běžící na pozadí.
Jak radí výše, vyčisti PC CCleanerem a AdvancedSystem Care - čistím s nimi pravidelně. Podívej se také, jestli třeba antivir právě v době instalace nespustil kontrolu na pozadí
Paměť mi vyletěla na 98% jenom jednou, před 2 dny, kdy jsem testovala Microsoft Security Essentials 1.0 a spustila hloubkovou kontrolu - neúměrné zatížení paměti a zpomalení PC, prog ještě ten den letěl z PC. Totéž to na stejném OS udělal stejný program kamarádovi
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 20:24
od guest
Nj, ale tak nejde nastavit aby si taky nechala kousek paměti i k dalším aplikacím?
Při instalování snad žádné aplikace nepoužíváš.
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 20:52
od actionboy
Že ne? Pustím si instalaci, a než doběhne, tak proč nevyužít čas a nezajít na net, pustit video, prohlídnout fotky? Když dnes instalace již prakticky jakékoliv náročnější hry(nebo třeba i inventor- to je tak na 5-10 minut) trvá delší dobu.
Mi řekni, že ty si pustíš instalačku a s nadšením pozoruješ, jak se obdélníček plní zelenou barvou

Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 21:00
od guest
Uhodl jsi to, jen to nesleduju a jdu si udělat třeba kafe

Výsledkem je, že hlášky typu instalace se nezdařila znám jen z doslechu. Při velkém zjednodušení lze ten procesor přirovnat k mozku. Taky si můžeš číst, poslouchat co si lidé okolo povídají a přitom poslouchat TV, ale něco ti může uniknout.
Pokud ti běží instalace a ty skočíš na něco jiného může se vloudit chyba.
Ostatně už to výše bylo psáno, pokud mi instalace vytíží CPU na 98%, pak samozřejmě nemůžu spustit jinou aplikaci.
Re: 98% vytížení pamětí
Napsal: 02 říj 2009 21:04
od actionboy
Ale tak chyba, ta se ti prostě zobrazí a vetšinou instalace nepokračuje, dokud neodklikneš že o ní víš (většinou to vede teda ke konci instalce

).
Jinak já psal 98% vytížení pamětí ne procesoru

nebo ne?

Marfy: tak ta moje je asi nějaká blbá teda xD
EDIT: Jinak ted nahazuju toho inventora a koukám, ten si využije jen necelých 50% paměti, tomu říkám alespon instalátor
