Stránka 1 z 1
Nejde počítač spustit.Odešel harddisk? Vyřešeno
Napsal: 27 led 2010 21:43
od liborek
Tak u mě před hodinou zazvonila sousedka

a prý nemůže spustit počítač.Přítelkyně mě propustila šel jsem se podívat.Počítač byl zaseklý na boot menu a nešlo nijak hýbat možnostmi,tedy ani spustit nouzový režim.Po restartu se zase počítač dostal na tu samou obrazovku.Změnil jsem nabootování na CD a hodil tam XP.Naskočila instalace chvilku se zdálo,že se rozjede/jen pár základních operací,ani nenaskočily možnosti/ pak to ovšem restartovalo a při dalším pokusu skočila modrá obrazovka.Opět jsem přehodil boot na harddisk .Počítač najel na už zmíněnou obrazovku tentokrát už šlo zvolit možnosti.Ovšem když jsem dal zvolit Nouzový režim opět restart a zpátky do boot menu a tak pořád dokola.Jen navíc na pár vteřin při odentrování nouzového režimu dole něco začalo najíždět...něco s partition.Od toho bych hádal,že je kaput harddisk,než to tam začalo najíždět tak jsem myslel,že grafika.Mohla by to způsobit i ta grafika?Kdybych měl více času tak bych se ani neptal,mám doma jak grafiky ,tak disky.Jenže jedu na dovolenou a už nemám čas si s tím jejím compem hrát a ona ho potřebuje.Je to stará vykopávka tak jsem jí řekl,ať to vyhodí celý a koupí nový.Ovšem čerstvě rozvedená

nějak nemá prachy.Tak kdyby to byla grafika tak by počkala až přijedu a já bych jí tam dal nějakou starší co mám.Ovšem v případě vadnýho hardu by to už fakt nemělo cenu .Nová instalace ,nový Winy....Tak to by nemusela čekat a holt by koupila nový.Sem se nějak rozepsal

Prostě jestli někdo tuší na 51%,že je to disk tak už jí zrovna řeknu ať to vyhodí;;;;
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 21:46
od CZechBoY
Prostě musíš vše vyzkoušet no, zkus dát ten HDD do svýho kompu, SATA jistě máš, nový PC přeceee

a PATA tam máš na 80% tak zkus...
Reset CMOS možná taky bych zkusil, odpojit vše co žere elektriku navíc a tak...
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 21:47
od Marfy
Tohle ti udělá i špatná paměť.
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 21:47
od X
Chtělo by to zkusit jiný harddisk, jestli bude bez problémů nová čistá instalace Win.
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 21:50
od Radix
Dej do mechaniky nějaké LiveCd Linuxu a zkus nabootovat. Livko běží jen z ramky, nepotřebuje harddisk. Pokud se nabootování podaří, je vada s velkou pravděpodobností v HDD.
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 21:52
od Pic
Vadný disk to zpravidla hlásí, že jej nenašel (Boot failure ap.). Takže příčina bude asi jiná. Mohou to být paměti, ale i GK a další, nevyjímaje zdroje. Pokud se lze dostat do Biosu, tak zkusit nastavení Default, či tak nějak podobně.
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 21:58
od liborek
S tímhle jsem se ještě nesetkal,že jede ani z toho CD...
No dík,ale to je právě to,že já odjíždím a už prostě nemám čas to všechno dělat.jinak bych to vyzkoušel.Do Biosu se dostat jde/měnil jsem to bootování/,ale default jsem dával a nic.
Marfy:Tak to mě nenapadlo.Snad tu paměť bych ještě zítra před odjezdem vyzkoušet mohl.Pokud tam má dvě tak prostřídat je nezabere tolik času.Pokud jednu tak má smůlu,jelikož žádnou starou DDRku doma nemám.Ostatní už je nereálný.No vyzkouším je a pokud to tím nebude tak ji teda řeknu pryč s tím.
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 22:03
od CZechBoY
Ten restart BIOSu taky nic nezabere :) ale zase to bude asi k ničemu

vyměnit disk zabere tak 2-3minuty, nemusíš ho přece šroubovat 8šroubkama na každý straně :))
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 27 led 2010 22:13
od liborek
Ati:Jo já mám dokonce v compu šuplík na PATA,ovšem v obou něco mám,ale to už fakt nestíhám přijedu po 3 hodině z práce a naložit auto a v pět hodin jedu.

To se zdá dvě minuty,ale ono to naskočí.Sakra ,to se jí musí pokazit zrovna teď.Za prvé bych si s tím trochu pohrál,kdo z nás se rád nešťourá v cizím počítači

a za druhé,navíc,u rozvedené mladé sousedky...
Re: Nejde počítač spustit.Odešel harddisk?
Napsal: 28 led 2010 20:00
od liborek
Tak jsem tam zaskočil.Tentokrát už nešel spustit ani BIOS.Tak jsem to otevřel,měla tam JEDNU 256 ramku.Tu jsem vytáhl hodil do druhého slotu a .......počítač se rozjel.Ani nevím jestli byla jen blbě zasunutá/ale to mi nepřipadlo,když jsem ji vytahoval byla řádně zacvaklá/,nebo nějak zaoxidovaný kontakty nebo komplet jeden slot je v háji.Už jsem ji nechal v tom druhém a jede to.Jen jsem ji doporučil ať už si alespoň sežene ještě nějakou RAM navíc.Dík za rady.