Stránka 1 z 1
černá obrazovka
Napsal: 25 bře 2004 19:28
od fenco
hrál jsem nějakou hru, pauznul jsem ji a na chvíli odešel.Když jsem se vratil, bylo to na přihlašovacím menu windows,takže se to muselo restartovat. když jsem se přihlásil, napsalos e mi že grafická karta způsobila nestabilitu systému.Asi po pěti minutách počítač uplně zatuhnul, na monitoru se objevily jakési čáry a musel jsem resetnout. Jenže tentokrát se to podělalo už v biosu(zase ty čáry na monitoru) a po dalším resetnutí už monitor neragoval vubec.Zkusil jsem tam dat jinou grafickou kartu, ale pořád to samé - zapnu,větráčky se roztočí a hardisk bliká,optická myš svítí prostě všechno jako normálně, jen monitor černý. Ale monitorem to neni zapojil jsem ho na jiný počítač a jel v poho.Nevím vůbec co s tím.PROSÍM POMOC
Nevím jestli to s tím má něco společného ale asi před měsícem jsem instaloval nový MB a procesor, ale nefungovaly mi vůbec hry musel jsem snížit AGP na 2x. P
Napsal: 26 bře 2004 09:27
od Rimmer
Když tam dáváš tu druhou grafickou kartu, dej pozor, aby tam byla správě zasunutá, do AGP to občas může jít ztuha a už se mi to také jednou stalo, že karta tam byla, držela "pevně" - přesto však nebyla nadoraz.
Také by jsi mohl zkusit vymazat CMOS paměť u základní desky - zkus buď jednoduše vyndat baterku nebo ji raději vymaž pomocí jumperů.
........jinak, pokud by jsi měl možnost vyzkoušet jinou zákl. desku, bylo by dobré to udělat
Napsal: 26 bře 2004 18:00
od fenco_
kdybych na tu kartu ještě víc přitlačil, jsem si jistý že by už to nevydržela základka, zkusil jsem to vymazat pomocí jumperu,nepomohlo.
A základku jinou mam, ale mam tam vyhorele paměťové sloty, takže jestli se nemýlím, je na tento test nepoužitelná.
BIOS
Napsal: 26 bře 2004 18:50
od Cybercom
Já bych zkusil použít položku v BIOSu LOAD BIOS DEFAULTS.
Napsal: 26 bře 2004 21:33
od Ltb
do Biosu se podiva jen tezko >> nefunguje obraz
---------------------------------------------------------
Fenco:
Je to celkem zvlastni...pokud mas pamet slozenou z vice casti - napr. 128 a 128, potom zkus nabootovat pouze s jednou 128 a pote zkus pameti prohodit (proste otestoval, zda-li jsou OK).
Jednou jsem mel take dost podivny problem s AGP grafikou - na reseni jsem prisel az pote, co jsem zkusil vlozit PCI grafiku.....AGP slot na zakladni desce nebyl funkci...
Desku mas novou?
Vyřešeno
Napsal: 27 bře 2004 09:41
od fenc
Desku mam měsíc starou. S těma ramkama jsem to vyzkoušel, pořád stejný.