Stránka 1 z 1

Hlučný větrák od zdroje  Vyřešeno

Napsal: 09 čer 2010 23:07
od martas01
Zdravim, mám problém s větrákem ve zdroji, při přechodu do úsporného režimu jede pořád naplno, větrák je měněný takže není originální, může to být tím? Jo a ještě něco nevím jestli se mi to nezdá, ale poslední dobou se mi zdá hlučnější než dříve, asi jsem si už zvykl na tichý notebook o kterém ani nevím, že je zapnutý :D

Re: Hlučný větrák od zdroje

Napsal: 09 čer 2010 23:25
od Pic
Jednou z možností je zanesení prachem (vyčistit) a druhou, že odchází ložisko ventilátoru. V druhém případě pomůže ke zlepšení, až výměna ventilátoru.

Re: Hlučný větrák od zdroje

Napsal: 09 čer 2010 23:34
od martas01
tak větrak je celkem nový, takže tam by asi neměl být problém, s tím vyčištěním to zkusím chystám se na to už pul roku :D , ale pořád nevím proč se ten větrák při přechodu do úsporného režimu nevypne

Re: Hlučný větrák od zdroje

Napsal: 10 čer 2010 00:58
od Matus86
Ja som mal ten isty problem znicoho nic mi zacal hucat vetrak jasne vymlete loziska tak som ho vymenil :blush:

Re: Hlučný větrák od zdroje

Napsal: 10 čer 2010 05:59
od guest
Obě dvě závady vypovídají o odcházejícím ložisku anebo pouzdře. Některé větráky mají jen bronzové pouzdro a ty lepší ložisko - to je možné namazat a někdy to pomůže.

Re: Hlučný větrák od zdroje

Napsal: 10 čer 2010 15:13
od martas01
tak sem komp dukladne procistil a zatim to je v klidu, jeste kdyz tak napisu zitra jestli je to OK, procistil sem i chladic procesoru, pred procistenim mel teplotu okolo 57-60 stupnu, ted kdyz je v klidu 47 a pri max. zatezi se teplota nevysplha pres 55 stupnu :smile: