Stránka 1 z 1

Nedetekuje HDD

Napsal: 11 čer 2010 18:30
od loleq
Zdravím,

Včera mi před nabootováním OS Vista vyskočil "error, data on HDD are corrupted" ( nebo tak něco). Po marných pokusech použít tento harddisk na jiných počítačích jsem usoudil, že už dosloužil. Teď se snažím rozběhat nový, http://www.alza.cz/western-digital-cavi ... 153710.htm (WESTERN DIGITAL Caviar Green 800GB 64MB), ale počítač ho odmítá jakkoli detekovat.
Při pokusu o instalaci OS Vista se nezobrazil a najít přes BIOS také nešel. Zkoušel jsem použít jiné kabely napájení disku,jiný SATA kabel, jiný SATA slot, ale marně. Nic se nezměnilo. Zkoušel jsem nainstalovat drivery motherboardu na CD při instalaci Vist, ale to také nešlo.
Teď ještě zkusím strčit tento nový HDD do jiného PC jako druhý, abych se ujistil, že je v pořádku).

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 11 čer 2010 18:31
od skunkicz
skus...od toho se pak bude odvíjet další postup

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 11 čer 2010 18:33
od Žbeky
Jakou máš desku? Možná bude třeba předpnout disk přes jumper na SATA I

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 11 čer 2010 19:09
od loleq
Muj motherboard je Gigabyte-X38-DS4 a netusim jak to je s jumpery, vubec nevim co to je a jak se to dela.
Bohuzel jsem zjistil, ze vsechny ostatni PC, ktere mam k dispozici jsou jen se SATA I :(, takze nejsem stoprocentne jisty, ze je novy disk v poradku.

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 11 čer 2010 20:36
od Žbeky
Zezadu disku by měly být vystrčené takové piny. Jumperem by měla být možnost 2 propojit. Jedna z kombinací by měla přepnout disk na SATA I

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 11 čer 2010 20:42
od El Diablo
Obrázek

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 12 čer 2010 11:37
od loleq
Mrknu se na ty jumpery. Dám pak vědět, jak to vypadá.

EDIT:

Po zapojeni HDD do sousedova pocitace ho BIOS detekoval, ale nebyl schopen poznat kolik je tam mista a vubec jinak nefungoval, takze to vypada na vadny kus. Pujdu ho reklamovat.

Momentalne mam k dispozici jen externi USB harddisk. Bude fakt, ze je pripojen pres USB prekazkou pro jeho docasne pouzivani jako jediny systemovy disk?

Re: Nedetekuje HDD

Napsal: 12 čer 2010 13:00
od iDkcz
Co flash BIOSu na nejnovější ? Koukal jsi, jakou máš verzi ty a jaká je momentálně nejnovější od výrobce ?