PC->TV - Už barevně, ale nic moc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

noximo
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC->TV - Už barevně, ale nic moc

Příspěvekod noximo » 25 kvě 2006 23:06

Dobrý den, rozhodl jsem se propojit PC s TV za účelem sledování filmů.
Koupil jsem si 5m S-Video kabel a S-video-Scart adaptér. Po zapojení to šlo černobíle - spojil jsem pin 15 a 20 bez kondenzátoru. ( http://www.elektroworld.info/modules.php?name=News&file=article&sid=120)
Mám to sice barevně, ale přes obraz přejíždějí dva šedé pruhy - duchové a ještě jeden je uplně dole. Navíc po celé obrazovce jakoby "sněží" bílé tečky v pravidelných rozestupech.
Chtěl bych se zeptat jak minimalizovat tyhle jevy- jestli nemůže docházet k rušení ostatními el. přístroji (kabel je typ S3075, pravděpodobně stíněný ale nevím to jistě), a jak pomůže případné naroubování kondenzátoru popř. jestli když tam dám tlustej kondenzátor a ne takovej ten placatej jako je v článku, jestli to nebude mít opačný efekt...

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 26 kvě 2006 11:24

Pokud máš televizi připojenou anténním vstupem na rozvod společný antény nebo kabelový televize, zkus v první řadě tenhle anténní přívod vytáhnout. Pokud problémy zmizí, potřebuješ oddělovací člen do anténního přívodu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 kvě 2006 12:11

Termínem "tlustej a placatej" kondik jsi mě docela pobavil, chtěl bych vidět ing. Hamouze, kdybych mu tento termín řekl u maturitní zkoušky (asi bych prošel přes mrtvolu :lol:). Zároveň jsi mě donutil k zamyšlení, co s vf signálem udělá "elit". Abych přiznal pravdu, tak si nějak neumím vybavit, jak ten signál namrší, myslím si, že nijak. Prostě neproleze. Dej tam ten "placatej" o kapacitě doporučené autorem (asi ví proč). Na kvalitu signálu může mít vliv i délka kabelu. Kabel pro signál představuje kapacitu a indukci, pokud tam ten kondenzátor nebude, fázové posuvy mohou nadělat divy. Toto plus možné rušení ze souběžných kabelů, nebo pulsních zdrojů, plus možná zemní smyčka ze společné antény, může zamotat hlavu i profikovi s patnácti lety praxe.
Nejdřív odděl barvonosnou od synchronizace kondenzátorem. Spojené na tvrdo to jistě chodí, ale určitě jen jako náhražka. Pak odpoj, dle rady mmmartina, společnou anténu. Když se nic nezmění zkus PC přinést k TV a propoj je kabelem dlouhým 1-1.5 m. Když bude všechno při starém, tak dej vědět a dáme hlavy dohromady, co dál :idea:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

noximo
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod noximo » 26 kvě 2006 13:46

Tak sem vytáh tu anténu a šedý šmouhy zmizeli. Kolik stojí oddělovací člen do anténního přívodu?

No ale stále přetrvává to sněžení. Myslíte že by to vyřešil ten kondik, abych ho tam nemontoval zbytečně...

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 26 kvě 2006 14:04

Tím, že ho tam zapojíš nic nezkazíš. Spíš naopak, má tam být, tak ho tam dej a uvidíš. Oddělení přívodní šňůry STA se dá udělat tak, že odpojíš na kabelu od STA stínění a připojíš ho přes "placatej" kondik. Všechny úpravy vyjdou do cca 5,-korun.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

noximo
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod noximo » 26 kvě 2006 14:17

Ehm, co je STA? :oops:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 26 kvě 2006 15:10

Soustava nebo Systém Televizních Antén - čímž Karlos myslel anténní svod do přijímače (samozřejmě koaxiální).

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 26 kvě 2006 15:41

co s vf signálem udělá "elit"

Problém č. 1: elit pokud nemá stejnosměrnou polarizaci má jen velmi nejistou kapacitu. Což v tomto případě nevadí, protože pro signály o kmitočtech řádově MHz stačí vazební kapacity řádově nanoF.
Problém č. 2: elit má v náhradním schematu poměrně dost velkou indukční složku a to už by mohlo na kmitočtech řádu MHz vadit. Proto se např. v nóbl zařízeních dává paralelně k filtračnímu elektrolytu keramický kond řádově nanoF.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 26 kvě 2006 16:11

A ještě:
že odpojíš na kabelu od STA stínění a připojíš ho přes "placatej" kondik

Zdaleka ne všechny anténní vstupy jsou stejnosměrně oddělené, proto vůbec nic nezkazíš, když dáš stejný kondenzátor i do živého přívodu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 kvě 2006 07:04

Mmmartine, je vidět, že jsi dával daleko větší pozor než já. Když se probíraly kondenžátory a cívky, tak jsem se zrovna hodil marod, takže o elektrolytech vím jen to, že elyt za můstkovým usměrňovačem, zvyšuje napětí 1,3 krát (na usměrňovače jsem nemarodil) a o cívkách vím jen to, že cívka, jako dívka. Nejdřív napětí, pak proud. :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 kvě 2006 13:19

zvyšuje napětí 1,3 krát (na usměrňovače jsem nemarodil)

Možní nemarodil, ale pozor jsi asi moc nedával. :evil: Elyt za usměrňovačem zvyšuje napětí 1,414213562 krát.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 kvě 2006 14:03

Tak to vidíš. Přes dvacet let žiju v bludu. Alespoň neumřu úplně blbej. A co se týká mé pozornosti ve škole, nikdy jsem netvrdil, že jsem byl Pavlík Morozov... :lol: Jen doufám, že se o mých kondenzátorových nedostatcích nedozví můj chlebodárce...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů