Z 2.1 funguje jen subwoofer

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Baldman
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod Baldman » 19 zář 2010 09:57

Zdravím! Mám u PC reproduktory Herkules 2.1 140. Jednou pustím počítač a nejde pravý reproduktor, krátce poté přestal jít i levý a nyní huhňá jen subwoofer. Nebylo nic provedeno s HW reproduktorů, nebyly přepojovány kabely, nebyly posunuty, nic nebylo rozebráno :lol: atd. SW se též nic předtím ani mezitím neodehrálo.

Zapojení je takovédlenc: z zelené díry v PC vede malá jacková prodlužovačka, protože následující věc by se tam nevešla, jelikož mám i v modré díře zapojen Line-in. Tou následující věcí je převod jack-2× cinch. Z těch dvou cinchů vede bílý a červený, levý a pravý input. Tyto jsou následně zapojeny v zadním panelu subwooferu, jako L-input-R. Dále zezadu z subwooferu jde tlustej kabel Control, který je na pravém reproduktoru. No a nakonec tam vede i tenkej kabel z hnědé zdířky do levého reproduktoru.

Vše jsem rozpojil, vyčistil, znovu zapojil, pustil PC a opět jde jen subwoofer.

Víte, čím by toto mohlo být způsobeno?

Oznámka: kdysi dřív mi šel jen jeden reproduktor. Zkusil jsem přehodit L-R input za R-L a šel zas jen druhý reproduktor. Takže jsem vyměnil cinchový kabel, ve kterém fungovala evidentně jen jedna linka, a pak šly už oba. Nyní ale pochybuju o závadě na tomto kabelu, ježto subwoofer něco říká. A to by přece neříkal, bez inputu.

Děkuji za rady =D
Naposledy upravil(a) Baldman dne 19 zář 2010 10:31, celkem upraveno 1 x.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod guest » 19 zář 2010 10:14

V tom zapojení aby se čert vyznal. To je tažené ze subeooferu zase do line-in? Nějak nerozumím. Co ?/! ve správci - ovladače?

Baldman
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod Baldman » 19 zář 2010 10:24

No to aby se vyznal. Je to tak, že jeden Line-In je vzadu v PC modrá. A další Line-In se dá zapojit přímo do pravého repráku, nad dírou pro sluchátka je tam taky Line-In. :D Ve správci zařízení nejsou žádné vykřičníky a otazníky :-(

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod El Diablo » 19 zář 2010 11:06

Vytáhni přívod, ten co máš v zelené a dotkni se jacku prsty, měli by bručet repra v závislosti kterého kontaktu se dotýkáš. Jestli nebudou, jsou repráky vadné.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Baldman
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod Baldman » 19 zář 2010 11:16

Tak jsem to nyní zkusil. Při doteku duní subwoofer. A v levém reproduktoru jen mírně lupe - clická. A pravý nic. :o Tak odešly oba dva hned takhle po sobě? To je zvláštní. Jak se to mohlo stát?

EDIT: Páni, našel jsem kabel přímo jack-2×cinch, tak jsem jack vrazil do zelený a cinče k reprákům. Hraje sub jako obvykle, nově hraje taky levý repro, ale pravý stále nic :(

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod guest » 19 zář 2010 11:20

Spíš odešel zesilovač.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod El Diablo » 19 zář 2010 11:21

Vypadá to tak. To chce kuchnout...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Baldman
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod Baldman » 19 zář 2010 11:24

A jak se pozná, zda odešel zesilovač? Zkusil jsem ještě jeden kabel jack-2cinč, a opět to samé - sub a levý jde, pravý ne. Takže první cinčová dvoulinka je asi vadná, na ní nejde ani levý ani pravý. Na zbylých kabelech jde jen levý. Tak co je s tím pravým? :lol:

Edit: a když přehodim kabel L R na RL, tak stále hraje jen levý repro.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod guest » 19 zář 2010 11:28

Vytahej to z PC a všechny prodlužovačky či co tam máš. Zapni to do zdroje a sáhni na živé konce konektorů, měly by to bzučet, pokud některý kanál nejde, je buď vadný repro anebo nejde jeden kanál zesilovače.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod El Diablo » 19 zář 2010 11:28

Co je s tím pravým? Asi je polámanej! Možná kdybych měl křišťálovou kouli tak bych ti to řekl. To se takhle na dálku nedá poznat.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod El Diablo » 19 zář 2010 11:29

Blue Spirit píše:Vytahej to z PC a všechny prodlužovačky či co tam máš. Zapni to do zdroje a sáhni na živé konce konektorů, měly by to bzučet, pokud některý kanál nejde, je buď vadný repro anebo nejde jeden kanál zesilovače.

To už udělal...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Baldman
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Z 2.1 funguje jen subwoofer

Příspěvekod Baldman » 19 zář 2010 11:30

Tak jo, po závěrečném odzkoušení bzučí jen levý reproduktor a subwoofer duní. Pravý reproduktor nic neříká. :| TO je hodně špatný :cry:

Edit: "To už udělal" jsem, ale předtím na vadné cinčové dvoulince. Teďka jsem ji vyhodil a dal tam nový funkční kabel, na kterém jsem zjistil, že levý repro a sub jde a pravý ne.

Takže zřejmě se zrubaly dvě věci najednou - původní cinčový kabel a zároveň jeden kanál zesilovače.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB3 funguje ako USB2
    od AmatérRobert » 28 říj 2023 13:39 » v Problémy s hardwarem
    4
    1236
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:22
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1358
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů