odešla mi deska? Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tomík
Pohlaví: Nespecifikováno

odešla mi deska?

Příspěvekod tomík » 19 kvě 2004 13:34

prosím o pomoc při diagnóze....

jednoho rána jsem chtěl pustit počítač, ale počítač nechtěl. na monitoru se nic neukazovalo a nezdálo se, že by stroj bootoval. vymazal jsem obsah CMOS a když to nepomohlo, odpojil jsem postupně všechny komponenty od desky (včetně procesoru, s výjimkou čudlíků a diod na krabici), ale nic se nezměnilo: roztočí se větráky, deska (VIA K7T Pro MS-6330) ukáže čtyři červené diagnostické diody (úplný začátek startu, system power on) a dál se nic nehne ani o píď (diody nezelenají, nereaguje to ani na vypínač).

jest moje deska v prdeli, nebo může být problém jinde? (mohla by mít podobný efekt vysloužilá baterie CMOS?)

děkuji za rady
tomík

Reklama
Uživatelský avatar
BlackOps
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 111
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod BlackOps » 19 kvě 2004 13:53

Ten nápad s tou baterií není špatný, alespoň mému kámošovi to pomohlo. Z počátku měl problémy s nastartováním PC a potom už ho nenastartoval vůbec. Zkus si koupit baterii novou => je to asi neljevnější způsob jak něco zjistit (v tvém případě).

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 19 kvě 2004 15:30

Baterii to podle me nebude.Ta tam je od toho, aby drzela v biosu nastaveni (cas a hesla a nastaveni hw).Pokud se vetracky roztoci, zdroj by mel byt v pohode.Ale (myslim si) proveril bych konektory ze zdroje na desku.Muze byt poskozeny.Nebo si nekde vypujci zdroj a zkus to snim.

S tou baterkou bych rekl,ze na chod pocitace nema vliv(krome vlastnosti,ktery sem uz vyjmenoval).Ale zkus i to,mylit se muze kazdy... i ja...

Hodne zdaru

tomík
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod tomík » 26 kvě 2004 16:57

je hezké, že cmos baterka stojí jen šest pětek, ale její výměnou se nezměnilo vůbec nic.

zdroj jsem vůbec nepodezíral, když se točí větráčky, disky a koneckonců i ty diody svítí. na konektory juknout můžu, ale pochybuju.

tož docházím k závěru, že je v prdeli buď deska, nebo procesor, a sháním někoho, kdo bude ochoten rozebrat řádově stejnej počítač a zkusit různý kombinace deska-procesor.

nenapadá někoho ještě nějaký způsob, jak něco zjistit?

díky...

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 27 kvě 2004 08:40

Tak vidis ze ta baterka je blbost.Ja bych zkusil zdroj.Uz jsem mel podobnou zkusenost.Vsechny konektory byly zapojeny a diody svitily.Ale deska nic.Zkusil jsem vymenit zdroj a hle... :P Ale je mozny ze je to prezvikany.Nevim zkus to,uz nevim jak bych ti jinak pomohl.Zkus do desky zapojit speker a jestli bude pipat tak je to 100% deska.

tomík
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod tomík » 05 čer 2004 14:41

tak už píšu ze svýho kompu. nakonec to byla úplná kravina.

až budete někdo řešit něco podobného, nezapomeňte na propojení desky s casem (s vypínačem). byla to v podstatě jediná část počítače, se kterou jsem ani nehnul, a potíž byla právě tam. stačilo vyndat a zandat a špatný kontakt se napravil...

hehe

tomík
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod tomík » 21 čer 2004 01:36

to by byl dobrej happyend, ale není to pravda. po pár dnech se počítač vrátil do svého nenastartovatelného kómatu a vyndavání a zandavání čehokoli ho z něj neprobralo. ještě několikrát začal normálně fungovat (to když přišla návštěva a nastartovala ho napoprvé), ale momentálně jsem opět tam, kde jsem byl a k diagnóze mám pořád stejně daleko.

asi to někam vodnesu.

Uživatelský avatar
Peter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: prosinec 03
Bydliště: Žilina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Peter » 21 čer 2004 18:53

Myslim že by to mohla spôsobovať aj pokazena RAM-ka. Ak ju mas z viacerych kusov (napr:256 a 512 MB) skus jednu, alebo druhu vytiahnúť.Ak mas len jednu skus od nieko požičať inú. MAl som podobný problém. Ventilátory bežali, aj disk a ostatne mechaniky tiež.Ale neštartovalo to. Tiež som skušal všetko poodpájať a nakoniec som zistil ze to robila novučičká 512MB ramka. (uff este ze bola v záruke)
Skús nič za to nedáš...
Kolko krát počítač pípne ked ho zapneš???

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Baterka..

Příspěvekod Rimmer » 22 čer 2004 13:47

Ahoj,
baterka opravdu může být příčinou nefunkčního bootu počítače - již několikrát jsem toho byl svědkem. ALE pokud nezabrala její výměna, problém bude jinde...píšeš, že občas systém naběhne, občas ne...to není dobré.
Takovéto věci se řeší nejhůře...přikláněl bych se k tomu zkusit spustit PC bez veškerých součástí (i bez těch základních) - co budou ukazovat diody?

Pak postupně přidávat...zkusit třebas i desku vyluxovat - zbavit kompletně prachu.. Také by jsi mohl po spuštění zkontrolovat všechny součástky, zda-li se některá nápadně nepřehřívá......jinak nevím, bez jiného PC je to těžké :?
Rimms

Jojo
Pohlaví: Nespecifikováno

odpovět na problém s deskou

Příspěvekod Jojo » 22 čer 2004 21:28

Je to deskou mě se to také stalo a koupil sem si novou a už to fakčilo (radim zajít do obchodu) ještě může být možnost že tam máš něco skratlího díky prachu a to ti oddělalo tu desku prach je pěkným vodičem tak doporučuji každých 14dní luksovat počítač ale opatrně!!!(taky stoudeskou zajdi do servisu víc ti poradit nemůžu to bych to musel vidět) 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    967
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    728
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    791
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    985
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    637
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů