Vypínání PC (nejen) při hraní

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vypínání PC (nejen) při hraní

Příspěvekod Jupiters » 18 črc 2006 22:54

Čauky. Mám malinký, no spíš velký, problémek. Zničehonic se mi čas od času vypíná komp. Většinou se tak děje, když hraju Age of Mythology. Úplně se vypne - prostě to najednou udělá blik a konec. Zapnout znovu nejde. Musím vypnout napájení, počkat tak 5 vteřin a pak ho znovu nahodím. No a když spustím znovu hru, vydrží tak 10 minut a zase. V čem by mohl být problém? Je to zdrojem? Nebo paměti či grafika? Nepamatuju se, že by mi to udělalo při "normální" práci (dokumenty, grafika, internet...) - to mám puštěný třeba půl dne v kuse a šlape ostošest. Na druhou stranu je mi divný, proč to děla jen u hry... :x

CPU -> AMD Athlon XP 2500+
RAM -> 512 MB
GRAFIKA -> Sapphire Radeon 9000 Atlantis Pro

Díky za pomoc.
Naposledy upravil(a) Jupiters dne 24 črc 2006 13:42, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 18 črc 2006 23:15

Dělá ti to u všeho nebo jen u jedné konkrétní hry? Pokud u čehokoliv může být vadný zdroj případně kondenzátory na MB zkus se mrknout jestli nejsou nafouknutý...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 18 črc 2006 23:19

stahni si nejaky program na hlidani teploty procesoru a sleduj teplotu. http://www.slunecnice.cz/product/CPU-Monitor/ ,http://www.slunecnice.cz/product/CPUMark-2/
:)

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 18 črc 2006 23:39

El Diablo píše:Dělá ti to u všeho nebo jen u jedné konkrétní hry? Pokud u čehokoliv může být vadný zdroj případně kondenzátory na MB zkus se mrknout jestli nejsou nafouknutý...


Pokud si dobře vzpomínám, tak se mi to stávalo i u Track Mania Nations. Mám pocit, že tam to vydrželo o chlup déle. Jinak nevím, na hraní moc času není :cry: , takže jinou hru tam teď nemám....
Jak to, že mu to nevadí při "nehraní"? :shock: Na MB se kouknu zítra - kdybych tady teď začal hlučet, asi bych musel spát před domem... :P

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 18 črc 2006 23:53

Při hraní máš vyšší zátěž CPU, RAM a GK >větší odběr ze zdroje= nestabilita systému. Taky se mrkni jestli není zaprášený to dělá taky dost! A tu teplotu si taky zkontroluj, kór v těchle hicech...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 19 črc 2006 00:01

Jsem asi barbar, ale jak zjistím teplotu procáku - to musí asi podporovat MB, že? :oops: Což v mém případě asi nebude, už je to docela stará mašina. Jinak počítač jsem "vysál" včera, prachu tam fakt bylo dost. Ale nepomohlo to. :-( No zkusím s tím zítra něco udělat. Dík za pomoc.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 črc 2006 00:06

Podle popisu zas tak starý aby to neuměl není...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Stara29
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Stara29 » 19 črc 2006 10:44

Já mám ten samý problém. Už jem tu o tom psala. Dělalo to nejdřív při jedné hře, teď se mi to stává i při jiných a také se mi vypnul při prohlížení videa na DVD. A nemohu provést kontrolu antivirákem, v polovině se počítač vypne. Jinak upravuji fotky, vypaluji CD a všechno bez potíží. Ale zdá se mi že je nějak hlasitější, v zimě byl úplně tichý a teď hučí. Mám ho od března loňského roku.

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 19 črc 2006 22:03

To já provedu kontrolu antivirem (Avast, teď i NOD) v pohodě - nic. Ad-Aware ani SpyBot taky nic nehlásí. Teď jsem už asi 4 hodiny na netu a taky nic, šlape v pohodě. Pouštěl jsem si film, poslouchám muziku, upravuju fotky... NIC! Jen ty hry... :mad:
Kondenzátory jsem omrknul - vizuálně nic, ale nejsem žádnej odborník. Tak jsem nechal otevřený bok skříně a zkusil AOM - v poledne vydržel něčekaně dlouho, při tom dnešním hicu asi 3 hodiny hraní. Pak bum a bylo to - zase se vypnul. Což by vypadalo (předtím to vydrželo tak max. 45 minut), že se tam asi něco (procesor?) přehřívá, ale moc tomu nerozumím, jen laický názor. Na druhou stranu mě zaráží, že tomu vypnu na 5 vteřin napájení a pak ho zase bez problémů nahodím - to se přece zase o tolik nezchladí... :idea: Prostě to nechápu a docela mě to s... :x

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 črc 2006 22:11

Přehřívat se může cokoliv: CPU, RAM, GF, Chipset,... Ono taky vysát to vysavačem není zrovna to nejideálnější lepší je vyfoukat PC stlačeným vzduchem, jenže ne každý má doma kompresor...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 19 črc 2006 22:41

zkus nejakej 3D mark a na plochu si dej nejakej program na sledovani teploty a hned uvidis.
:)

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 19 črc 2006 22:57

El Diablo: Dělám to vysavačem, ale opatrně a upravuju si sílu sání. Jak jsi napsal, ne každý má doma kompresor... :wink:

Seitec: A který program na sledování teploty mně doporučíš? Mám desku KuDoz 7X/600A-6A...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot], Google [Bot] a 21 hostů