Jak 486ce vnutit CDromku a mechaniku na velký diskety?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Jak 486ce vnutit CDromku a mechaniku na velký diskety?

Příspěvekod Wolf » 13 srp 2006 16:09

Zdarec, koupil jsem právě za pár šlupek 486ku, co má v sobě 202MB HDD, mechaniku an normální malý i ty větší diskety a nějakou prastarou CD mechaniku. Krom toho nainstalovaný W95.

Řeším problém, jak tomu počítači říct, že ty mechaniky má. Bios mi nabízí bootovat jen z C nebo A. Když vlezu do standardních nastavení, Mám možnost nastavit DRIVE C,D, kde musím zadat buď typ, nebo cylindry, hlavy, sektory a podobně. Tohle se týká asi harddisku a tý cdromky. Bohužel absolutně nevím, jak nastavit tu CDromku (přes type: USER a cylindry...). Wokna o ní nevědí.
Pak tu máme DRIVE A a B, to jsou disketovky. A (3,5 palcová) šlape jak má, B (nastavená na 1.2M, 5,25 palce) se v biosu jako možnost bootování nenabízí, Windowsy o ní vědí, ale při pokusu Procházet ji zamrznou. Má někdo tušení, co dělám špatně?
Naposledy upravil(a) Wolf dne 13 srp 2006 17:53, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 13 srp 2006 16:15

Eště mě tak napadá, nepotřebuje se někdo z okolí Brna zbavit 486ky? Ta co jsem koupil od kamaráda je taková obrovitánská kráva, navíc je ta skřín na ležato (desktop)...

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 13 srp 2006 16:24

mam dojem ze nic nedelas spatne, ten comp je proste sumt... starej bios. k cemu potrebujes 486?
:)

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 13 srp 2006 16:25

seitec píše:mam dojem ze nic nedelas spatne, ten comp je proste sumt... starej bios. k cemu potrebujes 486?

Na hraní :D .

(jo a ta CD-ROMka ze začátku fungovala, pak jsem něco povrtal :D )

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 15 srp 2006 00:33

Už jsem přišel na to, proč nefungovala velká disketovka a CD-ROMka :D. Floppyna nebyla ani připojená (stejně nefunkční) a CD-ROMka prostě odešla do věčných lovišt. Vyměnil jsem ji a nová fachá...

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 15 srp 2006 06:27

Když sem kdysi dávno obdobným způsobem přišli ke 486ce tak vim že mi to tam švára cpal z druhýho disku kterej na čas připojil tuším místo CD ale dávno tomu možná že píšu blábol.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 15 srp 2006 08:07

"Vlku", co konkrétně bys potřeboval? Nějaké šroty bych doma našel, ale že bych se chtěl zbavit skříně se říct nedá. Já do AT skříní, láduju "na hulváta" ATX zdroje a všechno ostatní železo. Když nezapomenu, tak to vyfotím a dám sem fotky. Perfektní ATX, jaké nemá jen tak někdo... :lol: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 17 srp 2006 08:24

Tak jsem nezapoměl a přikládám fotky upravených AT skříní, pro požadavky ATX 8)
Tady, je zachycený počítač manželky, s procesorem PII/300, osazený ve skříni od 486SX33. Tady, je zadní panel tohoto kousku. Tady, je synův počítač s procesorem PII/500, osazený ve skříni od P120. Tady, je zadní panel tohoto skvostu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 17 srp 2006 13:39

karlos píše:Tak jsem nezapoměl a přikládám fotky upravených AT skříní, pro požadavky ATX 8)
Tady, je zachycený počítač manželky, s procesorem PII/300, osazený ve skříni od 486SX33. Tady, je zadní panel tohoto kousku. Tady, je synův počítač s procesorem PII/500, osazený ve skříni od P120. Tady, je zadní panel tohoto skvostu.


Hovado... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 17 srp 2006 13:45

Jo, pro tuning musí mít člověk cit.... :wink: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 17 srp 2006 17:30

karlos píše:Jo, pro tuning musí mít člověk cit.... :wink: :lol:


jj moje řeč..ale přiznávám že takovej magor jako ty asi nejsem..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 18 srp 2006 06:14

To máš těžký. Já bych se na to taky vyprdnul a koupil pořádnou bednu, ale nejsem tak bohatý, abych mohl cokoliv kupovat (jak zde má též někdo v podpisu). Kdybych investoval jen do jednoho jediného počítače, tak ho budu mít taky načančanej. Já ale táhnu čtyři a teď si připravuji pátý jako server a to opravdu leze do peněz jako sviňa, navíc ještě ládovat prachy do auta a držet dva pubescenty na škole, to není žádná prdel, to pak stavíš počítače ze všeho co seženeš a co jednou získáš, nevyhodíš, ale použiješ. Není kumšt všechno koupit a složit to, ale poradit si.... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ikony mají velký široký rámeček Příloha(y)
    od jan l » 20 srp 2023 19:20 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1173
    od jan l Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 21:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů