PC se zasekne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC se zasekne

Příspěvekod drahos » 19 srp 2006 15:28

Mám celkem závažný problém s PC při zapnutí mi po určité době ať už OS naběhnutý je nebo není PC se zasekne a to tak že kromě resetu neudělám nic dokonce ani naklávesnici nereagují kontrolky (jako např. Numlock) na zmáčknutí příslušné klávesy. Jako problém nejspíše vznikl už dříve kdy se mi PC začal samovolně restartovat. Tehdy první co mě napadlo byl zdroj tak jsem si půjčil druhý s ním mi běžel počítač asi 14 dní bez problémů tak sem byl přesvědčen že závada byla zdroj tak sem koupil zdroj nový.Vše vypadalo OK až zanedlouho mi PC opět začal sám restrtovat ale ne tak často jako před výměnou zdroje. Samovolný restart se začal objevovat po různých úkonech sw tak sem měl podezření na OS a chtěl sem ho přeinstalovat čímž začala smršť mých problémů během reinstalace sw mi PC několikrát uplně zmrzl a já musel rozjíždět instalaci znovu. Podařilo se mi to nainstalovat asi po desáté čímž ppo každém startu OS se PC jak už sem na začátku zmínil zasekne. Zkoušel sem všechny kabely a karty vytahovat ze slotů a vracet je kvůli podezření na zaoxidovaný kontaky ale nepomohlo.
Mé PC: Celeron 1,3GHz, 392MB RAM (sdram), Mainboard MS-6337LE5, Zdroj ATX Raptox 450W, Gr. karta GeForce2 MX400 pokud budete chtětvědět jiné komponetny stačí říct

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 srp 2006 15:42

Co kondenzátory na MB?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod drahos » 19 srp 2006 15:53

No s kondenzátor problém byl u předchozího majitele vyměňoval asi 3 protože mu padal OS nedávno se mě taky jeden nafouknul tak sem toho dotyčnýho poprosil aby ho vyměnil udělal to což vypadalo že je vše ok nainstaloval sem bez problémů vše co sem chtěl a nastavil si PC pak ho běžným způsobem vypl když sem pak zapnul opět tak se pc zase seknul

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 srp 2006 16:32

Možná odešly další někdy se nemusí ani nafouknout a "jen" vyschnou...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod drahos » 19 srp 2006 16:37

no jo ale to poznám jak že vyschnou to mám vyměnit všechny? abych měl jistotu že to není v kondenzátorech i když nevím jak mnůže s kondenzátorů vyschnout elektrolit

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 srp 2006 17:12

Ideální je změřit kapacitu...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod drahos » 19 srp 2006 17:23

no jo jenže to musí být ten daný kondenzátor vypájený aby se neměřily voloviny a jako já byl rád že mi vyměnil ten jeden a já bych si asi netroufl mikropájkou valit do desky abych vyhodil kondenzátor po kondenzátoru a po změření je tam vracel

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 srp 2006 17:59

To je pravda jenže pokud tu desku chceš zachránit, nevidím jinou možnost. Navíc pochybuju že by byl vadný jen jeden... Ještě k tomu zdroji, zdá se mi že na tvou konfiguraci je zbytečně silný, což může způsobovat předčasné opotřebení kondenzátorů. Záleží ovšem na dalších komponentech...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod drahos » 19 srp 2006 18:16

aha no jako ze zdrojem sem počítal do budoucna protože neměním nikdy celej komp ale jen komponenty takže časem ať sem nachystanej jako ta konfigurace musím říct je na dnešní dobu jako slabší ale zase pro mý potřeby je momentálně dostačující no i když bych nepohrdl silnějším strojem. ale bojím se u té desky že něco přepálím já sice studuju elektrotechniku ale praxe tam nemáme protože je to spíš příprava teoretická takže já s mikropájkou v ruce holí neštěstí

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 19 srp 2006 18:52

Na druhou stranu když se ti ta oprava nepovede, dobrý důvod pro koupi výkonnějšího zařízení... :)))
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod drahos » 19 srp 2006 19:03

jo no jen kdyby to nebylo tak drahý :-( tak v klidu


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů