Start PC - tuhnutí Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kuba.
Pohlaví: Nespecifikováno

Start PC - tuhnutí

Příspěvekod Kuba. » 30 čer 2004 11:18

Mám problém s PC a to: Vždy při zapnutí a nabíhání windows se sekne (někdy se sekne až po chvíli co windows naběhla), musím restartovat a pak už to jede v pohodě. Nevíte čím by to mohlo být? Mám Celeron 400MHZ, zákl. deska Soyo 7IZB+, grafika S3 Trio, HDD Seagate 1,2GB (to je děs co?:-), Windows 98 SE. Nic nového jsem neinstaloval ani jsem nepřidával komponenty. Děkuju za pomoc!

Reklama
Phoenix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Phoenix » 30 čer 2004 14:04

Tak to je neklamný znak toho že tam máš vírus.Zožeň si AVG prescenuj PC a potom víri odstráň a potom by to malo ísť v poho... :!:
Come on

I’m with you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes,With you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 30 čer 2004 17:26

Typl bych to na preliti Windows...Nebo zkus RegCleaner nebo SpyBot a nebo Ad-aware

ShiGi
Pohlaví: Nespecifikováno

Tuhnuti při startu

Příspěvekod ShiGi » 30 čer 2004 17:32

Myslíš, že by to mohlo být virem?! Mám totiž podobný problem. Jenže mi nenajede komp vůbec. Po zapnutí se rozjede jen Procesor, nebo možná jen větráček, monitor je černý, neozve se ani takové to pípnutí při bootovaní. Po restartu najede vše normálně- zatím :evil: Myslel jsem na zakl. desku, nebo grafiku mám starou Asusku v micro provedení, Radeona 9600, OS -XP prof. HDD Seagete III

Kuba.
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Kuba. » 22 črc 2004 22:57

Tak virus tam nemám, zkoušel jsme Regcleaner i Ad-aware a nepomohlo to :-( Ale dík za rady!

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 24 črc 2004 13:22

SHiGi:
Ahoj, tvůj problém bude na 80% souviset s grafikou nebo základní deskou. Vím že ti to moc nepomůže, ale myslím že pokud by jsi do svého PC dal jinou grafiku (třebas nějakou GeForce) - startovalo by normálně.
Já sám to sice nezažil, ale co jsem v minulosti pročítal jiná diskuzní fóra, tam se s touto věcí lidi potýkali.....co je nejhorší, problémy jsou ať máš či nemáš značkovou zákl. desku nebo grafiku :?

Kuba:
Zajímala by mě jedna věc, ten problém s bootováním Windows98 se objevuje již od začátku nebo Winy fungovaly předtím normálně?
Rimms

Kuba.
Pohlaví: Nespecifikováno

  Vyřešeno

Příspěvekod Kuba. » 30 črc 2004 20:57

Rimmer:
Ne, neobjevuje se to od začátku, předtím fungovaly normálně.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 02 srp 2004 22:21

Jestli jsi ty Windows instaloval ty a hned od začátku PC takto zlobí, tak pak bych to odhadoval na problém hardwaru, možná si nerozumí grafická karta se základní deskou...můžeš zkusit vložit tvoji S3 grafiku do jiného PCI slotu (tedy pokud není AGP) a nebo zkusit dát do PC jinou grafiku (třeba vypůjčenou od kamaráda). Jinak nevím..
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 02 srp 2004 22:38

S něčím podobným sem se potkal osobně. Bylo to PC z druhé ruky, základní deska Tomato ;o) a startovalo podle nálady. Občas poprvý, jindy po pátým resetu. Výměna základní desky pomohla... Takže bych problém viděl nejspíš tam. Stačí nějaký menší přepětí v zásuvce a je na průšvih zaděláno.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nereaguje Start
    od maathes » 01 led 2024 20:55 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    776
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 21:58
  • Nedokonalý start windows 10 Příloha(y)
    od dreyfus » 28 čer 2023 13:23 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    1757
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 16:36
  • Windows 11 - Start - Nastavení Příloha(y)
    od M.I.RASL » 28 lis 2023 19:10 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1670
    od M.I.RASL Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 14:06
  • nefunguje nabídka start v jednom účtu v druhém ano
    od DeNNI85 » 16 srp 2023 12:00 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    909
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 12:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů