Tiskárna HP Laser Jet 4L - USB-LPT
Napsal: 10 srp 2011 19:00
od TSY
Zdravím, mám ještě starou tiskárnu HP Laser Jet 4L, která má připojní přes LPT a to už můj PC nemá, ale koupil jsem si redukci mezi USB-LPT. Zkoušel jsem připojit tiskárnu a když ji spojím tímto způsobem tak se mi v zařízení a tiskárny zobrazí v neučených zařízeních toto : USB2.0-Print. Tiskárna jako taková tam nebyla tak jsem zvolil přidat tiskárnu - dal jsem Přidat místní, zkoušel jsem přes LPT 01 i USB 001. Když jsme dal to USB tak se rozvítila kontrolka tisku ta má ale normálně blikat.. Tak nevím jak ji zprovoznit.. Jestli víte jak by to šlo tak budu rád..
Předem díky za opověďi..
Re: Tiskárna HP Laser Jet 4L - USB-LPT
Napsal: 10 srp 2011 19:46
od El Diablo
Re: Tiskárna HP Laser Jet 4L - USB-LPT
Napsal: 11 srp 2011 10:37
od BSY
Ahoj,taky jsem stal pred stejnym problemem, koupil jsem redukci USB - LPT, shodou okoknosti stejna tiskarna, mam take zakladni desku bez paralelniho portu, tak jsem to zkusil na OS7, pridal jsem tiskarnu jako mistni objevila se mi stejna zprava ze bylo nalezeno neurcene zarizeni a v pravem tray se objevila ikona tiskarny, ta se detekovala, port jsem nastavil jako USB virtualni tiskarna, ale pri tisku zkusebni stranky nebylo vse ok, pozdeji se mi tisk stosoval do fronty, zrejme jsem nenasel spravne ovladace, jestli nekdo z vas vyresil tento problem napiste, vim ze jsou dalsi moznosti jako koupit kartu s paralelnim portem do PCI slotu - viz predrecnik nebo novou tiskarnu s USB rozhranim ale je spousta lidi jenz by uvitali jak problem resit bez koupi nove tiskarny a vyse uvedene karty..... Diky za odpovedi.
Re: Tiskárna HP Laser Jet 4L - USB-LPT
Napsal: 12 srp 2011 16:37
od El Diablo
Co sem se tak setkal na netu s rekcemi cokoliv>USB tak to dost často dělalo problémy. Ideální karta přímo do PCI, to většinou funguje bez problémů.