Prosím pomozte - zcela nestabilní PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 27 srp 2006 20:11

chosenek píše:Takže prográmek Memtest mi vubec neudělal radost... pravě jsem zkontroloval větší ramky (512) a při 130% pokrytí bylo 22 chyb což bude asi ten problém.... jdu skontrolovat menší ramky ale jelikož jsou starší bojím se že to bdue ještě horší....
Dají se tyto ramky nějakym zpusobem Naformatovat? defragmentovat? nebo něco s něma provést? abych nemusel kupovat nove? .... jak dopadly starší ramky hned napíšu... jo a ještě mužou byt ty chyby na těch ramkách dané slotama? že bych to otestoval s tím memtestem v každém slotu?

edit: takže staré ramky po 500% pokrytí nehlásí žadnou chybu.. takže asi sme na to už kápli :-)... teď ještě co s těma ramkama... vyhazovat se mi važně nechcou :) .. jdu to otestovat zdali to padá


Zkus to ještě odladit v BIOSu nastavit pomalejší CL případně zapnout/vypnout speread centrum..(doufám že sem to napsal dobře)...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 srp 2006 20:30

Tvářit se sice můžou, ale podle zákona nemusíš vracet zboží v původním obalu.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

chosenek
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod chosenek » 27 srp 2006 21:04

El Diablo píše:
chosenek píše:Takže prográmek Memtest mi vubec neudělal radost... pravě jsem zkontroloval větší ramky (512) a při 130% pokrytí bylo 22 chyb což bude asi ten problém.... jdu skontrolovat menší ramky ale jelikož jsou starší bojím se že to bdue ještě horší....
Dají se tyto ramky nějakym zpusobem Naformatovat? defragmentovat? nebo něco s něma provést? abych nemusel kupovat nove? .... jak dopadly starší ramky hned napíšu... jo a ještě mužou byt ty chyby na těch ramkách dané slotama? že bych to otestoval s tím memtestem v každém slotu?

edit: takže staré ramky po 500% pokrytí nehlásí žadnou chybu.. takže asi sme na to už kápli :-)... teď ještě co s těma ramkama... vyhazovat se mi važně nechcou :) .. jdu to otestovat zdali to padá


Zkus to ještě odladit v BIOSu nastavit pomalejší CL případně zapnout/vypnout speread centrum..(doufám že sem to napsal dobře)...


Pomalejší znamená menší číslo nebo větší? hodil jsem to z 2.5 na 2 a vypadá to docela zajímavě :) jdu testovat :)

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 srp 2006 21:13

Pomalejší znamená větší číslo. :wink:
To jsem sám zvědavý, co se stane, když ji zrychluješ.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 27 srp 2006 21:38

chosenek píše:takže díky všem za ochotu teď to snad už bude šlapat :-*:-*:-*

Weslo: dík za nabídku ale ramky ještě mužu reklamovat... tak mi to snad dají... jenom malá otázka nakonec... když jim tam ty ramky nedonesu v antistatickém obalu v němž mi to davají ale třeba zabalené v papíru nebudou mít k tomu připomínky nějaké?

Ještě jednou díky všem už mi zase rostou moje staré černé vlasy a šediny se zakryvaji :)

____________________________________
Raději bych se poptal v nějaké prodejně, nebo firmě. Tam se všude ty antistatické sáčky povalují a vyhazují. Oni ti hlavu sice neutrhnou, ale mohou tvrdit, že sis je poškodil sám statickou elektřinou a reklamace by byla v háji.

chosenek
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod chosenek » 27 srp 2006 21:53

ja to dal na tu 2 a jede to bez problému hehe :D takže sem to zrychlil
:)

no doufám že mi to zítra nevyhoří ... eh? :-)

chosenek
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod chosenek » 28 srp 2006 00:27

tak a je to zase v dupě... když sem opravdu zatížil kompa tak mi to zase začlo dělat to samy :D tak ja nevím prdím na to šoupnu to do reklamačky a už to radši nebudu řešit :) už mam nervy v kyblu :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prodám zcela nový - MegaRAID 9361-24i 4 GB - více kusů
    od Pepe3340 » 17 dub 2024 08:39 » v P: Vše ostatní
    0
    610
    od Pepe3340 Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 08:39
  • Prosím nacenění
    od DarF » 18 kvě 2023 10:18 » v P: Hardware
    7
    1993
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 20:31
  • Prodej PC - prosím o nacenění
    od bereline » 18 črc 2023 20:46 » v P: Hardware
    2
    2123
    od bereline Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 11:10
  • Nové herní PC, prosím o vyjádření
    od Andrewek » 14 úno 2024 08:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1208
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 11:46
  • Nové herní PC do 45k, prosím o kontrolu
    od JohnyyGO » 15 úno 2024 20:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1055
    od JohnyyGO Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 16:00

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů