Stránka 1 z 1

Problémy se šíleným větráčkem(PC)

Napsal: 24 srp 2011 13:34
od gabriel
Zdravím,

mám větráček na procáku, který bezdůvodně šílí. I když PC jenom zapnu, tak jede skoro na 3500 rpm, ale teplota ja 38°C, takže se tak rychle točí docela zbytečně. A když hraju, tak mám teplotu do 46°C ale jede pomalu na 5000 rpm. V biosu nikde není možnost nastavení rychlosti. Používám speedfan, ale ten to dostane dolu asi jenom o 500 rpm. Větráček je prakticky nový, čistý a samozřejmě jsem použil silikonovou pastu. Předtím mi to přehříval špatnej zdroj, ale ten sem vyměnil(předtim měl při zapnutí 4000 rpm). Nevíte co s tím?

Re: Problémy se šíleným větráčkem(PC)

Napsal: 24 srp 2011 14:24
od tanner
Myslím, že se to někomu stalo, když měl větráček nějak vychýlený z místa kde má být...zkus se podívat do bedny..

Re: Problémy se šíleným větráčkem(PC)

Napsal: 24 srp 2011 14:42
od tux
gabriel píše:Používám speedfan, ale ten to dostane dolu asi jenom o 500 rpm.

Tak ho nastav ještě na míň, určitě to nějak jde.
Btw, deska, chladič?

Re: Problémy se šíleným větráčkem(PC)

Napsal: 24 srp 2011 14:45
od Martab
Nejspíš to bude BOX chladič, ten tichý nebude nikdy :D

Re: Problémy se šíleným větráčkem(PC)

Napsal: 24 srp 2011 14:51
od memphisto
Buď špatně sedí na CPU a nebo máš v BIOSu špatně nastavenou regulaci otáček. Mám doma starší PC s Celerem a taky jede na 100 % pořád a teplota je nízká

Re: Problémy se šíleným větráčkem(PC)

Napsal: 24 srp 2011 16:23
od gabriel
to petaq: Deska je http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27873. Větráček originální k celeronu 2.27G. K čemu mi je odpověď "Tak ho nastav ještě na míň, určitě to nějak jde", když přesně na to "JAK" se ptám ? :D Ve speedfanu to mám na 0%, takže nevim jak jinak to mám snížit.

to memphisto: Napsal jsem, že v biosu nikde možnost regulace rychlosti nemám. Větráček sedí naprosto správně.