Stránka 1 z 1

Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 16:05
od kuře
Ahoj,
potřeboval bych poradit. V PC mám 3 HDD (500, 750 a 2 000 GB) a z toho je jeden rozdělený na dva oddíly (500 GB). Na jednom oddílu mám nainstalovaný OS pro práci a na druhém mám OS pro hry. Na dalším HDD (750 GB) mám hozené dokumenty, hudbu, videa, ... Když jsem potřeboval ze 750ky nějaké dokumenty vši mnul jsem si, že mi zmizly filmy (říkal jsem si vem je čert, to je nějaká chyba která po restartu OS zmizí) a ve složce dokumenty mi zmizely všechny soubory který nebyli ve složkách a to samé se mi stalo i z hudbou. Jinak v podstatě nezmizlo nic. Na ostatních HDD nic nechybí. Chtěl jsem se zeptat jestli Vás nenapadá čím by to mohlo být nebo jestli se někomu nestalo něco podobného a jak to řešil? Nechci přijít za 14 dní k PC a nemít třeba vůbec žádná data.

Mě napadlo jestli by to nemohl být vir (používám ESET smart sekurity) nebo že mi odchází HDD, ale všechno jsme zkoušel a tváří se to v pohodě.

Re: Smazaná data na HDD bez zvěvné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 16:21
od faraon
Před pár lety se proslýchalo že Vista má funkci která umožňuje na dálku zkontrolovat všechna tvoje data a smazat nelegálně zkopírovaný audiovizuální obsah, možná jsi právě ověřil že to nebyla jen fáma ;-)

Ale možná je to jinak, ty dva systémy používají oba stejnou složku Dokumenty? To by nemuselo dělat dobře, kdo ví co všechno s ní provádějí... Zkusil jsi nějaký program na obnovení?

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 16:36
od luvaran
Pozorne, dal si kopirovat ci presunut?

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 18:02
od kuře
luvaran: nedal, zkoušel jsem i soubory najít přes "hledat" ale nejsou nikde.

faraon: to co mi zmizlo nebylo nic nelegálního jen mnou vytvořené soubory. Ano zkusil jsem a všechny data to našlo ale nejsou k přečtení. Hlavně že vím co mi zmizlo takže se to nějak dohledá, ale problém je ten že netuším čím to bylo a prostě nechci přijít za 14 dní k PC a mít naformátované HDD.

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 18:09
od X
Típni a hoď sem obrázek z HD Tune Pro 4.60, záložka zdraví / Health uvedeného disku.

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 18:10
od Pic
Samo nic nezmizí. Udělej si kontrolu uvedených disků, kde údajně mizí soubory, zda jsou disky OK. Nejlépe programem ze stránek výrobce disků.

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 21 zář 2011 19:32
od kuře
X: přikládám co jsi chtěl

Pic: ano to jsem dělal nástrojem od WD a všechno v pohodě

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 22 zář 2011 20:53
od kuře
Nějaké nápady ? :smile:

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny

Napsal: 22 zář 2011 20:58
od Pic
Možná máš v PC nějakého nezvaného hosta uloveného na netu a tak vlož log z programu HiJackThis do stejnojmenné sekce a požádej o kontrolu. Samo nic nezmizí. Návod najdeš v uvedené sekci.

Re: Smazaná data na HDD bez zjevné příčiny  Vyřešeno

Napsal: 30 zář 2011 18:07
od kuře
Díky za rady už je to vyřešené :-)