Western digital Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Moon2
Pohlaví: Nespecifikováno

Western digital  Vyřešeno

Příspěvekod Moon2 » 15 črc 2004 21:34

Mám doma PC už rok. Loni jsem ho kupoval s diskem od Western digital s kapacitou 80GB. Počítač jsem běžně používal a protože jsem připojen na menší firemní síti, ale počítač mám doma, tak jsem počítač na noc ani přes den nevypínal. Běžel skoro rok v kuse, až pár dní, když jsem třeba nebyl doma. Asi před dvěma týdny mi ale disk z ničeho nic odešel. Začal startovat Win (XP Proffesional) a když se měla objevit úvodní obrazovka, počítač se restartoval. Vzal jsem ho do servisu a tam se mi pokoušeli zachránit data z tohoto disku. Měli s tím co dělat, aby z tohoto disku něco dostali. Prý se něco stalo s tabulkou NTFS. Disk mi dali nový, 120GB, ale zase WD.
Máte prosím někdo s tímto zkušenosti? Jak se o disk "starat", aby se s ním zase něco nestalo? Víte někdo, na co je potřeba si dávat u WD disků pozor a jaké mají mouchy, nebo aspoň nějaký web, kde se o této problematice více dočtu? Předem děkuji. :roll:

misa@hulmak.cz

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 15 črc 2004 23:06

Myslím si, že dnes si značku disku nemá cenu vybírat, ve většině disků jsou použity stejné technologie a řekl bych že jejich životnost je kus od kusu.

doporučuji min. 1x za měsíc dělat kompletní zálohu PC

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 črc 2004 06:04

Historka z natáčení: Když jsem si asi před rokem vybíral nový disk, s hoooodně velkým překvapením jsem zjistil, že se najdou výrobci, kteří ve specifikacích disku uvádějí, že by neměl běžet víc jak 8 hodin v kuse, jinak hrozí poškození!!!!
Nevím, zda to byl zrovna WD, ale když tohle tvrdí jeden výrobce, ostatní na tom nebudou o moc líp.
Možná trochu pomůže dobrý chlazení. V případě 24 hodinovyho chodu se asi vyplatí investovat do nějakýho chladiče disku a celkově se pokusit case co nejlíp odvětrávat...


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů