DVD načítá a CD ne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 18 říj 2006 12:17

Toms. Stačí juknout trochu pořádně do regálů v obchoďáku. Jinak v CD a DVD nosičích mám celkem hokej. A rodíl mezi plus a mínus si pro sebe vysvětluji následovně .. Stejné jako u fotofrafie positiv a negativ Dál bych se o tom nerad rozepisoval pokud kážu bludy mohlo by to někoho nadzvednout a někoho zmást.
Možná že taky plavu v angligkém názvosloví a trochu sem tě zmátl to včíl promiň.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 říj 2006 15:40

Mimo vady mechaniky již jsem viděl, že nemožnost spuštění CD způsoboval hudební přehrávač. CD mechanika vytrvale hledala hudební CD a když to bylo jiné vypnula se. Bohužel se již nepamatuji co to bylo za přehrávač. Zkus se podívat na CD TC nebo jiným souborovým manažerem. Jestliže data vidíš a CD nejde spusti jde o konflikt dvou SW v PC. Toto také v jednom PC dělal Nero, ale již nevím, která verze. Další příčinou se kterou jsem se setkal, byly instalované virtuální mechaniky CD.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

DeFFzeS
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod DeFFzeS » 18 říj 2006 15:49

mam stejnej problem ale me to precte CD Star Wars jedi knight 2 jedi outcust jinak jakikoliv jine CD at uz original ci palene to neprecte. uz sem to i vycistil tim cisticim CD ale bylo to na nic sice to tak 5min. fungovalo ale pak to uz zas neslo a nepomohlo ani rozdelani mechaniky a rucni vycyïsteni optiky

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Toms » 18 říj 2006 15:54

No nevim, asi bych si oci vykoukal a nic nenasel :shock: nevim, ale podle mych znalosti se rozlisuji +/- az DVD media a neni to positive a negative jak u fotaku (jine stadium stejneho procesu), ale rekl spise jako PAL/SECAM nebo spise VHS/BETA u videa. Pokud si to dobre pamatuji byl to velky boj o DVD standard format mezi phillips, sony (DVD+R) proti Panasonic, Toshiba (DVD-R). Ale mohu se mylit ...

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Toms » 28 říj 2006 00:57

Tak jsem ve svem problemu pokrocil zase o neco dal. Pripojil jsem externi DVD mechaniku k jinemu PC a problemy se ctenim zustaly (tzn. cte DVD ale necte CD). Pokracoval jsem tedy v dalsich pokusech. Nainstaloval jsem si Windows Vista Beta RC2 po te zkusil LiveDVD Linux SLAX a zkusil to tak s jinymi systemy. Porad mrtvo :( Z toho tedy usuzuji ze interni i externi mechanika jsou na HW vymenu a objednal jsem si na eBay.ca druhou interni mechaniku. Pevne verim ze tech $60 vyresi muj problem. Nicmene porad zustava otaznik nad tim proc a co se stalo??? Dve nezavisle mechaniky se stejnym problemem. Ctou DVD ne vsak CD. A tak si delam iso z CD a palim to na DVD :) Prozatim jedine reseni, nebo je jeste nejake??? :shock:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů