Stránka 1 z 1

Externi disc USB nebo e Sata pro system??

Napsal: 03 pro 2011 19:27
od Vesuvio
Dobry den.
chtěl bych se zeptat zda je možné na externí HDD nahrát instalaci WINDOWS nebo Linux? Mam na internim Windows 7 a chtel bych rozdelit(teda pokud to jde,externi disk na cast pro data a na cast pro nejaky dalsi system asi linux nebo zkusit WIN 8.Tak me zajima jesli to vubec je mozne instalovat system na externi HDD aby pak pri spusteny PC bud byli obe volby ktery system pustit ...A zda je lepsi esata nebo USB 3 ,protoze se mi zda ,ze rychlostne je to temer stejne...ale e-sata asi min zere ze?
dekuji

Re: Externi disc USB nebo e Sata pro system??

Napsal: 03 pro 2011 20:10
od gabriel

Re: Externi disc USB nebo e Sata pro system??

Napsal: 03 pro 2011 21:52
od Vesuvio
TAkze jde jen Linux .Win 8 my nepujdou....?

Re: Externi disc USB nebo e Sata pro system??

Napsal: 03 pro 2011 23:09
od gabriel
Pokud umíš slušně anglicky tak mrkni sem nebo si to hoď do překladače. http://www.gottabemobile.com/2011/09/22 ... ash-drive/ Podle tohodle by to melo s mensima zmenama v biosu jit.

Re: Externi disc USB nebo e Sata pro system??  Vyřešeno

Napsal: 03 pro 2011 23:23
od d1amond
Windows nepodoporují instalaci na externí zařízení a pochybuju že v oficiální verzi tomu bude jinak. V případě eSata je asi jiná situace, protože eSata je většinou zapojené přímo přímo na SATA na desce. Takže by to jít mělo bez komplikací, pokud nebude eSata disk v nějakém boxu, který má vlastní "malé PC" na linuxu přímo v sobě.
Ale uniká mi význam systému na externím disku, protože Windows se aktivují na základní desce PC a nelze je přenášet na jiné = tím jsem si na 100% jistý i u nové verze (mimochodem, W8 jsou dělané pro tablety).