Stránka 1 z 1

Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 13:26
od Jumpiss
Dobrý den.
Mám takový menší problém, před zhruba 2 měsíci jsem si sestavil vlasní PC a jel bez problémů, vše šlapalo jak má až do teď, mám Windows 7 Ultimate x64 a po 3 přeinstalování z důvodů špatného výpočtu místa na oddílu C pro Win7 jsem narazil na problém, vše bylo v pořádku jen teď zapnu počítač a monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš. Když počítač restartuju jede normálně, najede Windows jako obvykle... nevím si už rady, četl jsem na fórech že může odejít grafika, ale když mi počítač normálně naběhne, tím to asi nebude. A rady jako vyfoukat PC, vyčistit mi přijdou při tomhle zbytečné ne? Vše je komplet nové ani ne 3 měsíce staré a fungovalo v pořádku. Nejsem zas takový expert přes počítače :eh: , prosím o nějakou rozumnou radu :wink:

Moje sestava :

Základní deska : MSI 870A - G54 (FX)
Procesor : AMD Athlon II X3 455 3,30 Ghz
RAM : Kingston HyperX 8GB DDR3 1600Mhz CL9
Grafická karta : ATI Radeon HD 6770 1 GB GDDR5
Zdroj : EVOLVE PULSE 500W
HDD : WD Caviar Green 1TB SATA, 64MB, 5400-7200 rpm
Monitor : BENQ G2225HDA
Case : EuroCase ML N690
Dodatečné chlazení : 2x Arctic Cooling Arctic F12 120 mm

//Téma rozděleno, příště si založ vlastní téma sám!

El Diablo//

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 14:00
od El Diablo
Zkus jiný zdroj.

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 15:43
od Jumpiss
Mám takovou poznámku, ono to dělá až teď a dříve to nedělalo, takže to zdrojem asi nebude ne? :)
Myslím že by to mohlo dělat něco jiného... na základovce mám funkci OC Genie Lite, tzn. mám tám tlačítko na taktování OC Genie Dial Button a vedle knob OC Genie Dial Knob na točení doleva a doprava tím se taktuje procesor jednoduše, při zapnutí PC má probliknout to tlačítko OC Genie Dial Button a pak se spustí Windows jenomže po posledním reinstallu stejném jako všechny ostatní mi to tlačítko svítí pořád. Mám takový dojem že to jakoby chtělo taktovat nebo že je to zaplé proto no signal v monitoru ani klávesnici ani myši, nevím ale nevím jak to mám vypnout zkoušel jsem mačkat to svítící tlačítko jestli se to nevypne ale pořád to svítilo, ani v BIOSU nemám zaplou funkci OC Genie Lite mám tam Disabled :/

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 16:07
od Těsňa
OS je legální? Mohl by to být on.
Každopádně zdrojem to může být taky a že to předtím nedělalo to co teď nic neznamená. Zdroj se může ,,rozbít'' kdykoliv.
Zkusj este na pár chvil vyndat baterku ze zákl. desky, při vyplém PC! a pak zandat a zapnout třeba pomůže ;)

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 16:37
od Jumpiss
Dobře vyzkouším tu baterku :) jinak kdyby to bylo zdrojem nezapne se to vůbec ne? :ten počítač jak je zaplý ale klávesnice,myš a monitor nejde, tak zmáčknu vždy reset a pak se monitor a vše zapne :) takže zdroj jede normálně, no a nebo nemůže to být tím, že má základovka podporuje odemykání jader a já mám 3 jádro, a odemykal jsem 4? :) podařilo se mi ho odemknout a jelo vše normálně ale potom jak to začalo dělat, tak se podívám a mám z toho zase 3 jádro tak nevím :)

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 16:46
od El Diablo
jinak kdyby to bylo zdrojem nezapne se to vůbec ne?
Ne to není tak jednoduché...

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 17:14
od Těsňa
Hele, to bude možná tím že jsi to odemknul na 4-jádro. Testoval jsi to? Bylo to stabilní? Vsadil ybch se že jsi to netestoval. Zkus to vrátit zpět na 3-jádro a schválně jestli to půjde.

Re: Monitor nemá singál, ani klávesnice ani myš

Napsal: 09 dub 2012 21:29
od Jumpiss
Jsem v tom zamotaný, tak může to být jak sem psal tím vším, jenomže jak sem odemkl to 4 jádro, tak to tam bylo tak 2 dny a dělalo to pořád i když bylo odemklé, nějak sem tomu nevěnoval pozornost že to tak dělá ale potom mě to štvalo no a jak sem se podíval tak se to vrátilo samo na 3 jádro, nevím proč sice jsem nechal v BIOSU zaplé CORE UNLOCK - Enabled... možná tím že to při každém spuštění odemykalo jádro nebo se snažilo nevím ale teď jak je to Core Unlock už vyplé a v BIOSU vše OK, tak to dělá pořád mám jen teď obavy co ten OC Genie Lite - taktování ze základní desky :) nemělo by to svítit ale zkusím tu baterku pak vám dám vědět :)