problém s oživením

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 lis 2006 18:27

Ještě mne napadá - máš správně a pořádně zasunuty napájecí kabely od zdroje do základní desky? Zkus po zapnutí nenásilně mírně zahýbat s konektorem v základní desce, ale s citem, jestli není někde nedokonalý kontakt. Doufám, že se Ti někde pod desku nezatoulal šroubeček a deska nemá tím pádem zkrat proti bedně.
Pokud je na základní desce led dioda - svítí?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 lis 2006 18:32

Jaký výsledek byl, když jsi zkoušel co Ti radil mikel - "zkusit všechno povyhazovat a necháš zapojený jenom holý základ - zdroj, zákl.deska, RAM, grafárna, monitor"?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
orion1.6
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod orion1.6 » 08 lis 2006 18:35

Pic píše:Pokud DVD mechanika stále svítí je buď vadná tato mechanika, nebo špatně zapojené kabely (datový i napájecí), vadné kabely, nebo základní deska. Ještě mne napadá nemáš na základní desce jumper pro vymazání Biosu v poloze "clear". Raději zkontroluj dle manuálu. Jestli můžeš změř baterku, není-li náhodou vadná (např. zkrat).


Mechaniku jsem odpojil(nemá vliv na můj hlavní problem?)Jumper mám dobře a baterka má 3V.Takže vádná MB?Nebo CPU??

Uživatelský avatar
orion1.6
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod orion1.6 » 08 lis 2006 18:39

Pic píše:Jaký výsledek byl, když jsi zkoušel co Ti radil mikel - "zkusit všechno povyhazovat a necháš zapojený jenom holý základ - zdroj, zákl.deska, RAM, grafárna, monitor"?


Pořád všechno mrtvé

Uživatelský avatar
orion1.6
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod orion1.6 » 08 lis 2006 18:46

Pic píše:Ještě mne napadá - máš správně a pořádně zasunuty napájecí kabely od zdroje do základní desky? Zkus po zapnutí nenásilně mírně zahýbat s konektorem v základní desce, ale s citem, jestli není někde nedokonalý kontakt. Doufám, že se Ti někde pod desku nezatoulal šroubeček a deska nemá tím pádem zkrat proti bedně.
Pokud je na základní desce led dioda - svítí?


Vyzkoušel jsem to a nic.Ventilátor na cpu se ale točí,takže napětí do desky jde.šroubeček jsem taky žádný nenašel a dioda tam není :-(

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 lis 2006 20:47

Je na MB led dioda a svítí? Ještě můžeš zkusit, jestliže si na to troufáš, rozebrat PC a sestavit jej na stole. Myslím tím základní desku vyndat z bedny a na ni postupně připojit(viz mikel) jednotlivé komponenty. Zdroj ponechat v bedně a připojit napájecí kabely. Jen pozor na statickou elektřinu (to může poškodit např. paměti). Jinak napájecí napětí jednotlivých komponent Ti neublíží. Pokud to nepomůže, tak buď reklamovat desku nebo ji nechat odzkoušet v servisu. Bude-li OK je v háji procesor. Nebo celý PC svěř do péče odborníků v servisu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
orion1.6
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod orion1.6 » 09 lis 2006 17:05

pc jsem dal kolegovi na odzkoušení.Na jiném foru jsem se dozvěděl,že ze zdroje musí vést ještě kablik s 4pinovým konektorem,který tam,ale nemám.Je možné,že v tom je celý problém?Šel by tam ten kablík dodělat,nebo si musím koupit nový zdroj?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 lis 2006 17:32

Nejlépe nový zdroj a kvalitní a raději s výkonovou rezervou. Ten 4 pinový kablík je pro napájení procesoru a je to samostatná větev napájení. Bez toho mohou vznikat ty problémy, protože deska nebo zdroj to nezvládne.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 09 lis 2006 18:53

Ty čtyřpinové jsou dva - jeden pro procesor a druhý přídavný pro napájení grafické karty PCI-E. Každý z nich má charakteristické tvary pro zapojení do zdířek na desce, takže by se neměly poplést. Ale ten pro napájení grafiky je až na zdrojích, které se začaly vyrábět pro desky s PCI-E se 24pinovým ATXPower konektorem. Takže jestli máš starší zdroj, nemusíš tam tenhle konektor mít. Mimochodem, na tenhle převod 20pin >24pin se prodávají redukce.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 09 lis 2006 18:53

orion1.6 píše:pc jsem dal kolegovi na odzkoušení.Na jiném foru jsem se dozvěděl,že ze zdroje musí vést ještě kablik s 4pinovým konektorem,který tam,ale nemám.Je možné,že v tom je celý problém?Šel by tam ten kablík dodělat,nebo si musím koupit nový zdroj?


může a nemusí záleží jestli toto napájení vyžaduje základní deska!
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1583
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2063
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1143
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problém BIOS asi Příloha(y)
    od Styxik » 21 říj 2023 15:25 » v Problémy s hardwarem
    1
    832
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 15:36
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1775
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti