Stránka 1 z 1

Notebook HP 4310s, obecná chyba základní desky

Napsal: 09 zář 2012 09:29
od 1546
Přestal mi fungovat tento notebook HP 4310s intel core 2 duo, grafika na základní desce ati HD 4330 je starý 2,5 roku tedy po záruce.

Poslední dobou cca 3 měsíce se začal docela dost hřát v místech pod touchpadem, myslím že v těch místech je grafický čip teplota tak 60 až 70 stupňů podle čidla. Notebook jsem pravidelně rozebíral a čistil od prachu takže tím se to stát nemohlo...

V posledních dnech začal docela dost zamrzávat, a občas vyskočil blue screen.
Chtěl jsem ho přeinstalovat ale k tomu již nedošlo, protože při spuštění se dostanu jen do biosu a vůbec nenabootuje dvd s win.
Pri zapnutí jsem si všiml že začne blikat dioda na caps locku celkem 5x za sebou tak jsem hledal na HP Tech centru a dozvěděl se že to blikaní znamená obecnou chybu základní desky :(

Takže podezřívám že odešla ta grafika i jsem něco četl že HP mělo nějaké problémy s těmito grafikami.

Chci se tedy zeptat co s ním jestli se to vyplatí opravit a kolik by oprava stála? Nebo zda mám nad ním zlomit hůl a prodat ho třeba na náhradní díly.

No jinak to měl výrobce skvěle načasované, 2 měsíce po záruce se začne přehřívat a za další 4 je po něm :D

Re: Notebook HP 4310s, obecná chyba základní desky

Napsal: 09 zář 2012 09:33
od petr22
Budto grafika, nebo southbridge. Rekl bych, ze to bude obvkla chyba tehle levnych notebooku.

To co potrebujes je bud ten chip skusit spravit horkovzdusnou pistoli (udajne to neni trvale reseni, ale nektere notebooky s tim funguji uz 3 roky bez problemu) nebo holt reball.

Re: Notebook HP 4310s, obecná chyba základní desky

Napsal: 09 zář 2012 09:44
od 1546
a jak to můžu opravit pokud se tam něco odpálilo?

a reball to znamená vyměnit základní desku?

Re: Notebook HP 4310s, obecná chyba základní desky

Napsal: 09 zář 2012 09:49
od petr22
Neodpalilo, ale je poskozene spojeni mezi motherboardem a tim konkretnim chipem - proste ten cin co je mezi tim popraskal

Horkovzdusnou pistoli se to da zahrat tak, ze se spoj zase obnovi (nemusi se to ale povest)

Reball spociva v tom, ze se ten chip odpaji, vysaje se ten cin co tam je a ten spoj se vytvori znova (tohle se dela az kdyz nic jineho nefunguje). Stoji to asi 1000-2000 Kc ve specializovane firme.

Vymena motherboardu je take reseni, ale pocitej s tim ze nektere ceske firmy si jen za ten motherboard reknou i 5x tolik co by stal na Ebay.