Úplně mrtvé PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

TomB
Pohlaví: Nespecifikováno

Úplně mrtvé PC

Příspěvekod TomB » 14 říj 2004 11:41

Mohl by mi prosím někdo odpovědět na otázku, jak poznám co se v mém PC pokazilo? Po zapnutí pracuje zdroj (proměřil jsem jednotlivé kabely a dávají předepsané napětí). rozsvítí se kontrolka disku a CD mechaniky, běží všechny větráčky, MB je pod napětím, procesor se mírně zahřívá, ale to je všechno. Na obrazovce se neobjeví vůbec nic, neozve se žádné pípnutí, signalizující např. nepřítomnost gr. karty, HD pochopitelně take nic. Osobně podezřívám MB a jeho bios, poněvadž si myslím, že kdyby chyba byla v procesoru, tak se na obrazovce po aktivaci biosu přece jen něco objeví. Ale to právě vůbec nevím jistě. Otázka zní: Mám shánět MB, nebo CPU? Jak se to pozná?

ferdinand.kozeluh@tiscali.cz

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod miras » 14 říj 2004 17:21

Tak tuhle situaci ti teda fakt nezávidím...
Nemá deska náhodou někde na sobě, případně na káblu informační ledky? Jestli nejsou ledky, informace o chybách při inicializaci čehokoliv by měla udávat nějakým pípáním. Pokud se žádný neozývá, jak říkáš asi bych to viděl na problém s deskou. Ověřit bys to teoreticky mohl ještě tak, že z ní vytaháš úplně všechno a zkusíš ji zapnout jen tak. Jen si teď nejsem jistej, jestli můžeš vyndat i procesor. V životě sem to nezkoušel, takže netuším, jestli vůbec začne nabíhat. Pokud jo a ten procák tam nebude, měla by zahlásit chybu při inicializaci procesoru. Pak bys tam dal procák a zkusil znovu a tak pořád do kola, až bys zjistil kde byl problém.
Pokud se ti ani po tomhle pokusu nebudeš jistej, zanesl bych PC do servisu ať na to mrknou a řeknou kde je chyba. Hodina práce servisního technika pořád vyjde levnějc jak zbytečně koupená nová deska...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 14 říj 2004 21:04

Čau, v rámci údržby mého PC jsem si schválně zkusil nasimulovat tvojí nezáviděníhodnou situaci....a výsledek???

--> PC bez pamětí
- obraz nenaběhne, CD disky se zapínají a vypínají, deska opakovaně "pípá" dlouhým tónem

-->PC bez CPU
- OBRAZ NENABĚHNE, pouze se spustí větráčky a zasvítí CD-Romy

-->PC bez Motherboardu
- nezkoušel jsem, asi je každému jasné:)

Čili, tvůj problém bych řešil:
a) může být pouze vybitá baterie v základní desce....kup novou a doufej že to půjde
b) vadný CPU - nejlépe bych zkusil vypůjčit někde u kamarádů
c) vadná základní deska (tuto variantu jsem již několikrát zažil, CPU i paměti byly vpohodě, ale MB nefunkční)

Určitě bych ještě zkusil vyndat z PC všechny součástky, zbavit vnitřek prachu a spustit PC jen s těmi nezbytnými komponentami..

hodně štěstí


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů