Prosím o radu

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

ninilu
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Prosím o radu

Příspěvekod ninilu » 17 úno 2019 16:19

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Dlouhodobě mám zpomalený notebook. Mám pocit, že mi na pozadí běží spousta programů, které nevyužiji, ale moc tomu nerozumím. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat, abych měla rychlejší notebook?

Reklama
masterduke81
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvekod masterduke81 » 17 úno 2019 18:04

Zdar,jak často provádíš defragmentaci disku?Ono je dobré to udělat aspon 1x do půl roku,taky není špatný program CCleaner,který ti to trochu pročistí.

Pak si třeba na spodni liště klikni na logo kde je vyhledávač (win7)a tam napiš msconfig a klikni na službu po spuštěni a odstran si zbytečně programy,které se ti načítají jako Daemon,Adobe atd.,dle tebe.

Taky můžeš projet NTB antivirem

A hodně důležité,dle mé zkušenosti je si pěkně vyčistit NTB,ve větráku se usazuje spousta prachu a tak je třeba přepastovat .
Hodně se mi po tom uklinil i větrák a NTB nebyl tak hlučný.
Našel jsem si na youtube návod na můj typ NTB jak ho otevřít a podle návodu jsem si to dělal sám,ale musíš být zručný a pamatovat si,kde co pak zpátky půjde :-)Aspon 2x do roka pročištovat a pastovat

Uživatelský avatar
phixion
Level 3
Level 3
Příspěvky: 457
Registrován: listopad 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o radu

Příspěvekod phixion » 17 úno 2019 18:09

Kupit SSD disk. Predpokladam ze v notebooku je klasicky platnovy disk.
Ryzen 7 3700X, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC, BeQuiet! Dark Rock 4, 64GB Patriot Viper Steel DDR4 3600Mhz, Sapphire Pulse Radeon RX 5700 8GB, Samsung 970 Evo 500GB NVMe, 2 x Crucial MX500 1 TB SATA, Seasonic Focus GX 650W, Fractal Define S, 4 x BeQuiet! Pure Wings 2 140mm, 27" Samsung S27R750 VA 144Hz, Logitech G Pro Wireless, Logitech G213, HyperX Cloud Flight

ninilu
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvekod ninilu » 17 úno 2019 18:19

Děkuji za podněty
- defragmentaci vyzkouším
- větrá určitě hlučný je a nikdy jsem ho pravda nečistila
- o konfiguraci jsem nevěděla, to přenastavím hravě
- SSD disk ... nevím, prý mám malou RAMku (8GB), ale ve skutečnosti mi při spuštění víc programů najednou správce úloh RAMku plně nevyužívá, ale něco na tom bude

Uživatelský avatar
phixion
Level 3
Level 3
Příspěvky: 457
Registrován: listopad 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o radu

Příspěvekod phixion » 17 úno 2019 18:23

8gb ram je dost na vacsinu ukonov.
Za pomalost systemu moze vacsinou disk. SSD toto vyriesi.
Vyskusaj este tento software. https://www.pcdecrapifier.com/ Odporuci ti odstranit programy ktore sa ti spustaju a potencialne ich nepotrebujes.
Ryzen 7 3700X, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC, BeQuiet! Dark Rock 4, 64GB Patriot Viper Steel DDR4 3600Mhz, Sapphire Pulse Radeon RX 5700 8GB, Samsung 970 Evo 500GB NVMe, 2 x Crucial MX500 1 TB SATA, Seasonic Focus GX 650W, Fractal Define S, 4 x BeQuiet! Pure Wings 2 140mm, 27" Samsung S27R750 VA 144Hz, Logitech G Pro Wireless, Logitech G213, HyperX Cloud Flight

masterduke81
Level 1
Level 1
Příspěvky: 64
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvekod masterduke81 » 17 úno 2019 18:50

nevím jak dlouho máš v provozu NTB,ale věř,že když jsem NTB rozebral,tak jsem nevěřil,co za chuchvalce prachu bylo v okolí větraků a žeber a taky se musí přepastovat,nebude se tak přehřívat a bude rychlejší,méně hlučný.Takhle,pokud se o něj nestaráš,když už ,aspon jednou ročně,tak si zkracuješ životnost NTB a je pomalý a přehřívá se.
Jak dlouho užíváš NTB?

Pokud nepomůže nic s toho,co se tu psalo,tak bych přeinstaloval OS,ale to až naposled.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvekod jaro3 » 17 úno 2019 19:46

Vážení ! jste v sekci HJT..

pro zadavatelku:

Vlož log z HJT:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=5119

Stáhni si ATF Cleaner
Poklepej na ATF Cleaner.exe, klikni na select all found, poté:
-Když používáš Firefox (Mozzila), klikni na Firefox nahoře a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected.
-Když používáš Operu, klikni nahoře na Operu a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected. Poté klikni na Main (hlavní stránku ) a klikni na Empty Selected.
Po vyčištění klikni na Exit k zavření programu.
ATF-Cleaner je jednoduchý nástroj na odstranění historie z webového prohlížeče. Program dokáže odstranit cache, cookies, historii a další stopy po surfování na Internetu. Mezi podporované prohlížeče patří Internet Explorer, Firefox a Opera. Aplikace navíc umí odstranit dočasné soubory Windows, vysypat koš atd.
- Pokud používáš jen Google Chrome , tak ATF nemusíš použít.


Stáhni si TFC
http://www.geekstogo.com/forum/files/fi ... -oldtimer/
Otevři soubor a zavři všechny ostatní okna, Klikni na Start k zahájení procesu. Program by neměl trvat dlouho.
Poté by se měl PC restartovat, pokud ne , proveď sám.

Stáhni AdwCleaner (by Xplode
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
http://www.adlice.com/downloadprogress/

Ulož si ho na svojí plochu . Klikni na „Souhlasím“ k povrzení podmínek.
Ukonči všechny programy , okna a prohlížeče
Spusť program poklepáním a klikni na „Skenování“
Po skenu se objeví log , který se otevře. ( jinak je uložen systémovem disku jako C:\AdwCleaner [C?].txt ), jeho obsah sem celý vlož.

Stáhni si Malwarebytes' Anti-Malware na plochu , nainstaluj a spusť ho
-Pokud není program aktuální , klikni na možnost „Aktualizovat nyní“ či „Opravit nyní“.
- bude nalezena aktualizace a nainstaluje se.
- poté klikni na Spustit skenování
- po proběhnutí skenu se ti objeví hláška vpravo dole, tak klikni na Zobrazit zprávu a vyber Export a vyber Kopírovat do schránky a vlož sem celý log. Nebo klikni na „Textový soubor ( .txt)“ a log si ulož.
-jinak se log nachází v programu po kliknutí na „Zprávy“ , nebo je uložen zde: C:\ProgramData\Malwarebytes\Malwarebytes Anti-Malware\Logs

- po té klikni na tlačítko Dokončit, a program zavři křížkem vpravo nahoře.
(zatím nic nemaž!).
Pokud budou problémy , spusť v nouz. režimu.

Stáhni si CrystalDiskInfo
Spusť program a klikni na Úpravy-Kopírovat. Poté sem vlož pomocí Ctrl+V obsah logu.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

ninilu
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 19
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvekod ninilu » 19 úno 2019 07:02

NB už je stařík má 7 let, ale pro práci doma mi přišel pořád kompaktní a vyhovující - určitě je plný prachu
U toho promazávání a čištění si u všech programů nejsem jistá, jestli mi v NB ponechají vše, co potřebuji.
Ale Operu si určitě pročistím - skvělý tip.


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů