Zobrazení lokálního hosta - změny nad vlastníkem PC

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Hastalda
Level 2.5
Level 2.5
Pohlaví: Žena

Re: Zobrazení lokálního hosta - změny nad vlastníkem PC

Příspěvekod Hastalda » 20 bře 2019 19:49

Stáhni si z jiného PC

...aaha.., tak to jsem teďka v hajzlíku :-( Mám jen tenhle notebook a v práci nestáhnu.., takže musím teď nejdřív posondovat někde, kdo by mi stáhnul a vypálil na CD, a pak budu moct pokračovat BIOSem. Každopádně zatím moc díky.

Reklama
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Pohlaví: Muž

Příspěvekod jaro3 » 20 bře 2019 21:13

Nic zatím nepřesouvej , nákaza se může přesunout.

Tak zkus stáhnout ze svého a vypálit.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Hastalda
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod Hastalda » 21 bře 2019 13:21

Nepodařilo se mi zatím nikoho sehnat, u koho bych stáhla a vypálila na CD..., tak jsem tedy riskla a stáhla na tomto svém.

Ale (!)
bohužel jsem se zasekla hned na začátku. Stáhla jsem soubor .iso z odkazu zdola (softpedia_00454/mirror), protože první dva odkazy byly prázdné (http 404) a pak jsem vypálila na CD přes odkaz v postupu.
Když jsem ale zapnula notebook a při startu Windows jsem držela klávesu Delete, do BIOSu jsem se nedostala, po chvíli naběhla jen černá obrazovka a v levém horním rohu blikal kurzor. Nic se nedělo... CD s vypáleným souborem .iso jsem nechala v notebooku a zkusila jsem několikrát, ale stále se stejným efektem... Dělám něco špatně???

Odpojila jsem se od netu, dělala jsem v off-line, to je správně, ne?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2019 13:24

Delete se nema drzet, ma se 1x zmacknout, nicmene u notebooku to bude nejspis
jina klavesa a to jina u kazdeho vyrobce. Muze to byt ESC, F2, F1, F10 a podobne.

Hastalda
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod Hastalda » 21 bře 2019 14:43

Tak teď jsem se zpotila jako nikdy...
Podařilo se mi zjistit, že pro vyvolání BIOSu je správná klávesa F10, jenže pak mi naběhla úplně jiná obrazovka možností a vůbec jsem nevěděla, kam a jak mám změnit "boot na prvním místě na CD/DVD".
Když jsem ale odškrtla zaškrtlé Display Diagnostic URL, SD card boot, Floopy boot a PXE Internal NIC boot a zaškrtla CD-ROM boot, dala Save a Exit, tak mi po spuštění PC naběhla už jen černá obrazovka s kurzorem vlevo nahoře a konec. Po opakovaném vypnutí stále jen černá obrazovka a Win se už nespustily... Po pravdě, vůbec jsem nevěděla co dělat, a hlavně, jak se v tu chvíli s vámi spojit... Jediné, co po spuštění přebylo černou obrazovku, byla klávesa F11 Harddisk Recovery, což jsem nepotvrdila, protože petr22 psal, že ikdyž se vrátí do továrního nastavení, může potvora zůstat..., a navíc mi v PC zůstaly některé důležité pracovní dokumenty. Pak se mi podařilo spustit Optional boot a Win nakonec naběhly.

Můžu poprosit o navedení k postupu, abych se vyvarovala špatných kroků? Přikládám obrazovky, které se mě po vyvolání F10 zobrazily. Je správně?? ..anebo jak se dostanu na tu záložku BOOT, kde musím změnit na CD/DVD???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod jaro3 » 21 bře 2019 18:43

Disk máš s UEFI?

zkus:
Boot Option
CD Rom Boot

pokud nepůjde:
UEFI Boot Mode
Optical Disk Drive (Uefi)

Legacy Boot Order
Optical Disk Drive

sleduj obrazovku , bv průběhu se Ti objeví černá obrazovka , pak je třeba stisknout nějakou klávesu , tím se začne načítat CD
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.

Hastalda
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod Hastalda » 21 bře 2019 20:56

Tak jsem se s tím nějak poprala, ale chytrá z toho moc nejsem...

Boot Option + CD Rom Boot - nešlo, zkusila jsem opakovaně, bez výsledku spuštění, pak jsem tedy zkusila UEFI Boot Mode + Optical Disk Drive (Uefi), naběhla obrazovka, potvrdila jsem tedy libovolnou klávesou, ale naskočil error (viz Obr. x1), po chvíli ale naběhla nabídka Kaspersky a potvrdila jsem tedy volbu podle postupu "Kaspersky Rescue Disk Graphic Mode" (viz Obr. x2). Pak začaly běžet data (viz Obr. x3). Pak naběhlo potvrzení licence a následně obrazovky inicializace a detence cloudu (viz Obr. x4 - Obr. x7) - snad správně. Pak jsem potvrdila "Ready to scan" (viz Obr. x8) a nechala běžet...

Když scan doběhl, čekala jsem nějaký result nebo sestavu, ale nic se nezobrazilo. Pouze se zobrazila obrazovka "Scan completed" - Processed: 1 object (viz Obr. 9). Když jsem rozklikla, nikde jsem nenašla žádnou kompletní výslednou zprávu a tak jsem po rozkliknutí detailu scanla a vkládám zde (viz Obr. x10 - x14).
Co se týče Obr. x14 "desktop.ini", tak to se mi postupně nakopírovalo naprosto do každé složky, podsložky a to jak na disku C, tak i na disku D, tak i na flash disk, který jsem před postupem použila na stažení pracovního dokumentu. Ale nevím, k čemu se vztahuje a zda je hrozba.

Přiznám se, že nejsem teďka vůbec moudrá z výsledku, proto se snažím vložit maximum informací a předem vážně děkuju za to, jak mám postupovat dál.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2019 21:40

Co to skenovalo ?

Za 4 vteriny to nemohlo proskenovat disk s Windows.

jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod jaro3 » 21 bře 2019 21:51

Kde prosím píše 4 sec.?

Jak dlouho trval sken , někdy trvá více hodin.
Stáhla se aktualizace programu? Nastavila si sít. připojení?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2019 21:57

Devaty obrazek - scan completed.

Nekde se tam melo nastavit, ze se ma skenovat obsah disku a ne jen pamet.

jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod jaro3 » 21 bře 2019 22:04

a jo , tak to skenovalo asi jen paměť , tam je třeba zaškrtnout všechny disky.

Hastalda
Level 2.5
Level 2.5

Příspěvekod Hastalda » 21 bře 2019 22:33

To je fakt divné, spouštěla jsem na podruhé a skenování určitě běželo déle, řekla bych tak kolem 20ti minut. Nechápu ale, proč je tam kompletní čas 4 vteřiny...

Zadala jsem UEFI Boot Mode + Optical Disk Drive (Uefi), ostatní jsem odškrtla (viz popis shora).

Když naběhl Kaspersky, proběhla i aktualizace - tu jsem nechala proběhnout.

Nastavila si sít. připojení?
- to si nejsem jistá, nikde mi nenabídlo, automaticky se rozběhlo po potvrzení volby Obr. x2. Pak už žádná volba nebyla.

Zpět na “HiJackThis”