Levný reball - nabídněte

Koupě hardware (počítače, monitory, tiskárny, součástky atd.)

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
preclik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Levný reball - nabídněte

Příspěvekod preclik » 09 kvě 2014 08:42

Zdravím

sháním někoho, kdo vlastní pájecí stanici a byl by ochotný mi za nějakou rozumnou cenu provést reball 2 notebookových grafických BGA čipů NVIDIA a AMD

děkuji

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný reball - nabídněte

Příspěvekod petr22 » 09 kvě 2014 09:02

Kolik je rozumna cena?

A pocitas s tim, ze i kdyz se provede reball tak se tim zavada nemusi spravit?

Uživatelský avatar
preclik
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Levný reball - nabídněte

Příspěvekod preclik » 12 kvě 2014 11:51

No to vím, ale tohle jsou zrovna typy, které na tuto závadu trpí. Obě desky jsou funkční. Pouze vlivem vysokých teplot a hlavně jejich střídání se BGA čip nebo spíš cín kterým je nakontaktován k desce někde přerušil. Chvíli jsem to dal dokupy reflowem, ale vydrželo to asi dvě zapnutí. Teď se musí trochu zahřát, aby se (asi) vlivem tepelné roztažnosti ony spoje spojily..Ten cín, kterým to kontaktují je prostě nahouby..Jako vím, že to je drbačka a hlavně ta pájecí stanice není zrovna levnou záležitostí plus materiál, ale 1500 za překuličkování jednoho malého čipu mi přijde docela dost. Udělal bych si to sám, jenže k tomu nemám zatím potřebné vybavení a horkovzdušnou pistolí mám strach, aby se deska nějak nepokroutila. a taky není zrovna lehký dodržet teplotní profil, aby taky ten čip nepřišel k úrazu. Nemusel by nikdo nic šroubit, poslal bych jen desky. Ale potřeboval bych zase někoho, kdo s tím má už zkušenosti a udělal by to pořádně, tak jak to má být.

jako tu práci jsem osobně neviděl, tak nemůžu říct, jak moc je to náročné. Jen pár videí. Ale líbilo by se mi třeba nějakých 500 za jednu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Levný reball - nabídněte

Příspěvekod petr22 » 12 kvě 2014 12:07

Hlavni problem je v tom, ze reflow vyzaduje vyssi teplotu nez byla pouzita pri osazovani a kazde dalsi reflow zase vyssi nez predchozi, takze udelas cca 2x reflow a muzes to vyhodit, protoze nelze udelat dalsi.

Kdyz se dela reball, tak se obvykle dava i novy chip, protoze ten puvodni muze byt vadny. Na te desce muze byt samozrejmne vadne cokoliv, coz se ovsem zjisti az po vymene.

Co se tyka toho cinu - nevadi ani tak vysoka teplota, jako zmena teploty o 80 stupnu nahoru a dolu. Ten cin prikazany evropskou unii je proste krehky, casem vzdy popraska. Kdyz se pouzije klasicky cin s olovem, tak se to prakticky nikdy nestane.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Levný notebook na hry
    od darkmarek » 08 zář 2023 16:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1467
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    10 zář 2023 09:55

Zpět na “K: Hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů