O2 wifi

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

bilbo02
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

O2 wifi

Příspěvekod bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47

Dobrý večer
předem se omlouvám, pokud bylo toto téma již zodpovězeno. Četl jsem zde příspěvek router jako switch, ale nvm zda je to přesně o mém problému. Mám internet od O2, bonding a super rychlost 50/10. Z terminátoru je veden lan do modem/routeru ZXHN H168N, z toho pak 1x do O2tv, Pc, a 1x lan do dalšího patra, kde mám totožný výrobek, kvůli wifi. Signál wifi na mobilu je paráda, bohužel ale bez internetu. Zkoušel jsem podporu O2, ale stále mně vnucují O2 smart box a booster, obě zařízení bratru za 9k...mohl by mně prosím někdo poradit jak zprovoznit i druhý router tak, aby wifi byla dostupná ? :| Vím že jde o starší zařízení, ale mně stačí, v patře s modemem jde wifi dobře, jen o patro výš je již signál hodně slabý, a při připojení 2 mt už se to nedá.....moc díky a ještě jednou omluva :wink:

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod zeus » 27 kvě 2023 10:50

Ano, router jako switch je pro tvoji situaci. Jen u toho Zyxelu se toho musi projit vic, protoze je to puvodne DSL zarizeni - treba predkonfigurovana O2TV na portu LAN2.
Nebo proste jen zkus vypnout DHCP, zadat pevnou LAN IP a privod do LAN1, kdyz to mas jen na sireni wifi.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

bilbo02
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod bilbo02 » 27 kvě 2023 14:38

Zkusil jsem vypnout DHCP, adresu jsem dal 10.0.0.139, a vyhodilo mně to uplně z internetu...:-(, já bych i někoho zavolal, ale byly zde již technici ze dvou fy. a nevěděli si rady...bohužel nvm zda je to složitostí nastavení, nebo jen opravdu tohle neuměli...
Přílohy
20230527_142035.jpg
20230527_142122.jpg

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod RIKI22 » 28 kvě 2023 15:05

Tak to je nastavené aj na prvom ,hlavnom ZXHN H168N ?

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod pcmaker » 28 kvě 2023 16:17

Ten kabel do dalšího patra je funkční? Máš jej nějak otestovaný? Pokud tě to "vyhodilo z internetu", tak to znamená, že pravděpodobně konfiguruješ ten první modem, který je dole. Odpoj vše od toho modemu nahoře a připoj se počítačem jen přes kabel, který vede nahoru. Tím ten kabel současně otestuješ. Na horním modemu vypni pro jistotu O2TV funkci (stejně ji nebudeš potřebovat) aby byly LAN1-4 jen pro internet a vypni DHCP. Pak ten kabel odpoj z počítače a připoj do LAN zdířky na modemu dole. Pokud je PC daleko od kabelu, který vede nahoru, tak zkus sehnat nějaký notebook s LAN zdířkou a nakonfigurovat to s ním.
Naposledy upravil(a) pcmaker dne 31 kvě 2023 12:19, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod ITCrowd » 29 kvě 2023 08:45

na obou screenech je DHCP zapnut. Takže tazatel nevypnul DHCP, jak je psáno.
Pokud si přečetl nejen úvodní článek, ale celé téma, pak je tam zmíněno, že nastavovat IP adresu ani nemusí, jen se pak ten druhý router špatně hledá, když je třeba něco změnit. Nemusí proto, jelikož pracuje jako switch => nepracuje s IP adresami.
V obou případech je ip 10.0.0.138, což nekoresponduje s adresou, kterou udal.
V obou screenech nastaveno DHCP na 10.0.0.1-254, což je opět v rozporu s návodem.
Pokud chce tazatel pomoci, pak dodá screeny (nikoli fotky) a jednoznačně určí o který router se jedná.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bilbo02
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod bilbo02 » 30 kvě 2023 20:25

Zkusím nejprve návod od pcmakera, asi bude pravda že konfiguruji ten spodní (hlavní) modem/router...po připojení ntb k hornímu modemu se do něj nemohu dostat, zkusím tedy odpojit od spodního a zapojit modem napřímo, ale rozumím tedy že u toho horního musím vypnout DHCP a zvolit adresu např. 10.0.0.139? Fotky jsou z horního routeru po nastavení do původního stavu, jen pro info, kdyby měl někdo zkušenosti přímo s tímto konkrétním modelem....jedná se o model ZTE ZXHN H168N, je to starší kus, ale pro mé potřeby naprosto dostačuje (2x mobil, 1x tablet v horním patře, kde mi jde pouze o wifi,) Pokud pak nastavím zmíněnou adresu, musím ji nastavovat i v mobilním telefonu, resp. tabletu ?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod ITCrowd » 30 kvě 2023 21:47

Si děláš srandu ne?
Je úplně jedno jaký je to router, nastavení platí pro všechny stejně.
Takže pro úplné blbce:
- nemůže nastat situace, kterou popisuje pcmaker. nejdřív se nastaví první (hlavní) router, poté druhý a teprve po nastavení se routery propojí. Jasné? pcmaker sítím nerozumí. Jinak by takovou ptákovinu nemohl napsat.
- žádná např. IP adresa neexistuje. V návodu je jasně zmíněno, že to bude IP adresa MIMO rozsah DHCP.
takže znovu
- připojím se k hlavnímu routeru (to je ten připojený k lince O2), nastavím rozsah DHCP a opíšu si parametry WiFi.
- odpojím se od hlavního routeru
- přpojím se k druhému routeru. Zde vypnu DHCP, případně přidělím IP adresu.
- propojím routery.
- připomínám - jasně je psáno, že se spojuji KABELEM!
Podle návodu to zvládnou i ženy (nic proti nim, ale nejsou zrovna technické typy). Takže doporučuji - dej přístupy tvé matce, případně na ulici chyť třeba policajta, ukaž jim návod a oni to dají.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod RIKI22 » 30 kvě 2023 21:55

Zmeň si na spodnom DHCP Start na 10.0.0.140 a po uložení, môžeš router reštartovať a pozri sa ,akú má PC pridelenú IP adresu.
Potom si pripoj k PC iba horný ZTE,zmeň mu IP adresu ,čo si napísal na 10.0.0.139 a skús sa pripojiť cez novú IP adresu.
Ak sa dostaneš do menu,tak vypni DHCP a pripoj kábel od spodného do lan portu.Potom skús ,či sa dostaneš do menu oboch a či naskočí net.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 wifi

Příspěvekod ITCrowd » 30 kvě 2023 22:11

nesmysl. Na prvním routeru IP adresu měnit nemusíš, ledaže bys pro to měl speciální důvod. Riskuješ, že ti vypadnou VLANy a nepůjde ti tv, pokud ji využíváš.
Pořádně a pečlivě si prostuduj návod. To je jediné, co je třeba. Ubezpečuju tě, že to jde. Trvá to tak 5 minut.

Na rika pozor!
je to trol!
Jen tak pro pořádek:
- zde varování neřídit se rikovými radami, které by k výsledku nevedly: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=8&t=209100#p1626144
- v tomto tématu: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=218606 dodává screen a radí tazateli, jak zprovoznit wifi, a to přesto, že už byl dodán výpis ipconfig, ve kterém žádná wifi síťovka neexistuje
- tady: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=7&t=218581#p1708658 pro změnu zcela zmátl tazatele, který byl na správné cestě a vnucoval mu nastavení dynamické IP adresy na WAN portu, přestože správné nastavení bylo statická IP adresa.
Tady: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=223026 se vyptal na všechno možné, aniž by identifikoval problém.
Jeho poslední zářez, kdy definitivně zničil jakoukoli možnost o nápravu partition: https://pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=225725
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    913
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43
  • Přepnutí wifi 4/N na 5/AC
    od zik9 » 20 kvě 2023 02:07 » v Problémy s hardwarem
    3
    686
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 13:59
  • Rozšiřovač WiFi
    od bugicek7lpCZ » 27 kvě 2023 15:33 » v Sítě - hardware
    1
    1048
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 08:49
  • Odpojování wifi Příloha(y)
    od vojtoun » 21 dub 2023 23:36 » v Sítě - hardware
    3
    1107
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 10:33
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2112
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti