Sdílení složek

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

mo.ri
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sdílení složek

Příspěvekod mo.ri » 21 led 2007 00:27

Mám propojené Pc přes Lan. Mám následují problém, když si nasdílím na první počítači, který poskytuje dalším počítačům internet, nějaké složky, tak se mi to na dalších nezobrazí. Ale v místech v síti je daný počítač zobrazený. Jenže, když na něj klepnu tak se mi zobrazí zpráva: nemáte dostatečná oprávnění kontaktujte administrátora sítě........ Poradte co s tím už jsem zkoušel ledcos

Reklama
Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

firewall

Příspěvekod cybernovi » 21 led 2007 09:58

Tohle delá firewall. Zkus vypnout všechny firewally a antiviry a zkus to pak. Jestě to může dělat router, jestli máš Lanku přez něj. Jinak na sdílení doporuručuji použít ftp server, je to mnohom kvalitnejsi a rychlejši sdílení, než to šilený windowsacky. Stahnes tady: Cerberus FTP Server

mo.ri
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: firewall

Příspěvekod mo.ri » 21 led 2007 11:38

cybernovi píše:Tohle delá firewall. Zkus vypnout všechny firewally a antiviry a zkus to pak. Jestě to může dělat router, jestli máš Lanku přez něj. Jinak na sdílení doporuručuji použít ftp server, je to mnohom kvalitnejsi a rychlejši sdílení, než to šilený windowsacky. Stahnes tady: Cerberus FTP Server

To Ftp jsem zkoušel, ale nějak jsem se nemohl přihlásit. Nemáš na nej nějakej návod?

Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

ftp

Příspěvekod cybernovi » 21 led 2007 12:26

a kde si se zasekl? ten program normalne nainstalujes a spustis.. pak das ikonku v liste takova hlavicka s ramenama :) Vyskoči ti okno, kde v levim panelu das ,,Users" => uplne napravo New => veprostred v ,,property" zaškrtes ,, Is anonymous" => pod tim pak ikona se třemi tečkama=> vyberes jaky soubory se maji sdilet=>kliknes na ,,add to root" =>dole pak budes mit slopecky se vsim co se sdílí, kdyz na to kliknes tak se ti zobrazi , jake operace se s tim souborem muzou provádet (stazeni,posilani,mazani...) =>tim je server nastavenej..... a pak už se stačí s ostatnich počítacu prihlasit např. pomoci Windows Commanderu, kde das ikonku ,,ftp" a tam zadas bud IP adresu toho pocitace kde je ten Cerberus, nebo jeho jmeno, das OK a ses tam.. Kdyby to nešlo, tak zkus taky povypinat firewally,antiviry a kdyz to pujde bez nich, tak pak nastavime i je ;) .... Snad si to pochopil, moje slohove nadáni je hodne mizerný :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • MS Outlook - Hromadné vytvoření složek Příloha(y)
    od czTANIScz » 22 zář 2023 11:36 » v Kancelářské balíky
    6
    2676
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 22:34
  • WIN 10 přesunutí složek users na jiný disk
    od Richard_ZZR » 10 úno 2024 11:30 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    698
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 13:26
  • Sdileni netu z iphone do windows bez wifi?
    od Fantousek » 04 zář 2023 19:38 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1545
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:04
  • Nefunkční sdílení obrazu z notebooku na monitor Příloha(y)
    od JanisekS87 » 22 zář 2023 12:49 » v Problémy s hardwarem
    16
    4069
    od JanisekS87 Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 21:34

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host