Pevná IP?

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 06 úno 2007 21:54

Andropov:
tak je to trošku složitější....návod je pro d-link 584T jestli máš jiný tak to pak upravíme

přihlas se do modemu (na 10.0.0.138)

- zvol záložku advanced
- zvol virtual server
- dej PvC-0 a vyber IP tvého PC(asi 10.0.0.1)
- klikni na user->add
- nazvi NAT třeba DC vyber počáteční port třeba 25000 a koncový 35000 port map dej třeba 30000

- mělo by to běhat..pak to ještě musíš nastavit v aplikaci torrent/DC ten port který si namapoval

pokud máš jiný modem nebo máš jinej program tak napiš nejlíp do samostatnýho topicu všechny informace a můžem se na to mrknout
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Reklama
Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Andropov » 07 úno 2007 11:07

Weslo:

Přesně tenhle mám. Udělal jsem to, jak jsi mi to napsal, uložil to. Modem mi píše, že je potřeba jej rebootovat, ale netuším jak. A taky se chci zeptat, když jsem tam vytvořil nové nastavení, jetli to mám v tom sloupci Available Rules, nebo to přesunout do sloupce Applied Rules.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 07 úno 2007 11:26

Jen k té spotřebě. Není to zase tak dramatický. Já mám vše na elektriku, bojler, přímotopy atd, (garsonka), PC sice neběží 24 ale 20 hod. denně a roční spotřeba je cca 14.000,-Kč.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 07 úno 2007 11:30

MOdrásku ale zapoměl si napsat že máte doma cyklotrenažer i s dynamem a mladá honí po večerech štíhlou linii. :lol:
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 07 úno 2007 11:34

Andropov:

- mělo by to být v tom sloupci applied rules
- dej záložku tools->vyber system commands nebo tak něco a tam to je save and reboot
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Andropov » 07 úno 2007 12:09

Weslo:

Tak jsem to uložil a rebootoval, poznám teď nějak, že mám veřejnou IP? Když totiž spustím příkaz ipconfig /all mám pořád IP adresu 10.0.0.2

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 07 úno 2007 14:37

no jak už jsem říkal musíš to také nastavit do aplikací....

jiank ty to nepoznáš protože to co jsem se tady spolu pokusili udělat je NAT


Network address translation

Network address translation (zkráceně NAT, česky překlad síťových adres) je funkce síťového routeru pro změnu IP adres packetů procházejících zařízením, kdy se zdrojová nebo cílová IP adresa převádí mezi různými rozsahy. Nejběžnější formou je tzv. maškaráda (maskování), kdy router IP adresy z nějakého rozsahu mění na svoji IP adresu a naopak - tím umožňuje, aby počítače ve vnitřní síti (LAN) vystupovaly v Internetu pod jedinou IP adresou. Router si drží po celou dobu spojení v paměti tabulku překladu adres.

Tuto funkci podporují téměř všechna současná síťová zařízení.

Výhody

* umožňuje připojit více počítačů na jednu veřejnou IP adresu
* zvyšuje bezpečnost počítačů připojených za NATem (potenciální útočník nezná opravdovou IP adresu)
Omezení

Počítače připojené přes NAT nemají plnohodnotné připojení a proto na nich nefungují některé protokoly. V podstatě se jedná o protokoly vyšších vrstev (například FTP, SIP a další), které přenášejí informaci s adresou navíc uvnitř paketu. Při překladu adres se musí pakety zpracovávat celé a to může být velice náročné, proto tyto protokoly nebývají podporovány.
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Andropov
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Andropov » 07 úno 2007 14:46

Weslo:

Díky moc i za vysvětlení :D

deere81
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Externí disk + pevná IP atd.

Příspěvekod deere81 » 11 úno 2007 14:05

Zdravím, už jsem nahodil jedno téma FTP + externí disk. Vím, že pevnou IP adresu k tomu, abych se dostal zvenčí na pevný externí disk, který je připojený k routeru přes LAN nutně nepotřebuji, ale je lepší, protože kdyby se změnila, tak bych si jí musel nejprve zjistit. Jenže co teď s tím?
Netuším, jak to nakonfigurovat, abych se na ten disk dosta zvenčí.
Technické řešení připojení k netu:
Mám wifi a poskytovatel mi dal do baráku tento AP s externí anténou: http://www.ovislink.cz/product.jsp?artno=NETO6599

Z tohoto AP vedeu kabel do routeru Linksys WRT54GL: http://www.linksys.com/servlet/Satellit ... 3202177241

No a k tomuto routeru mám připojený externí disk pomocí kabelu LAN: http://dspd.teac.de/index.php?id=107&L=1

No a co teď a jak nakonfigurovat, abych se dostal zvenčí na tento disk, resp. je to vůbec reálné?

Díky za každou info.
Marek


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti