Stránka 1 z 1
Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 15 zář 2014 08:52
od Darthy
Zdravím,
nedávno jsem si objednal net od O2, klasická telefonní linka s WiFi mdemem. Internet je zapojený a zapnutý, opakovaně se však stává, že na mém noťasu net chvíli jede, ale za nějaký čas (obvykle různou dobu) přestane jet. Zajímavé na tom je, že to dělá jen u prohlížeče, když mám například zapnuté MMO, tak to jede v pohodě celou dobu (i když zřídkakdy mě to odpojí, a jde se v pohodě zase připojit). Když ovšem připojím mobil, tak ten jede v pořádku stále, dokonce to vypadá, jakoby připojení mobilu "boostovalo" modem a na PC net zase naskočí.
Noťas jsem projel AdwCleanrem, RogueKillerem, ESETem a CCleanrem, žádná změna. Ještě takový dodatek; při objednání netu došlo k mýlce mezi objednávkou a došlou smlouvou. Výchozí situace je teď taková, že ještě není poslaná smlouva zpět do O2, ale na to jsou dva týdny čas (teď už jen cca 2 dny), ale teď řeším tu chybu v té smlouvě co mi zaslali. Tím chci říct jestli by náhodou nemusel být problém i v tom, že jim nepřišla ještě podepsaná smlouva - to by ale nevysvětovalo proč to na mobilu jede bez problémů.
Kde může být problém?
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 15 zář 2014 16:37
od Pic
Možná chyba v nastavení ntb?
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 15 zář 2014 17:07
od Darthy
Možné to je, ačkoliv nevím co přesně v ntb nastavovat... Minulý celý týden jsem byl připojený na jiné WiFi a vše bylo v pořádku, když jsem se vrátil k této WiFi, instalovaly se nějaké aktualizace (to je jediná změna od připojení k WiFi minulý týden).
Chvíli jsem sledoval chování sítě. Viz příloha.
Bod 1) normální provoz vše ok
Bod 2) klesání rychlosti - "padání" internetu, web. stránka se nenačetla
Bod 3-5) klávesa F5, odeslání požadavku, žádná odezva
Bod 6) Načtení stránky, pouze RSS a nebo se nenačetly kaskádní styly.
Bod 7-9) F5
Bod 10) Naskočení netu, vše pak zase běželo.
Takhle se to chová stále, někdy je potřeba se odpojit a připojit na WiFi.
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 22 zář 2014 16:56
od Darthy
Takže po týdnu "zkušeností" s tímto problémem jsem přišel na několik věcí. Dělá to jen můj ntb, jiné ntb, mobil i můj mobil jedou v pořádku. Taky celkově internet (krom HTTP) jede téměř normálně, když využívám připojení konstantně (například hraju nějaké MMO, stahuju nebo cokoliv co potřebuje neustálý tok dat), vše jede. Problémy ovšem mají prohlížeče - ty mi píšou že nelze odeslat DNS požadavek, že stránka nelze zobrazit - tím chci říct že k internetu přístup mají jen je pravděpodobně problém s nějakými protokoly (HTTP(S), nebo možná TDP/UDP) ... Zkoušel jsem NetShell na obnovu TCP/IP (snad obdoba Winsock pro XP), ale nepomohlo.
Nemáte nějaké rady čím bych mohl tento problém odstranit?
EDIT: Možná už to nespadá pod Administraci sítě, případně to přesuňte do správné sekce, díky.
EDIT2: Teď jsem zkoušel ručně resetovat winsock pomocí netsh, žádná změna. Mimochodem počítač je pročištěný AdwClenarem, RogueKillerem, MBAMem a ESETem. Chystám se reinstalovat Win, jestli někoho napadají jiné možnosti budu vděčný. Ještě jsem zkoušel v Možnostech internetu vypnout automatické zjišťování nastavení (ale jelikož to bylo pod LAN nastavením, hádám že to mi nepomůže). Taky jsem se zkoušel na modem připojit přes kabel...stejný problém.
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 22 zář 2014 17:52
od Uziv00
A jaké DNS máš?
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 22 zář 2014 17:59
od Darthy
No, nevím jistě jak na tuto otázku odpovědět. Každopádně jediné DNS co jsem našel bylo v ipconfigu, nějaká adresa. Nevím o tom že bych DNS nějak využíval - na svém pc, když neberu v potaz DNS pro webové stránky.
Chrome hlásí tuto chybu (přišel jsem na to teď ještě jsem nestihl hledat na googlu):
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
EDIT: Tak už jsem googlil a podle
návodu, jsem opravil ntb pomocí Windows repair. No nicméně teď už to háže jinou chybu (stejnou jako tomu na foru - DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG), tak jsem flushnul DNS, ale stále stejný problém.
Jak správně nastavit DNS?
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 22 zář 2014 22:10
od Pic
DNS (Domain Name System) pro IP adresy. Umožňuje přiřadit k číselné IP adrese určité symbolické jméno, tzv. doménové jméno, které si uživatelé snadno zapamatují a dokážou jej i intuitivně napsat např. do webového prohlížeče (vím, že česká firma se jmenuje XY, do vyhledávače zadám
www.XY.cz). Prohlížeč se podobně jako telefon podívá do "seznamu", najde správný záznam a automaticky se připojí na IP adresu, odpovídající doménovému jménu a stránku uživateli zobrazí. Lokální server DNS má poskytovatel připojení, který by jej měl uvést v předávacím protokolu při zřizování připojení. Většinou stačí automatické nastavení.
Chcete-li zjistit, zda se jedná o potíže s nastavením serveru DNS telefonického připojení k poskytovateli služeb Internetu, postupujte následujícím způsobem:
Zobrazte adresu IP serveru DNS zadáním příkazu ipconfig /all do příkazového řádku a stisknutím klávesy ENTER. Pokud se adresa IP serveru DNS nezobrazí, kontaktujte svého poskytovatele služeb Internetu, který vám ji sdělí.
Chcete-li ověřit, zda počítač může komunikovat se serverem DNS, otestujte adresu IP serveru DNS pomocí příkazu ping. Odpověď vypadá takto:
Příkaz PING na ###.###.###.### s délkou 32 bajtů:
Re: Permanentní "padání" internetu.
Napsal: 23 zář 2014 09:02
od Darthy
Díky za info, co je DNS ovšem vím, jen jsem netušil že i poskytovatel musí mít svoji DNS. V ipconfigu byla DNS adresa pouze pro IPv6. Zkoušel jsem všechno možné a nakonec jsem problém vyřešil. Nastavil jsem statickou adresu DNS na veřejný Google DNS, tedy 8.8.8.8 a problém zmizel. Pro ověření jsem nastavil zpět dynamický DNS a voala chyba byla zpět. Otázka teď zní, mám si u poskytovatele zjistit DNS, nebo můžu nechat google DNS?