Stránka 1 z 1

Problém jednoho (ostatní se připojí) notebooku s připojením na wifi

Napsal: 24 lis 2015 20:13
od LeoJohnson
Ahoj všichni,

mám menší problém, a ocenil bych Vaši radu.

Přítelkyni se z jejího notebooku (Dell Vostro 1400, skutečně už celkem starý model, Windows 7) nedaří připojit k Wifi u ní v bytě, ačkoliv ostatním spolubydlícím to jde v pořádku. Zvláštní na celém problému je, že jí to jejich wifi síť vůbec "nenajde", ačkoliv sítě z ostatních bytů v domě "vidí".

Rád bych jí pomohl, ale jelikož sám IT vůbec nerozumím, jsem poměrně v koncích. Poskytovatel připojení je O2. Zkoušel jsem měnit síťovou autentifikaci z WPA(2) na WPA, ale to nepomohlo.

Budu vděčný za jakoukoliv pomoc.

Zdraví, Ondřej

Re: Problém jednoho (ostatní se připojí) notebooku s připojením na wifi

Napsal: 24 lis 2015 20:30
od Saturas97
Zkoušela se přítelkyně připojit "ručně" ? Popřípadě zkusit aktualizovat software ovladače síťového adaptéru.

Re: Problém jednoho (ostatní se připojí) notebooku s připojením na wifi

Napsal: 24 lis 2015 23:38
od _vcn
Dle nalezených specifikací WiFi modul v tom ntb neumí standard 802.11n. Je potřeba v routeru nastavit používany WiFi standard na mixed mode (b/g/n nebo g/n).