ad-hoc pomocí wi-fi karty

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

baresi
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

ad-hoc pomocí wi-fi karty

Příspěvekod baresi » 23 dub 2005 20:43

Potřeboval bych propojit dva notebooky s wi-fi kartami. Potřeboval bych současně sdílet připojení k internetu a soubory s tiskárnou. Zkoušel jsem si pomoci sám, ale za boha to nemohu rozchodit. Zatím jsem zjistil, že na obou musím nastavit stejný kanál, ale co dál??? Co kde nastavit, potřebuji nějaký prográmek??? Prosím o postupný návod (ideálně krok za krokem...). Mám na obou Win XP...

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 dub 2005 21:09

Asi ti ne zcela rozumím. Jak ta síť má ve výsledku vypadat? Ty máš teď jeden notebook připojenej k internetu. Jakým způsobem? Pak budeš chtít ty dva notebooky bezdrátově propojit a nasdílet připojení, složky a tiskárny, je to tak? Když otevřeš Ovládací panely->Síťová připojení, je tam vlevo položka Nastavit síť pro domácnost nebo malou kancelář, zkus ho projít. Jestli to není ono, tak to ještě trošku upřesni jakže to má pak v praxi vypadat...

baresi
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod baresi » 23 dub 2005 22:36

V praxi to má vypadat tak, že mám dva notebooky propojené pomocí wi-fi a jeden vidí druhý... internet mám dsl. Jak zjistím, že jsou notebooky připojené...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 23 dub 2005 23:13

nikdy jsem to nedělal, jen jsem o tom četl:
takže obě karty by měly být nastaveny do módu AD-HOC, potom už by mělo stačit pouze na každém PC nastavit jinou IP a zkusit ping

Funguje?
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
yonderboy
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod yonderboy » 25 kvě 2005 14:14

tak...

1) potrebujes original software od vyrobce karty - ruzne "wifi tools" apod. neni problem najit na webu.

2) vubec se nepokousej propojit ad-hoc pomoci original widle util, osobne neznam nikoho, komu by se to povedlo. nekde je tam moznost toto vypnout, rict windowsum, ze pouzivas jiny software.

3) na jednom pocitaci das vytvorit novou ad-hoc sit. na dalsim potom tuto sit bez problemu najdes.

4) dal uz se sit chova naprosto stejne, jako jakokoli jina. vcetne sdileni internetu apod.

Uživatelský avatar
yonderboy
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod yonderboy » 27 kvě 2005 20:52

jak jsem jiz jednou napsal, zacneme tim, ze zjistime, co presne mate za wifi karty.
start/nastaveni/ovladaci panely/system/hardware/spravce zarizeni/sitove adaptery... tam to bude jedna z tech sitovek. pravdepodobne ma v nazvu wireless nebo wifi...

baresi
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod baresi » 03 čer 2005 17:46

Takže, v jednom moťasu je
Acer IPN2220 wireless LAN card
a ve druhém
Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network connection


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti