Řešení domácí sítě Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

TLanda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Řešení domácí sítě

Příspěvekod TLanda » 30 říj 2016 10:27

Zdravím všechnny,
Prosím vás o radu, vím že tyto dotazy se zde vyskytují dnes a denně, ale přesto pořebuji pomoc a řešení přímo na můj případ.
Takže vás uvedu do mého problému.

Od jakživa u nás fungoval internet tím stylem, že u mě v pokoji se nachází "anténa" která nas připojuje k internetu. Následně je připojení vedeno kabelem do obýváku kde vždy byl centrální router (původně Tenda W311R+, poté několik let slouži Tenda W309R). A odtud po wifi po celé naší domácnosti. Před lety jsme pořídili nový router s paradáním dosahem Tenda W309R a náš původní (W311R+) se přestěhoval do soudeního bytu kde přes chodbu značně sporadicky šířil internet. Nyní už se přesouváme do "současnosti." cca. před měsícem jsem si vymyslel, že začnu používat malinu (raspberry pi 2) jako domácí server a několika hodinách bylo hotovo a já získal Samba server a nonstop torentovací klient. Malinu jsem připojil do centrálního routeru takže všude po sítí včetně druhého bytu byla vidět (bohužel tam nefuguval přenos díky slabému připjení). Mezitím jsem měl Xbox 360 přiojený do sítě pomocí AirLive WL-5460AP nastaveného do modu klient a připojeného na wifi. Což fungovalo ale ne uplně dobře. Před dvěma týdny jsem si pořídil novou konzoli Playstation 4 a v tu chvili jsem si uvědomil že takhle to dále asi nepůjde a minulý týden jsem si objednal a vyzvedl gigabitový switch TP-Link TL-SG1005D, rostřihl kabel v pokoji u CPE a nakrimpoval konektory. Následně jsem do sítě připojil Switch a do něj PS4/XBOX 360/ a přesunul jsem domácí server do pokoje. No jo jenže domácí server byl vidět jenom na zařízeních připojených do switche, ale už né na zařízeních u routeru. S přidělováním adres zařízením u switche jsem neměl problém díky DHCP serveru v "CPE anténě, která je vlastně routrem" a tak mě napadlo, že vypnu DHCP server na centrálním routeru což se ukázalo jako absoulutní fiasko a zařízením na Wifi nebyla přidělena adresa.

Nyní k dnešku.
V pátek mi přišel úplně nový router ZyXEL NBG6515 a tak jsem ho zapojil do sítě stejně jako ten předchozí s tím rozdílem, že switch jsem nahradil routrem W311R+. Samosřejmě domací server není zase na Wifi ani na TV vidět. Tak jsem hledal jak na to a přepnul jsem ZyXEL do režimu AP, což vyřešilo všechny problémy se sdílením, ale vyvolalo úplně nové a dost zasadní... Začala vypadávat wifi, jak na telefonu tak na NTB. Hlavně při hovoru přes internet a to klidně každé dvě minuty. což teda opravdu nešlo vydržet a přepnul jsem router zpšt do režimu Router. Což zase způsobilo, oddělení sítí, ale nadruhou stranu !částečně! vyřešilo vypadávání ´wifi. Proč částečně ?!? Protože teď vypadne cca. jednou za hodinu !!!! což se ale také dříve nedělo. Na 2,4GHz je to nyní cca. jednou za hodinu (hovor přes Discord na zařízení Xperia Z-C6603) a na 5GHz je to jednou ani ne za 10 min... takže úplně horor


Takže,
Potřebuji poradit jak mám nastavit routery, aby všude byl vidět domácí server či popřípadě zda-li nemám dát switch zpět do sitě... v opačněm případě jej dojdu vrátit.
Popř. Proč mi padá ta wifi ?

Mimochodem mým cílem bylo dát nový ZyXEL do obývaku a původním W309R opakovat signál v sousedním bytě bohužel mě napadl hříšný nápad aktualizovat FW routeru což vyustilo v Brick a z onehdá špičkového routeru se stala cihla. Pokud by jste někdo věděl jak uvést router zpátky do chodu byl bych vděčný.

Velice moc vás prosím o radu

PS: mám přístup do administrace všech routerů včetně CPE za oknem, přes aplikaci winbox
Do přilohy dávám velice triviiální mapu mojí sítě s tím, že dalších x zařízení připojených do sítě přes wifi jsem nazkresloval, pouze zařízení přiojené kabelem.

Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Řešení domácí sítě  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 30 říj 2016 13:06

Vítej na PC-HELP!
V případě, že CPE umí plnit funkci routeru, což by měl, dle tvého psaní, pak postačí oba routery zapojit jako switche. viewtopic.php?f=109&t=125575
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

TLanda
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Řešení domácí sítě

Příspěvekod TLanda » 06 lis 2016 18:39

jo jo, přesně tak jsem to i na konec udělal. S jedním rozdílem, že jsem si koupil gigabitový switch místo tenda routeru do pokoje.

Pardon, že jsem neodpověděl... nějak jsem si nevšíml odpovědi.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    505
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1277
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Router na SIM nebo jiné řešení
    od Luis » 03 čer 2023 19:38 » v Sítě - hardware
    8
    1772
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 19:07
  • Excel 2010 - věc, co asi nemá řešení... Příloha(y)
    od Story-Long » 10 srp 2023 15:30 » v Kancelářské balíky
    0
    1430
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 15:30
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3878
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti