Internet funkční, WiFi padá

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Brake
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Internet funkční, WiFi padá

Příspěvekod Brake » 08 lis 2016 14:30

Zdravím, mám zapeklitý problém, který se mi již dlouhou dobu nedaří vyřešit, Zkoušel jsem všude hledat a spoustu různých úprav, ale nic.
Mám O2internet a router Zyxel VMG1312-B30B a velmi často se mi stává (téměř na denní bázi), že internet přes kabel funguje, ale přes WiFi ne. Přitom k WiFi síti se lze připojit, ale jakmile se zařízení připojí, tak píše, že je připojeno, ale není internet.
Co jsem tak pozoroval, tak mi příjde, že problém by mohl být u přidělení IP adresy. Například když se připojuji s mobilem, tak se vždy pozdrží u "Obtaining IP adress" a následně se po nějaké době připojí, ale bez internetu. Problém je u Android/Apple mobilů i tabletů a stejně tak u Windows notebooků a Google chromecast. Vždy vše funguje v pořádku nebo nefuguje nic přes WiFi.

Nevím, zda to může souviset s tímto problémem, ale do sítě mám také připojen NAS (Synology), abych měl domácí cloud. V podstatě každý den se mi u něj ale mění IP adresa. Začíná to na 10.0.0.0, následně je 10.0.0.1 a takto se mění každý den poslední číslo a já se k němu musím pokaždé ručně znovu připojovat, což je velmi omezující. Příjde mi, že IP adresa cloudu se mění právě, když nefunguje internet přes WiFi, ale nejsem si tím na 100 % jistý.

Někdy pomohlo, že se vypnul a zapnul router a pak internet přes WiFi naběhl. Často ale ani to nepomohlo a trvalo třeba 3 hodiny, než začal internet přes WiFi fungovat a pak už šel celý den stabilně.

Zkoušel jsem, zda nemám příliš velké rušení, diagnostikoval jsem WiFi v okolí a zkoušel různé kanály. Původně jsem měl automatický výběr kanálů. Zřejmě to tí male nebude, už jen proto, že internet přes Wifi přestane ve stejnou chvíli fungovat u všech zařízení a to po delší dobu. Pak zase naběhne internet na všech zařízeních současně.

Zkoušel jsem dát router do továrního nastavení, aktualizovat firmware a dnes jsem už z nouze nastavil manuální DNS servery na ty od Googlu. Ještě jsem si s tím zkoušel různě hrát a nyní je situace ještě horší. Už to ani není dlouhodobě stabilní a pak delší úsek nestabilní. Nyní se to střídá klidně po 5-ti minutách. Tak už by se teoreticky rušení mohlo projevovat.

Základ problému však bude asi někde u přidělování IP adres jednotlivým zařízením?
DHCP mám povoleno a to v základu na  Počáteční IP Adresa: 10.0.0.1, Koncová IP adresa: 10.0.0.32, Leased Time (hodiny): 24.

Díky moc za každou radu, problém řeším už opravdu dlouho (O2 mi nebylo schopno pomoci) a situace se již zhoršila natoli, že internet přes Wifi není možné spolehlivě používat.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet funkční, WiFi padá

Příspěvekod zeus » 08 lis 2016 14:42

Kabel i Wifi berou adresy ze stejneho DHCP serveru, takze pokud jsou k dispozici, neni duvod k jejich neprideleni.
Ja bych zkusil vypnout wifi na Zyxelu a zapojit AP (nebo dalsi router do LAN).
Vyssi level je pak prepnuti zyxelu do bridge modu a kompletni rizeni provozu necim vykonnejsim/spolehlivejsim.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Brake
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Internet funkční, WiFi padá

Příspěvekod Brake » 08 lis 2016 15:43

Další routery ani AP nemám k dispozici a zatím se mi nechce něco kupovat, když nevím jistě fungovalo. Ale pokud to jinak nepůjde, tak se nebude dát nic dělat.

Mám ale další indicii:
Zkusil jsem jednotlivým zařízením přidělit pevně IP adresu. Na mobilu se to nyní projevuje takto: Internet funguje a po nějaké době se zařízení od Wifi odpojí, ale okamžitě se zase začne připojovat a internet funguje dále. Předtím to bylo stejné, ale s tím rozdílem, že po opětovném načtení Wifi se to zaseklo na získávání IP a následně se objevilo, že není internet.
Zdá se, že pevné přidělení IP pomohlo proti delším výpadkům, ale stále není připojení stabilní a dlouhodobé. Jako kdyby každých několik minut router vykopl všechna zařízení a pak měly problém znovu získat Ip adresu. Nyní již ji získají ihned znovu, ale potřeboval bych se ještě zbavit toho, že jsou zařízení vykopávána.

pharic
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Internet funkční, WiFi padá

Příspěvekod pharic » 01 úno 2017 00:21

Vlez do nastavení zyxelu a nastav ho jako ap.To co popisuješ mi přijde jako by byl v modu client.Pokud bude jako AP a v systému nastavíš dchp auto tak by to mělo fungovat jak po kabelu tak po Wifi


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Funkční a spolehliva aplikace pro mobil Android ,na sledovani detí
    od Ketty02 » 01 dub 2024 22:09 » v Vše ostatní (sw)
    1
    999
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 22:14
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1642
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2209
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5240
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1162
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti