Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod Pandora Rosalez » 29 pro 2017 23:07

Samozřejmě to je v jednom bytě... Ale prostě je to byt, kde má každý svůj pokoj, nemůžu si přenést počítač do pokoje co není můj a zapojit si ho tam, když tam na to není prostor ani zásuvky... na chvíli možná, ale co mi to řekne, když to vypadává třeba i po hodině, dvou i jinak... že to tam zapojím na pět minut je mi bohužel k ničemu...

A i kdyby to fungovalo, tak mi to řekne akorát to, že by bylo nejlepší natáhnout kabel přes celý byt což bohužel nejde a že by to bylo nejlepší vím... mě zajímá, jak to udělat funkční v podmínkách, jaké jsou...

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod ITCrowd » 30 pro 2017 09:02

Já ti rozumím :-)
Ale abychom to mohli udělat funkční tak jak to je, tak musíme přijít na to, kde je chyba. A to bez testů neuděláme.
Zkus si tedy půjčit dostatečně dlouhý LAN kabel a připojit počítač přímo k routeru LAN kabelem. Ty dvě hodiny to snad spolubydlící přežije. :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod Pandora Rosalez » 30 pro 2017 13:00

Pokusím se to nějak udělat... Ale fakt si nemám kde půjčovat kabel, takže nevím, kdy to bude... tak jestli už to budu muset kupovat, tak aspoň kdyby byla možnost že se to opravu nějak udělá, aby se to natáhlo po bytě...

Na tu powerline už kašlu... vážně už na to nemám nervy, to co chvíli pořád dokola bezvýsledně opravovat... vrátila jsem se k tomu usb na wi-fi...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod RIKI22 » 30 pro 2017 13:10

Problém zrejme bude to malé USB na wifi.Tu však neplatí , čím menšie ,lacnejšie , tým lepšie.

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod Pandora Rosalez » 30 pro 2017 13:12

RIKI22 píše:Problém zrejme bude to malé USB na wifi.Tu však neplatí , čím menšie ,lacnejšie , tým lepšie.

To usb jsem teď už dlouho nepoužívala... možná by nějaký jiný fungovalo líp, ale nechce se mi opět kupovat něco, co nakonec nemusí fungovat jak má...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6470
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod RIKI22 » 30 pro 2017 13:21

To máš pravdu , že stále kupovať niečo nové a problém zostane sa neoplatí.Ale je rozdiel mať niečo také, čo možno teraz máš :
https://www.alza.cz/netis-wf2120-d4473666.htm
a toto :http://www.amio.cz/asus_networking-asus_asus_usb-n14_wireless_n300_usb_adapter__2x_5dbi_antena-395579699-528384337-routery-amio/

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod ITCrowd » 30 pro 2017 20:50

To je právě ten problém. Furt se něco kupuje, místo toho, aby se skutečně odstranila závada. Můžeš si klidně koupit wifi kartu za 5.000,- a pak tu zase budeš žádat o radu.
Než něco koupíš, tak s tvým přístupem bude lépe, pokud si najdeš nějakého opravdového odborníka na sítě (žádného studenta, nebo kamaráda). Těch pár stovek, co tě to bude stát se ti bohatě vrátí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pandora Rosalez
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod Pandora Rosalez » 30 pro 2017 21:10

Takže když to vezmu kolem a kolem tak problémy s wi-fi jsou nejspíš díky malému přijímači. A problémy s powerline zase kvůli tomu, že nemůžou bejt přímo "ve zdi"... u druhého počítač a ani u wi-fi přes jiný zařízení problém není... takže mám asi nejspíš smůlu... Ok, nevadí... tak díky všem za odpovědi a asi teda seženu někoho, kdo se na to podívá přímo než to tady řešit přes net, zkusím zajistit, aby tady šlo to natažení kabelu přes byt...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy s internetem (Powerline i Wi-Fi)

Příspěvekod ITCrowd » 30 pro 2017 22:05

Pořád jsme nevyloučili problém v samotném počítači. A to buď systém, nebo HW. Takže to si k tomu musíš přičíst.
Powerlinám prodlužky nevadí. Rozhodně ne tak, že by vypadávala síť, něco takového jsem nepsal, protože to jsem sám testoval: viewtopic.php?f=117&t=165570
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s internetem Příloha(y)
    od Fantousek » 08 led 2024 13:07 » v Internet a internetové prohlížeče
    27
    3489
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 21:44
  • Problém s internetem
    od Stenatko » 01 úno 2024 19:14 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    772
    od Stenatko Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 07:49
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    587
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1234
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1216
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti