Nastavení modemu jako Bridge - Poté router

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

jarryner
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nastavení modemu jako Bridge - Poté router

Příspěvekod jarryner » 24 úno 2020 20:50

Dobrý den, řeším problém s internetem skrze router. Četl jsem článek od ITCrowda (propojení routerů - switch), avšak já bych potřeboval jinou radu, kterou jsem zde nikde nenašel. Pořídil jsem si internet od Vodafone - VDSL -100mb. Sehnal jsem si MODEM/ROUTER od Asus DSL-AC51. Internet šlape pěkně, avšak síla signálu tohoto modemu je děs, a dost ztrácí na rychlosti. Proto jsem četl, že je možné z tohoto modemu udělat Bridge, a za něj zapojit můj router, který bude vysílat wifi místo modemu. Chtěl bych primárně používat stará router, a z modemu udělat jen (bridge). Zkoušel jsem vše udělat podle ITCrowda, s tím rozdílem, že jsem na Asus modemu nastavil Bridge, na druhém routeru jsem zkoušel více možností, nastavit ho jako AP a vypnout DHCP, nebo nechat zapnuté, nastavit jako PPPoE. Nic nevyšlo. Bohužel jsem toto ještě nedělal a nemohu nikdy najít návod. Byla by prosím někdo ochotný poradit?
Předem moc děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení modemu jako Bridge - Poté router

Příspěvekod ITCrowd » 24 úno 2020 21:27

Kdybys dělal vše podle ITCrowda, pak by to fungovalo.
Nech ten asus normálně routovat, vypni na něm wifi a druhý router zapoj jako switch dle návodu.
Případně natáhni kabel tam, kde potřebuješ signál, tam připoj druhý router jako switch a nastav obě wifi dle návodu.
A jako obvykle - levnější modemrouter již nebyl, že? :evil:
Zajímalo by mě, co máš za starý router? Jestli náhodou nesrovnáváš sílu signálu 5GHz ku 2,4GHz.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jarryner
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení modemu jako Bridge - Poté router

Příspěvekod jarryner » 24 úno 2020 22:05

Tak jsem nechal Asus normálně běžet, druhej nastavil podle návodu a teď to jede. Předtím jsem nezakázal wifi na Asusu, proto mě to stále spojovalo s ním. Mimochodem, druhej router je Tenda F3 :D Avšak já si nemohu stěžovat. Popřípadě, byla by nějaká rada na lepší Modemrouter? Každopádně děkuji mnohokrát za radu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení modemu jako Bridge - Poté router

Příspěvekod ITCrowd » 24 úno 2020 22:23

Vždyť jsem si to myslel. Ty porovnáváš sílu signálu 2,4GHz tendy s 5GHz asusu. A 5GHz má vždy menší "dosah", to je vlastnost daná vyšší frekvencí.
Vypni na asusu pásmo 5GHz a pak porovnávej. Silně pochybuji o tom, že by měl asus slabší signál, než tenda za tři kila. Ledaže by byl vadný. Kneckonců pro chybu svědčí i to, že se zařízení připojovalo k asusu a automaticky nepřešlo na silnější signál - mezi 5GHz a 2,4GHz se totiž samo nepřepne.
Modemrouter pro rychlost 100Mbps (100mb neexistuje, stejně jako jednotka mb) by měl mít gigabitové LAN porty.
Minimum: https://www.czc.cz/asus-dsl-ac55u/198503/produkt
Doporučený: https://www.czc.cz/asus-dsl-ac68u-ac190 ... 29/produkt
https://www.czc.cz/tp-link-archer-vr280 ... b4/produkt
https://www.czc.cz/zyxel-vmg3925-b10b-v ... 05/produkt
Ale abych skutečně mohl doporučit, musel bys mi dodat ITU-T a vdsl profil. Takhle je to jen orientační.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    559
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Synology router RT2600ac nastavení VPN Příloha(y)
    od pebura » 08 led 2024 10:38 » v Sítě - hardware
    0
    476
    od pebura Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 10:38
  • Bridge mode na Comtrend VR3031-EUSB
    od mk20 » 29 kvě 2023 12:25 » v Administrace sítě
    1
    1421
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 13:32
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1522
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39
  • Je nutná kombinace routeru a modemu.
    od Nyashiru » 06 srp 2023 00:28 » v Sítě - hardware
    2
    1583
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 16:44

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti