PacketLoss

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Sadrus
nováček
Pohlaví: Muž

PacketLoss

Příspěvekod Sadrus » 31 črc 2020 02:05

Ahoj mám tu menší problém. Už delší dobou mě trápí problém pingu a packetlossu. Měl jsem 10let starý wifi router a u her mi to z pingu 30 skákalo na 1000 během sekundy a pak zase dobrý. Nyní byl konečně vyměněn ale z 30 pingu to skáče sice na 60 max jednou za nějakou dobu ale je tam silný zasek a packet loss se v grafu ve hře objeví něco kolem 18%. Zkoušel jsem vše změnit kanál restart routeru ale nic nepomohlo.

Stáhl jsem si program ping plotter a toto je vysledek
Screenshot_3.png

tady screen pingovaní z cmd
Screenshot_4.png

a tady poslední screen
Screenshot_5.png

Já vím je to slabota ale lepší mít nemůžu. Nedokázal by mi někdo poradit prosím
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Reklama
ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Re: PacketLoss

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2020 10:36

Viz. můj podpis - diagnostika sítě.
Na screenu z pingplotteru chybí další hopy. Dále máš pingat herní server a ne gůgl.
Nicméně, z toho, co jsi dodal...
- zřejmě máš internet po bezdrátu, je to tak?
- zahazování paketů v 6. hopu je pravděpodobně "režie", resp. zahazováním paketů je řízena max. rychlost připojení.
To je tak vše, co ti k tomu můžu říct. Pokud mám pravdu a máš wifi internet, pak se s tím nedá nic dělat. Všechno, co jde vzduchem je špatné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Sadrus
nováček

Příspěvekod Sadrus » 31 črc 2020 11:45

ITCrowd píše:Viz. můj podpis - diagnostika sítě.
Na screenu z pingplotteru chybí další hopy. Dále máš pingat herní server a ne gůgl.
Nicméně, z toho, co jsi dodal...
- zřejmě máš internet po bezdrátu, je to tak?
- zahazování paketů v 6. hopu je pravděpodobně "režie", resp. zahazováním paketů je řízena max. rychlost připojení.
To je tak vše, co ti k tomu můžu říct. Pokud mám pravdu a máš wifi internet, pak se s tím nedá nic dělat. Všechno, co jde vzduchem je špatné.

Ano internet přijímám od providera vzduchem a z přijímače to jde do routeru. Nepingoval jsem herní server ale Google protože mi to dělá u všeho. Takže tím že packet loss není v 1 až v 3 Hopu znamená to že chyba není u mě?

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2020 12:02

To je ovšem v rozporu s tvým tvrzením, jasně tam píšeš u her: "Měl jsem 10let starý wifi router a u her mi to z pingu 30 skákalo na 1000 během sekundy a pak zase dobrý. Nyní byl konečně vyměněn ale z 30 pingu to skáče sice na 60 max jednou za nějakou dobu ale je tam silný zasek a packet loss se v grafu ve hře objeví něco kolem 18%."
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Sadrus
nováček

Příspěvekod Sadrus » 31 črc 2020 12:43

ITCrowd píše:To je ovšem v rozporu s tvým tvrzením, jasně tam píšeš u her: "Měl jsem 10let starý wifi router a u her mi to z pingu 30 skákalo na 1000 během sekundy a pak zase dobrý. Nyní byl konečně vyměněn ale z 30 pingu to skáče sice na 60 max jednou za nějakou dobu ale je tam silný zasek a packet loss se v grafu ve hře objeví něco kolem 18%."

Ano já vím ale to jsem napsal protože mi to vadí pouze u her a tam to pocituji. Například u komunikačního programu discord jsem taky s někým volal ping 20 a zničeho nic ping 1000 asi na sekundu kdy jsem nic neslyšel a zase dobrý. Kdyby to bylo jen u jedné hry tak pinguju ten herní server. Omlouvám se nejsem profík v tomhle jen se to snažím nějak pochopit a najít řešení.

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5

Příspěvekod ITCrowd » 31 črc 2020 13:22

Poslední příspěvek, na který odpovídáš se necituje.
A teď k problému - pokud uvášíš u her, pak je to u her. Těžko odhalíš problémy auta v terénu, když ho budeš testovat na silnici.
Řešení je jediné - přejít na kabelové připojení.
Nový router nemusí nutně znamenat lepší. Sním svoje boty, jestli ten nový router není zase nějaká levná plečka.
WiFi připojení je už z principu pomalé a nespolehlivé. A proto se nemá u her používat. A když se použije, pak jsou problémy. Něco o tom třeba zde: viewtopic.php?f=8&t=212022

Zpět na “Administrace sítě”