IP Konflikt Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt  Vyřešeno

Příspěvekod Ettyr » 23 srp 2021 20:34

Obhajoba mně zabrala ani ne 3 minuty, pro tvoji informaci byl jsem 2 dny mimo.
Samozřejmě, že mně na "nějaké tisícovce" záleží, já tady nemám ten repeater 15 minut jak si asi myslíš, internet se tu řešil už x let dávno, tehdy nám správce (nebudu jmenovat) zkrátka doporučil repeater a bylo. V domě navíc nežiju sám, máme tu těch zařízení víc, to že jsem ti v obrázku ukázal, že tam mám jen 2 zařízení je proto, že ostatní byla vypnutá a router i s repeaterem byl čerstvě vyresetovanej. Jak jsem již říkal tak router bezdrátově sahá přibližně do 40% celého domu tudíž jsme nějak ostatní zařízení museli propojit. Upřímně by mě zajímalo jak máš zařízenej internet ty doma, alespoň bych se poučil (za to bych byl jedině rád), už v prvním příspěvku jsem se zmínil, že jsem v tomhle laik, sítě jsou pro mě velmi komplexní záležitost.

Nicméně díky, stačilo vymazat ty sítě, nakonec jsem toho placenýho technika jak mně i správce doporučoval nepotřeboval, tak nakonec jsem ušetřil, co ? ;)

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Karrex » 23 srp 2021 20:55

No jak, všude kde to jde navést ve zdi nebo v liště nad podlahovou lištou (nebo přímo v podlahové lište s drážkou na kabely) kabel. Kde je zeď, tak 0,5cm dírka a podle půdorysu domu/bytu rozvrhnout, kde bude zařízení rozšiřující WiFi, které se propojí tím kabelem.
Pokud to někde fakt nejde, což podle mě jde vždycky, i v podnájmu si nikdo nevšimne 0,5cm dírky v rohu místnosti a dokonce to možná další nájemce uvítá, tak powerline.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 23 srp 2021 21:24

Powerlinu jsem taky zkoušel avšak i podle návodu neúspěšně. A podle toho co jsem o tom četl, tak to nemá rádo prodlužovačky :/ Nicméně jsem to vyřešil, můžete dát zámek nebo jak to tady funguje.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod ITCrowd » 23 srp 2021 22:01

No, co si myslet o někom, kdo najde v návodu, že pavrlajna se nesmí dát do prodlužovačky, přesto ji tam zapojí a ještě se diví, že to nefunguje?
Uzavři si to sám (pravidla), stačí kliknout na zelené zatržítko.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Karrex » 23 srp 2021 22:02

Powerline je i s klasickou zdířkou jako zásuvka, abys o ni nepřišel.
Fajfkou vpravo zamkneš.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Ettyr
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: IP Konflikt

Příspěvekod Ettyr » 23 srp 2021 22:40

Dobře, pan ITCrowd si zase rýpne...
Neumíš evidentně ani číst.... Kde píšu, že jsem to našel v návodu ? Ne, to jsem nenašel v návodu, podle návodu jsem to instaloval a pároval ;) Četl jsem, (někde v nějaké diskuzi, ne v návodu panebože) že pokud bude v zásuvce tak můžu očekávat pomalejší internet.... ty si ale rýpneš, i přes fakt, že jsem to okrajově zmiňoval...

No, co si myslet o rýpálkovi, který špatně vytrhává věty z kontextu a i přesto, že je mu řečeno, že diskutuje s laikem se arogantně vyjadřuje a něcosi dokazuje...
O důvod víc proč bych si to měl zamknout - kvůli tvé zkušenosti s četbou se odchylujeme od již vyřešeného tématu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti