Wifi přestalo fungovat

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod radek178 » 01 úno 2022 22:21

Ahoj,

potrebuji poradit. Mam router Tplink archer C2. Do dneska bez problemu fungoval. Dnes po prve nekdy odpoledne prestal jit internet pres kabel (jestli jelo wifi nevim). Stalo se to nekolikrat, prikladal jsem to nejakymu vypadku, ktery jsem sice za X let nezazil, ale zacalo to fungovat a tak jsem to neresil.

Ted vecer jsem si vsiml, ze nefunguje wifi. Internet pres kabel do PC jede. Telefon u wifi priojeni pise: "Nelze se pripojit k siti". Nepomohl restart tel., ani nekolkanasobne zapnuti a vypnuti wifi na tel. Tak jsem zkusil restart routeru a wifi na tel. se prihlasila a funguje.

Pro jistotu pisu ted, kdyby to nahodou zase prestalo fungovat. Co by mohlo zpusobovat tento problem nebo se muze jednat jen o nejakou shodu nahod a router nejak poprve zablbnul?

Diky.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod ITCrowd » 01 úno 2022 22:56

Ahoj,
Vzhledem k tomu, že už se neprodává, tak už má asi doslouženo. Pokud se tyto závady budou objevovat stále častěji, je načase koupit nový router. Tyto tplinky nemají dlouhou životnost.
Můžeš zkusit upgrade firmwaru, ale pokud je vadný, je klidně možné, že se po upgradu už nerozjede vůbec.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod radek178 » 02 úno 2022 07:12

Díky. Měl bys případně nějaký tip na levný gigabitový router, do kterýho jde dát třeba OpenWRT apod.? Já jsem objevil jakousi pro mě neznámou značku, ale má to tuším možnost OpenWRT. Mám pocit, že je to Strong 1200, jsou dva typy a ten menší má mít OpenWRT.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod ITCrowd » 02 úno 2022 08:35

Doporučím ti přečíst článek v mém podpisu "Vybíráme router". A levný router po mě nechtěj. Pro mě je důležitější funkce a spolehlivost sítě, nikdy cena.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod radek178 » 02 úno 2022 08:37

Přečtu si to. Dík. Ad levný, pro mě nemá smysl kupovat něco drahý. Ten C2 fungoval X let a drahý to nějak nebylo. Jen jsem udělal chybu, že jsem si předem nezjistil, že tam nešel žádný alternativní firmware.

Chci alternativní fw, protože jsem zjistil, že například C2 má kanály na wifi v 5ghz jen tuším do 48.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod ITCrowd » 02 úno 2022 08:41

Moje cisco pořízené cca v roce 2004 běželo až do předloni, kdy provider navýšil rychlost tak, že už nestíhalo. I teď ale funguje jako VoIP gateway. Tehdy stálo něco přes 4000. Za tu spolehlivost se rozhodně vyplatilo.
Za málo peněz nebude nikdy hodně muziky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wifi přestalo fungovat

Příspěvekod radek178 » 02 úno 2022 08:46

Tomu rozumím, ale tolik peněz do toho dávat nemám v úmyslu, ale od roku 2004 teda fakt čumím...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přestalo fungovat kliknutí na touchpadu (L+R)
    od Micmen » 21 led 2024 20:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    476
    od Micmen Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 20:58
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    591
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30
  • Na dotykovém monitoru přestala fungovat dotyková vrstva Příloha(y)
    od Grander » 22 kvě 2023 11:16 » v Problémy s hardwarem
    5
    915
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 14:12
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2285
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    498
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti