Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Fokynka » 13 čer 2017 16:21

no jasný je to dost velkej rozdíl ale aspoň vím, že deska to utáhne, jen s nižší teplotou, mě nejde o nějakej extrem, mě by stačilo 4200 co by ten procák měl v turbu rozject.. Ještě mě napadlo vyzkoušet ten OC genie jak to bude šlapat no

Dodatečně přidáno po 1 minutě 40 vteřinách:
mě je to právě divný, že by ten zdroj neměl stačit.. v době kdy jsem si to skládal tak sem strávil hodiny a hodiny v práci študováním různých webů a fór abych to měl všechno v cajku..a 500 byla vždy všude dostačující i na lehkej takt s kterým jsem nepočítal..

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod satik » 13 čer 2017 17:07

hwbot jsou OC závody, takže ty výsledky tam jsou často s hodně vysokým napětím i teplotama, jen aby to prošlo benchem a normálně ho provozuje o kus níž, navíc maj tyhle vyšší výsledky často i nějakej custom bios.

Nemáš třeba v PC nějakej bordel? Druhej monitor na výkon má vliv minimální, skoro neměřitelnej u dnešních grafik.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Turion » 13 čer 2017 17:17

Však ti jede už bez přetaktování to turbo na 4,2G ne? Na taktování se turbo vypíná. Nevidím, že bys psal na kolik ti to jelo max. GHz. Taktuj v AMD OverDrive. Dohledej si děličky, jestli se mají snižovat u HT, NB, RAM nebo nevím čeho u toho CPU.

Satik: na sceenech je napětí vidět, takže s 1,5V to k těm 5GHz může jít na lehko v SuprPi třeba a na trvalý zápřah se pak najde stabilní takt.

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Fokynka » 13 čer 2017 17:20

nemám, windows jsem reinstaloval cca před týdnem, v pc mám jen windows 10- 64ky(origo), aviru,steam,battle net, OBS a pak programy na sledování... cpu-z,hwmonitor.. ccleaner..takže víceméně nic moc :D já si právě myslím, že dva monitory by měly mít minimální vliv.. jj když jsem taktoval tak jsem měl turbo vypnutý..jde o to že to turbo mi jelo max na 3800 myslím.. minimálně od tý doby co to sleduju tam bylo nejvíc těch 3,8 bez mého zásahu..

Dodatečně přidáno po 1 minutě 30 vteřinách:
jsem zkoušel hledat i nějakej program na aktualizaci všech ovladačů desky apod, jenže všechny chtěj cash samozřejmně :D a ručně to hledat je docela utrpení..něco se mi povedlo zaktualizovat a něco ne

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Turion » 13 čer 2017 17:29

CCleaner a Driverupdate radši nepoužívej. Nevím jestli turbo nemá víc fází a nechce se mi to hledat, takže 3,8GHz nevím jestli je OK nebo to má skočit rovnou na 4,2GHz a nevím jestli všechna jádra. Jednoduše bez turba to musí jít na 4500GHz, ikdyby byla zima v létě:).

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Fokynka » 13 čer 2017 17:55

ccleaner používám mraky let a nikdy jsem s ním neměl problém, driverupdate nepoužívám..

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Turion » 13 čer 2017 19:51

"jsem zkoušel hledat i nějakej program na aktualizaci všech ovladačů desky apod, " Tím jsem myslel driverupdate obecně to co jsi popsal.
S CCleanerem nejsou problémy, ale s OS, kterej přijde o nějaké soubory, které ccleaner vyhodnotí jako nepotřebné, ale projeví se to nečekaně později a nespojí si to člověk s ccleanerem. Prostě jsem časem zjistil, že je nepotřebný a zvyšuje riziko poškození OS, ale nechci ti to nutit, když jsi zvyklý, tak ho používej.

karma
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod karma » 13 čer 2017 19:57

CCleaner odstraní jen to, co se mu povolí. A už vůbec nevyhledává nějaké nepotřebné soubory. To dělají programy od IOBit a ty jsou nebezpečné.
CCleaner používám nespočet let a bez problému.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Fokynka » 13 čer 2017 20:00

a co používáš na údržbu typu ccleaner? jinak už jsem doma a jdu udělat nějaký screeny a pak zkusit zvednout volty..přes AMD overdrive jsem zkoušel autoclock tak mi to hodilo na 3900MHz a 1,137V a hnedle to spadlo Obrázek

Dodatečně přidáno po 37 minutách 19 vteřinách:
tady je pár chyb co mi to ukazuje.. ta vpravo na prvním odkazu je kritická https://ctrlv.cz/PIVE https://ctrlv.cz/0VZv u druhého odkazu jsou jen upozornění ty vpravo

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Turion » 13 čer 2017 20:42

karma: dobře, když znáš zdrojový kód ccleaneru a víš, že dělá to co zaškrtneš jako pouhý uživatel a ne další skryté funkce a znáš každou položku detailně a její funkci v nedokumentované spleti windows závislostí stejně jako to nezná programátor ccleaneru, tak seš chlapík.
Až budeš čekat po kliknutí na něco nepřiměřenou dobu, tak víš, že ti něco zmizelo ze systému a ten to hledá, ale už nenajde:). Nevadí, přeinstaluje se windows, žádnej problém. To jen jako příklad, jak se to může projevit.

Fokynka: Na údržbu používám gůgl na nalezení příčiny jakéhokoliv problému a ruční opravu za pomoci regeditu, msconfigu, CMD a jiných přímo v systému obsažených funkcí. Samozřejmě někdy zkusím nainstalovat i programy co nepotřebuju, když všechno jde řešit přes v systému obsažené funce jako autoruns a další, ale vnímám to jako neschopnost si poradit se systémem a cejtím se jak lama největší, když to použiju:).

1,13V je nějak málo v dokumentaci je: Boosted P states [1] #1: 4200 MHz, 1.375V
#2: 3600 MHz, 1.2125V

Dej tam rovnou 1,5V, ať neztrácíme čas:).
Naposledy upravil(a) Turion dne 13 čer 2017 20:50, celkem upraveno 1 x.

karma
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod karma » 13 čer 2017 20:47

Co to meleš?
Já vycházím z letitých zkušeností. Pokud by bylo třeba ke všemu znát zdrojový kód a rozumět mu, pak si nikdo nemohl pustit ani film.
Ty víš co ti udělá systém, když třeba klikneš na vymazat Cookies z prohlížeče? Nevíš.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

Fokynka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padání systému po zvýšení MHz procesoru/ RAMek

Příspěvekod Fokynka » 13 čer 2017 20:50

turion: takže je možný že to je ta ztráta napětí jak je napsáno u té kritické chyby v prvním odkazu? jdu zkusit zvednout to napětí


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přidání RAMek
    od Qinter » 12 led 2024 18:34 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    856
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:57
  • Padání Windows Explorer při upload, download, nebo otevření přes win+e
    od jahaho1977 » 03 dub 2023 19:49 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1359
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 dub 2023 08:15
  • Výběr procesoru
    od fabikp » 16 úno 2024 15:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1212
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 úno 2024 08:20
  • upgrade procesoru u starého PC
    od FELINY » 11 říj 2023 08:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1724
    od FELINY Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 10:21
  • Vysoké teploty procesoru Příloha(y)
    od filipo88 » 08 pro 2023 18:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    785
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 19:29

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů